2xMalá úvaha o volbách, není koho volit?

Od: Datum: 12.10.12 09:14 odpovědí: 144 změna: 16.10.12 12:12


Tak máme zase volby...Zase nemám koho volit... *nevi*Zase půjdu volit, protože se bojím, aby nezvítězili komunisté *stop*s jejich věrnými voliči*zed* (to by už bylo na emigraci - jenže kam?). A tak i tentokrát budu postupovat vylučovací metodou - která strana má na hlavě toho másla nejméně ...nebo aspoň - trochu méně než ostatní... Poněkud tristní, nezdá se vám?*blee*

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.12 09:19
avatar

Bojíte se aby nezvítězili komunisté?

Tak to budete volit těžko, ty jsou v každé straně, ať má jakékoliv jméno..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 09:25

No však - právě o tom mluvím! Že v podstatě není koho a člověk volí spíše proti někomu než pro někoho.Ach jo, to je schíza *zed*

Datum: 12.10.12 09:57
avatar

A proto budu volit KSCM, protoze to je jedina strana kde komunisti zustali stale komunisty. Ostatni prevlekli kabaty a delaji jak jsou komunisti spatni. To se mi nelibi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 12.10.12 10:50

= "Nebudu volit strany, kam přešli lidé, kteří se veřejně distancovali od požírání trusu. Raději budu volit přímo požírače trusu, kteří ho žerou i nadále a ještě se k tomu hrdě hlásí" To opravdu dává smysl ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 10:55

kokolik:

to je zjednodušené ba přímo zkreslené *haha*

ti požírači co přešli se sice veřejně distancovali, ale nadále požírají, skrytě, tajně a to je mnohem horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 12.10.12 11:02

též velmi zjednodušené ... ne všichni co jsou v nových stranách jsou bývalí požírači, ne všichni co požírali požírají i nadále (ano nejhorší varianta) a jsou i strany, kde je požíračů minimum, chtělo by se mi říct žádní, takže varianty jsou, rozumný volič zváží i jiné varianty, než ty většinové, které nám neustále podsouvají média. Ale nechce se mi zahajovat další neplodnou diskuzi, chtěl jsem jen poukázat na nelogičnost v prohlášení toho s tím vyvaleným okem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.10.12 17:35

Koukám, že vyvalené oko máš ty. Jistě každý může změnit svůj názor. Jenže ti co utekli pod jiná křídla to většinou dělají z vychcanosti.

Jedinej můj nepřítel je FANATIK. A těch se i tady najde dost. Nesoudím podle politické příslušnosti, ale podle charakteru. A ti co "včas" utekli jinam většinou ani neví co to je charakter, natož aby ho měli.

doplněno 12.10.12 17:38:

A za chvíli si budu myslet že jsme policejní stát. Ruší se nemocnice, staví se nové kriminály. A ti pro které již není volný kavalec, dělají veřejně prospěšné práce, nebo budou nosit elektonický náramek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:56

koukolik - to je dobrý *smich*

Od: koukolik
Datum: 12.10.12 11:10

Díky, čtu vaše reakce a zahřeje mě, že jsou pořád ještě lidi, kteří nad těmito věcmi přemýšlejí. Nejvíc mě vytočí ti, co hrdě prohásí, že volit nejdou, protože se na tom bordelu odmítají podílet a že se stejně nic nezmění. Pasivita a neinformovanost to je jedna z věcí, které nás zavedly do stavu, kde teď jsme. Dědictví socialismu, dle mého názoru Všichni byli zvyklí, že jim stát nebo jeho instituce všechno přinese na talíří až pod rypák, včetně správného světonázoru.

Takže kdo z vás ještě váháte, udělejte pro nás ostatní alespoň takovou nmaličkost, že na sobotní procházce hodíte to lejstro do urny. Nevíte komu? Vyřaďte ty co vás nejvíc s...ou, vyřaďte extremisty a autory jednoduchých řešení a ze zbytku někoho náhodně vytáhněte. Je to pořád lepší varianta, než nevolit nikoho.

Děkuji *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:15
avatar

Nerad se zúčastňuji debat tohoto typu, ale Vaše vyjádření přesně vystihuje i můj názor. Ano, k volbám je nutné jít, ačkoliv žijeme ve společnosti, která s těmi zvolenými nakonec stejně nesouhlasí... ale je to možnost volit cestu nejmenšího zla! A to za to stojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:28

Ano, strejc, to je přesný.

