Smlouva o dílo

Od: Datum: 13.10.12 07:53 odpovědí: 3 změna: 14.10.12 10:26

Dobrý den,

namontovali nám hlavní vchodové dveře ( euro dveře ) s elektricým zámkem. Pořád je urguji, že nefunguje už dva a půl roku ( mám servisní listy, kde je žádám o zprovoznění díla nebo li el. zámku ).Při montáži dveří už jsem napsal, že je to špatný zámek 12V a má tam být 3,7V a nyní mě odepsali, že tam má být zámek na 12V a mám se starat. Myslím si, že nemají právo mi měnit zámek, který ve starých dveří fungoval a do nových si sami dali el.zámek jiného napětí 12V. Záruka je pět let. Tak to mě došla trpělivost. Prosím o radu nebo o popsání postupu odstopit od smlovy o dílo. Jsem ochotný jít i k soudu.

Děkuji za rady Roman.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 13.10.12 08:13

Zaleží na tom jak máte napsanou smlouvu .Jestli že mate napsanou smlouvu vyměnu dveří i se zamkem ale sespecifikoval jaký tak vám namontují podle norem nebo podle norem podnikových.Na začatek bych chtěl vyměnit zs slabší zámek,když se nedohodnete pak poslat na firmu písemné odstoupení od smlouvy ,pokud se dohodnete vzajemne vypořadate pohledavky(vy vratíte dveře oni peníze)popkud ne tak soud

doplněno 13.10.12 08:15:

oprava-nespecifikoval

Ohodnoceno: 0x
 
Od: turbodrak*
Datum: 14.10.12 10:26

Smlouva je psaná na mě, Jsem vlastníkem R. baráčku. Ano pravda el.zámek jsem nespecifikoval, ale to snad není moje povinnost ,ale povinnost té firmy, která dodává dveře s el. zámkem. Možná jsem se dopustil chyby, ale to neopraňuje firmu, aby mě nezprovoznila vchodové dveře s el.zámkem.

Děkuji Roman.

Od: dobryradce*
Datum: 13.10.12 11:32
Stezejni je urceni, cim se ridi vztah zalozeny predmetnou smlouvou o dilo, a tedy zda obch. zak. nebo obc. zak., proto je nutno znat, kdo tu smlouvu uzavrel z Vasi strany (Vy? Bytove druzstvo? SVJ?), ale take samotny obsah smlouvy, jednotlivych reklamaci ci servisnich listu. Z tohoto duvodu bych neotalel s navstevou advokata, ktery na zaklade konkretnich informaci doporuci dalsi postup pro pripad, bude-li potreba narok uplatnit soudne.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.