Jak vybrat banku? Na co si dát pozor?

Od: Datum: 27.06.15 18:55 odpovědí: 7 změna: 28.06.15 20:52

Ahoj,

Rád bych zda by mi někdo doporučil nějákou banku a poradil na co se hlavně při výběru banky zaměřit, na co si dát pozor apd?

Nikdy jsem u žádné banky nebyl, avšak s příchodem na VŠ už to je celkem blbý a celkem se to stává nutností, hlavně kvůli internetovým platbám atd..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 27.06.15 19:29

Pro běžný účet hledej, abys zbytečně neplatil bankovní poplatky, zdarma internetové bankovnictví. Možnost výběru hotovosti v místě, kde pobýváš, pobočka někde po ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.15 19:42
avatar

Hlavně si dej pozor na ochranku a kamery_!?

JB*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasa®
Datum: 27.06.15 20:03

To taky :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nnikdo
Datum: 27.06.15 20:34

Jen takové dvě zkušenosti s konkrétní bankou. Mbanka má jednu vymoženost, kterou, pokud vím, jiná nemá. Jestliže Bám někdo pošle peníze z účtu u MBanky na účet u MBanky nejen že máte online peníze na kontě, ale můžete okamžitě vybírat i kartou z bankomatu. Velice užitečné, když jste na cestách, dojdou Vám peníze.

Druhá zkušenost s tou samou bankou je negativní. Nemáte-li peníze na kontě, i když víte, že tam v den splatnosti budou, tak nedáte po internetu příkaz k převodu. prostě Vám to suše oznámí, že nemáte dostatek peněz a šlus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 00:47
avatar

Tu vaší vymoženost má úplně každá banka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.15 22:15
avatar

Dneska je tzv.bezpoplatkových bank docela dost. Je však třeba si pořádně přečíst podmínky. Někde to podmiňují zasíláním výplaty ,jinde zase zasíláním peněz -nejméně 15 tis. měsíčne, jinde zase nutností utratit nejméne 3 tis kartou mesíčně apod.

Naváži na předchozí přípěvek - mBank,má nově takové "omalovánkové" internetové bankovnictví, že jsem musel účet zrušit, protože např.změna limitu na kartě se podobala detektivnímu pátrání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 20:52

FIO a mBank nemají žádné poplatky, všechno zdarma. A žádné podmínky pro pohyby na účtu, nechtějí žádné pravidelné zasílání peněz na účet...nic. Ale: mBank nemá na pobočkách pokladny, takže nemůžeš vkládat hotovost a ani ji vybírat. FIO pokladny má a veškeré vklady i výběry hotovosti jsou bezplatné. Výběry z bankomatů i jiných bank zdarma. Po několika letech bez jediného problému doporučuji. Pěkný den, krásné léto! :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.