Od: stribrnak*
Datum: 12.10.12 16:08

aby si ose těch komančů nažral,ono ti nestačilo co tu za roky dovedli za zvěrstva!

doplněno 12.10.12 16:09:

Mjsterjoe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 12.10.12 10:04

tak to můžete emigrovat už teď, protože naše slavná středopravice zadlužila náš národ už i pro naše děti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:18
avatar

*haha* Tak budem volit levici, ta nás jistě nezadluží a ani nikdy nezadlužila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:20

Ohneta *palec*- máte ode mne pomyslný bodík, když už nejde dát opravdový.

Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 10:57

Peníze z důchodového fondu zmizeli za Topolánka a to jeden z hodně velkých prů...rů.

doplněno 12.10.12 10:59:

Do roku 89¨jsme neměli dluh, naopak jiní dlužili nám ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:01

Dlužil nám SSSR a nikdy nám to nevrátili a nevrátí, že by komunisti?

Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 11:38

Dlužil nám nejenom SSSR a to že to nevrátili nezpůsobili komunisti, ale zase vlezdoprdelkové, ti kteří dnes zase lezou do pr... USA *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:40

A ti dřívější vlezdoprdelkové nebyli komunisti?Aháááá:D

Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 17:42

Už jsem to psal výše, to nejsou komunisti, to je druh lidí co bude škodit vždy a za každého režimu. Jak zde zmínil jirbar to jsou lidi co nemají charakter a rozhodně se nadá říci, že všichni komunisti byli bezcharakterní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 20:55

opravdu?Mám pocit,že vraceli*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:24
avatar

limetko nevím jak vy ale já se měla podstatně lépe před 89 a naše republika rovněž. Že jsem nemohla cestovat po světě, no na to co jsem měla a mám jsem mohla i tehdy, nemusela jsem se bát jít do lékárny pro léky, nemusela jsem každý den odhánět od dveří všemožné prodejce a podvodníky, nemusela jsem denně slyšet jak ten či onen zahospodařil-nakradl miliony a nemusel se nikdo klepat, že už zítra nebude mít práci a vystěhují ho z baráku na jehož provoz nebo splátku hypotéky nemá. V obchodě toho pravda moc nebylo ale to co bylo se dalo jíst, nikdo mi stále nevnucoval super výhodné půjčky a nákupy, nechodil mi do poštovní schránky měsíčně metrák naprosto zbytečného papíru (letáky supermarketů). Sice se nám do všeho pletlo RVHP ale EU a NATO je mnohem horší. Republika nebyla zadlužená a hlavně dík JZD byla ve výrobě potravin soběstačná. Já nemám jinou možnost než volit komunisty i když lidé na jejich kandidátce se mi zrovna moc nelíbí a pochybuji o tom, že to nejsou prospěcháři a že konečně se tu bude dělat něco pro lidi co si zapoměli po 89 nakrást (když ještě bylo z čeho). Celý život jsem poslouchala dědu jak nadává, že je komunisti donutili jít do JZD, ukradli jim koně, krávy, pole., dnes říká, že takový nepořádek zde jaktěživa nebyl a že i přesto všechno jsme se měli lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:31

Jen jste liduš zapomněla trochu na to, že ta dnešní nemorálnost mnohých je dědictví právě po těch opěvovaných komunistech a ještě jak je vidět, se z toho budeme několik generací hrabat. Já už také nejsem nejmladší, ale přesto bych neměnila za ten marasmus, co tady byl. Ale možná i proto, že mi komunisti zabili dědu, když do toho skvělého JZD nechtěl a půlka rodiny nesměla vystudovat. Všechno jsem odpustila, ale nechtěla bych to zpět.

Datum: 12.10.12 10:41
avatar

V žádném případě netvrdím, že vše bylo košér, je to patrně na osobní zkušenosti. Mě nikoho nikdo nezabil, z mé rodiny nikdo nebyl v KSČ a kdo chtěl vystudoval. Ano, já bych to před 89 vrátila už jen k vůli těm sociálním výhodám co tu byly a nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:45

Nemáte pravdu, že kdo chtěl, vystudoval. Máte pravdu, že sociální sféra je popelkou, ale nevím, jestli znáte domovy důchodců a ústavy sociální péče před "listopadem" a ty dnešní - já jo a věřte, že se to obrovsky zlepšilo, i když občas nechápu, jak to ti lidé s tím houby co dostávají od státu na péči, vůbec dokážou. Znám řadu důchodců, kteří tvrdí, že se dnes nemají špatně, ale je pravda, že je to i optimismu/pesimismu, nejen o podmínkách.

Datum: 12.10.12 11:28
avatar

Domovy důchodců a ústavy soc. péče před a po znám. Co že se to tam tolik zlepšilo? Po špitálech jsem stále a tam je to jen k horšímu. Proč se dnes důchodci nemají až tak špatně?, jelikož starý člověk už nepotřebuje nakupovat tolik oblečení, nejezdí na dovolené k jídlu většina kupuje to, co by dřív koupil maximálně pro psa, je schopen i z toho mála ještě ušetřit aby měl na léky i když si celý život platil poctivě daně. Já se nechci hádat, politika mě dost štve, vadí mi i to, že nám opět někdo nařizuje co je pro nás nejlepší, že se tu místo Ruštiny pro změnu učí angličtina ( ne kdo chce ale všichni musí) na VŠ dnes jde ten kdo na to má ale v hlavě toho moc nemá (a bude hůř po zavedení školného) a když vyslechnu, že pan Dalík v 19ti letech byl zaměstnán v kanceláři prezidenta kde se řešily amnestie je mi z toho šoufl. Nežiju na okraji společnosti, mám kde bydlet a mám i na ty léky kde dnes ovšem čekám u své nemoci 3 měsíce než mi je pojišťovna schválí abych se pak dozvěděla, že na ně připlácí pouze 50%. Na chalupě mám souseda co ve svých 21 letech podpaloval stohy, kus života za to strávil v kriminále a když už i tento děda je zhnusen tím co se tu po 89 děje a řekne, že někteří komunisti byli parchanti ale ti co tam sedí dnes jim nesahají ani po kotníky, je co říct.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:34

DD a ÚSP přestaly smrdět nevypraným, počůraným prádlem, musejí splňovat standardy kvality a i přístup personálu se ve velké většině velmi, velmi změnil.

Dále - znám řadu důchodců, kteří i když důchod není moc na rozmařilost, dokážou zajet k moři, na poznávací zájezdy po Evropě i dovolenou po naší vlasti.

A na rozdíl od většiny světa si žijeme královsky - jenže - český člověk má brblání a hudrání vždy na prvním místě.

Datum: 12.10.12 11:44

Opět musím souhlasit s Limetkou. U nás ve městě je dost velká invalidovna. Když jsem byla malá, bylo to TABU! Přitom v té době tam žili, nebo spíše živořili a dožívali lidé, kteří byli zraněni ve válce. Tito postižení NESMĚLI mezi ostatní lidi *ee*. Že by se tam někdy konala nějaká akce, ani náhodou. Hrůza a děs. Dnes je tento areál součástí města. Nádherná zahrada, plno společenských událostí. Prostě žijeme všichni společně. Díkybohu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:55
avatar

Do prčic proč právě nyní zaplatil manžel v lékárně 1 256Kč za část mých léků na 3 měsíce? Vím, že v ústavech je to jen a jen o lidech co tam pracují, někteří nosí domů tašky jídla co ukradli starouškům, prostěradlo vymění, a to i v nemocnici, tehdy když má přijít návštěva a ti co na to nemají se do toho ústavu ani nedostanou. Královsky si teda zrovna nežiju jelikož při slavné kupónové zlodějině mě podvedli a nikdo mi v 89 neřekl, že se zhaslo a je povoleno beztrestně si nahrabat co se dá. Nechápu jak mohli vystudovat VŠ (někteří dokonce v zahraničí) všichni ti chudáci pronásledovaní tehdejším režimem co dnes sedí ve vládě s hubou plnou keců. Nejsem člověk co stále nadává, jak říkám na živobytí mám a snažím se média sledovat minimálně ale když vidím jak se to tu vede od deseti k pěti ježí se mi vlasy.

limetko, není lepší bavit se raděj o tom co uvaříme k obědu nebo koupíme vnoučatům na Vánoce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:59

Jo, jo, s poslední větou, liduš, souhlasím, já jsem ani nechtěla rozpoutat takovou polemiku, jen jsem se potřebovala vypsat z toho blbého pocitu, že musím volit menší zlo a nejraději bych vůbec nevolila zlo.

Od: pt®
Datum: 12.10.12 18:00
avatar

"limetko", vidím to podobně, jako Vy, a jsem ráda, že je takových lidí víc. Moc se mi nechce, ale k volbám půjdu. Nemám ještě vybráno, ale jistě to nebude žádná strana, co je v parlamentu z leva do prava ani obráceně, z prava do leva. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:19
avatar

Jste šťastný člověk. Moje rodina byla postižena padesátými lety na majetku, na zdraví i na životech. A kdo chtěl, nevystudoval, jsem toho příkladem. Mám opravdu strach z lidí, kteří tvrdí, jak nádherné to bylo před rokem 1989. Možná by nebylo od věci vybudovat nějaký skanzen starých časů a podobné tam na měsíc odstěhovat.

Dovolím si jeden citát, který mne provází životem.

Prožíváme-li delší dobu idylu, přestáváme ji vnímat a osud by nám udělal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.10.12 11:41

No právě jak kdo, někdo na to doplatil, někdo se měl lépe. Nedivím se, že je volili - RU, I. republika, válka... Dnes je zřejmě většina nespokojena, musí se starat o sebe sami a to spoustu lidí bolí, neumí to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 16:19
avatar

Jste můj člověk, citujete Saturnina*palec*.

Už pár let tvrdím, že by se měl čas od času (třeba po 5 letech) zavést povinný čtvrtrok socialismu. Nejlíp celoplošně. Lidi totiž strašně rychle zapomínají:(.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 16:41

A nebylo by lepší vládnout tak aby lidi neměli důvod vzpomínat na minulost?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 17:34
avatar

Dobrý muži, na minulost se vzpomínalo vždycky, pradědeček říkával, jó, za Rakousko-Uherska... děda zase, jó to za první republiky...

Já na minulost vzpomínám v dobrém hlavně pro to, že jsem byl mladší, zdravější a bezstarostnější. Ale žít v ní už bych snad ani nechtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 18:10

Jasně, takhle se vzpomínalo, vzpomíná a bude vzpomínat.

Tak to musím přeložit do "srozumitelna" - nebylo by lepší vládnout tak aby komunistům nerostly preference? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 17:09
avatar

Souhlasím s vámi, jenže ani v politice není člověk ten, co by se zalíbil lidem všem. Vládnout tak, aby se stát rozvíjel a všichni si pochvalovali, nejde. nejlepší je opravdu být v opozici a kritizovat každou věc, která se zveřejní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.10.12 17:38

No kdyby bylo za starého režimu tak moc špatně, tak by muselo být hračkou vládnout tak aby si lidé na staré časy ani nevzdechli anebo druhá možnost, tato vláda je v celkovém výsledku ještě horší ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 17:31
avatar

Jasně, Saturnin je moje krevní skupina a znám ho skoro zpaměti.

Ono by stačilo třeba jednou měsíčně takový socialistický týden, pár front na banány a toaletní papír, pořadník na auta, jedna sovětská barevná televize v obchodu, nástěnky, schůze uličního výboru, donašeči, výjezdní doložky, prázdné řeznictví... To by se to rychle vracelo k té stvůře Kalouskovi a zloději Nečasovi!*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 12.10.12 22:09
avatar

Tedy, původně jsem chtěl jen číst, ale ... už zase banány? Fakt máte všichni takové trauma z toho, že banány byly jen na Vánoce a s frontou, zatímco dneska jsou s frontou taky (u pokladny), ale zato o něco častěji? Kolik banánů vlastně denně kupujete?

A další podobné argumenty, jako barevné televize apod. I kdyby u nás zůstal socialismus, už dávno by jiné, než barevné, televize taky nebyly. Prostě tenkrát teprve začínaly (tady), tak byly jen občas. To je jak kdybyste si před 3 roky stěžoval, že máte na výběr jen jednu televizi LED a to navíc jen někdy a jen někde.

Už skončím. Jen podotýkám, že návrat starých časů, úplně stejných, bych asi nechtěl. Ale současné časy taky nechci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 22:22

Přesně tak, v 70 letech taková fa SONY nabízela asi dva modely TV a u nás se prodávali Tesla Color a Rubín, že neměli zrovna špičkový obraz? To nebyl žádný zázrak nikde na světě dokud se nezačali vyrábět obrazovky on-line a Trinitron ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 08:43
avatar

Banány jsou jen příklad. Stejně tak by se dalo použít jiné zboží (toaletní papír, cement, zájezd do Rumunska, kozačky, játra, potápěčské brýle, svetr k vánocům pro manželku...) A není fronta, jako fronta. Na ty "banány" se tehdy stálo ve frontě třeba i hodinu, na zájezd do Jugoslávie přes noc, na auto, či družstevní byt se čekalo i několik let. Už jste někde stál u pokladny ve frontě hodinu?

doplněno 13.10.12 08:56:

Ano Barevné televize nebyly, teprve začínaly. Ale ony nebyly běžně ani ty černobílé. V tehdejším "velkoobchoďáku Kotva" jich sice byl plný regál, ale všechny byly stejného typu a většina z nich už kýmsi zamluvených. Takže vlastně nebyly.

doplněno 13.10.12 09:06:

A ještě doplním: první barevnou televizi (Orava 425) jsme si koupili někdy v roce 1984-8, sháněli jsme jí skoro půl roku a zaplatili za ní přes 15000 + 2000 za spropitné, nepočítám cestu pro ní několik desítek km (mimochodem - hraje slušně dodnes bez jediné opravy*palec*). Ne, že by Barevné TV nebyly vůbec, ale jediný další rozumný typ byl Orava 416 (těch bylo opravdu dost), ale ta byla pro nás moc velká. A televize japonská? Ta byla mimo naše finanční možnosti (můj tehdejší plat cca 3000 kč).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 13.10.12 17:55

Jo praděda taky nadával, že si nemohl pořídit jako malý kluk ani rádio. (narozen 1848 až 1950)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 16:57
avatar

To není trauma, to jsou jen nepříjemné vzpomínky, a banány, to byl jen takový symbol. Stejně jako třeba mandarínky. A avokádo, nebo kiwi, to bylo jen slovo v křížovce.

Ale nemá to cenu, diskutovat. Poslouchám právě o výsledcích voleb a pomalu si myslím, že návratu jakýchsi starých časů se dozajista dočkáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 10:42

limetka:

a ta nemorálnost - lidí udavačů, kolaborantů, kteří taky těžili ze situace za války, to bylo dědictví čeho? :D

To mne vždy pobaví svádět dnešní stav na dědictví po komunistech, to se nám to dědictví nějak po 23 letech zvětšuje , ne? *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:47

Já jsem neřekla, že komunismus byl jediný zločinný režim - to je červená nit dějin lidstva, nikdy to asi není úplně ideální a obávám se , že nikdy nebude.

Od: jirbar*
Datum: 13.10.12 17:56

Limetka to je to ještě kyselejší než citron? Trefný login.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 09:29

bmbx,tohle me fakt pobavilo,souhlasim.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 14:00

Mne taky, milá juglans, jirbar je samá trefná připomínka *haha*

Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 10:29

To nebyli komunisté, co do roku 89´ dělali zlo, to byl takový druh lidí, kteří budou dělat a dělají zlo v každém systému, což se krásně potvrdilo za posledních 23 let. Jsou to lidé, kteří se vždy infiltrují do stran, které jsou u moci. Navíc jsou to lidé co bývají papežtější než papež a lezli do pr... Sovětskému svazu a tím taky napáchali hodně zla. Dnešních komunistů bych se vůbec nebál, jsou to jediní lidé, kteří nepřevlékají kabáty, namají za zády SSSR. Ti škodiči od nich dávno odešli a rozlezli se ke korytům a rozkradli co mohli. Možná, že v současné době je právě u komunistů šance, že nebudou vládnout ti škodiči, zloději a prospěcháři - protože už u nich dávno žádní nejsou a zpátky tu svoloč k sobě nepustí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:38

bmbx - vaše poslední věta je čirým idealismem a s tou první souhlasím jen v její druhé půli, takže vidím, že halt k těm volbám zase půjdu, viz moje původní úvaha. Krátká paměť, lidi zlatí, ach jo...

Od: buss
Datum: 12.10.12 10:35

Není koho, těm lidem jde o podíl na moci, ovládat, s tím souvisí prachy! Ale chápu, že je to lidské. A když systém, lid co podle ústavy vládne to dovolí, tak si přihrábne kdekdo. Vy ne? Já jo, když je to beztrestné, ale některým přece ani možnost trestu nevadí, ani trest smrti. I ta svatá, no z té Indie se pak zjistilo, jak byla bohatá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:41

Ne, já si fakt nepřihrábnu - to je o morálních zásadách. Ale zdá se, že lepší to bussi nebude, dokud budou muset poslanci hlasovat podle své strany a ne podle svého svědomí? přesvědčení?...a když ne, tak jsou hned rebely a honem se hledá, co by se na ně mohlo vytáhnout.

Datum: 12.10.12 11:31

*zed* páč jsme mlčící většina, tak si nezasloužíme nic jiného, než to co máme *cert*. Limetko, také mi je z toho všeho smutno *plac*. Ano, i já jsem věřila, že po "revoluci" to zde půjde jiným směrem *bezim*. Ani já netuším, koho volit. Jsem špatný občan této republiky, ale nevím. Je mi smutno, když moc a moc lidí slyším říkat, že se za komunistů měli lépe. Z jejich pohledu asi ano. Ta "jistota" tu byla. Vzhledem k tomu, že naše rodina měla "politický škraloup", tak jsem příkoří zažila už ve čtrnácti letech. Tehdy mě ze ZŠ oznámili, že jsem byla vybrána, abych rovnou z osmičky nastoupila na gympl. Ale...koncem srpna mě navštívil skoro celý učitelský sbor a oznámili mi, že místo mě nastoupí jiná holčina. Sice s učením nicmoc, zato její tatínek má "funkci". Pravda je, že devátá třída pro mě byla škola života. Jako bych dospěla. Většina učitelů se ke mě začala chovat úplně jinak, než k žákyni. Utvořila se tu taková ta "spiklenecká" pouta. Bylo to hezké ;). Přihláška na střední školu? Velký problém. Rodičům bylo naznačeno, že mě nikam nevezmou. V té době udělal tatínek obrovský ústupek, který jsem plně začala chápat až po letech. Šel za jedním z příbuzných, který stál na opačné straně barikády a uprosil ho, aby mě na školu vzali. Vejška? Bylo mi určeno, kde MOHU studovat.

Určitě si nemyslím, že teď je všechno v pořádku. Bohužel není. Ale zdá se mi to všechno tak popletené a propletené, že nevím, jak z toho ven. Nebo že by gordický uzel? *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 12:29
avatar

Moc se mi líbí, že tahle diskuse se vede klidně a slušně, bez nadávek a emocí. Stačí si přečíst nějaké diskusní příspěvky pod zpravodajskými servery.

Sebod má pravdu. Všechno v pořádku jistě není, ale opravdu si tu ještě žijeme královsky, aniž si to uvědomujeme.

A právě toho gordického uzlu se děsím. Že by nastoupil někdo hodně radikální, jako třeba v Německu ve třicátých letech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 14:55

Někdy se mi zdá, jako by ti nostalgičtí opěvovatelé starých pořádků tenkrát žili v nějakém jiném státě než my ostatní.*nevi*Nebo už milosrdně na ten systémový marasmus zapomněli?

Datum: 12.10.12 11:13
avatar

Ano, dobří lidé, určitě volte komunisty. To jsou ti nejryzejší a nejméně zkorumpovatelní lidé. Konečně bude klid na poctivou práci, roztočí se znovu kola továren, z jejich komínů se začne zas kouřit. Rohlík bude za čtyřicet halířů, postavíme znovu zátarasy na západní hranici, aby nám nemohl kapitalista strkat svůj nos do naší kvetoucí zahrádky. Ještě se budeme muset po bolševicku vyrovnat s hrstkou rozvracečů a zpátečníků a bude tu ráj na zemi a všude budou rozjásané a usměvavé děti, jdoucí ruku v ruce s rudými šátky vstříc světlé budoucnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 11:25

Jerry, úplně před sebou vidím při vašem popisu ty šťastné obličeje pracujících v severní Koreji *zed*. Škoda, že se tam nechtějí voliči komunistů odstěhovat, když se jim tak stýská ;)

Od: stribrnak*
Datum: 12.10.12 16:12

*palec*super Jerrymungo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 12.10.12 12:38

Jen k těm zátarasům, nesvobodě a podobně : Jestlipak víme, kdo jako prvý vynalezl a požil at.pumu? Kdo jako prvý přijal doktrínu proti svému politickému konkurentovi (Zadržování komunizmu)? Který pakt byl ustanoven dříve a proč (NATO nebo Varšavská smlouva? Kolik válečných konfliktů od 2.sv.války, která strana rozpoutala a absolvovala? Kdo podal pomocnou ruku válečným zločincům a zemi která válku prohrála? Kdo a jak škodil navzájem, tak jak to dnes slyšíme od samotných "hrdinů" , které dnes vyznamenáváme? Bylo by jistě zajímavé porovnat počty mrtvých z důvodů obhajoby obou světových systémů na jedné i druhé straně za období od roku 18.20.stol. Železná opona, měla právě zabránit emigraci , ale hlavně využití této emigrace proti vlastní zemi.Bylo tedy právem se bránit? Který režim vyvíjel vyšší úsilí pro likvidaci konkurenta? Podle mě ta strana která byla iniciativnější a uspěla . Viz odpovědi na mnou výše pokládané a další otázky.Jistě sami přijdete na mnoho dalších skutečností odpovídajících na otázku které časy byly jaké?

Je to určitě individuální, asi podle toho, kdo jaké měl pozice z předcházejících časů a jak se choval vůči nově nastoleným pořádkům. Ono je to obdobné i dnes. Kdo neposlouchá, pošleme naň bombardéry, abychom jej náležitě umravnili, aby neohrožoval naše (velmocenské) pořádky. Dřívější tzv. nesvoboda je vystřídána ekonomickým útlakem a obavami o existenci. Je jen otázkou zda-li tyto pořádky jsou těmi ořechovými. Asi pro koho jak?

Hezký víkend a rozvážnou volbu přeje - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 12:47

Čest práci, soudruhu *zed*

Od: miro®
Datum: 12.10.12 12:57

Děkuji "limetko": Čest práci! Práci jako takovou, uznávám, jako jedinou činnost pro vytváření skutečných hodnot. Nakonec kromě myšlení, se také prací člověk vydělil z říše zvířat.

"Čest tunelování , korupci , zlodějně a dalčím činnostem, které si jen přivlastňují hodnoty vytvořené prací druhých." Přeji klidný den. - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 14:08

Patrně vám, miro scházejí skvělé kubánské pomeranče, fronty na toaleťák a vložky a pak, kdybyste ten ztracený ráj býval chtěl opustit, tak na hranicích kulka do zad jako dárek na rozloučenou. Opravdu, sladká nostalgie *blee*

Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 14:42

No když jsme u těch kubánských pomerančů, tak špatné nebyly, vynikali velkým množstvím šťávy, kdo zažil dovolenou na Kubě tak si taky nemůže stěžovat a co udělali naši vládnoucí chytrolíni po roce 89´? Vyhlásily proti Kubě totální embargo na všechno, tím se krásně zařadili někam...

Dle statistiky začíná narůstat počet sebevražd, odborníci tvrdí jednoznačně kvůli tomu co se u nás děje, ztráta zaměstnání, exekuce atd...

Myslím, že začíná být mnoho lidí co by si radši utírali zadek novinama a měli práci a mohli alespoň trochu důstojně žít. Do důchodu půjdem v 75letech a mladí nemůžou zakopnout o práci. Vysokoškoláci chodí pracovat na místa co nejsou ani pro středoškoláka.

Vozíme brambory ze Španělska, vyčpělý česnek z Činy...proč se honí kamiony sem a tam a vozí nekvalitní potraviny, kterých jsme byli soběstační?

Proč mají angličané zdravotnictví zdarma a penízeu nich nežerou nesmyslné zdravotní pojišťovny? Dokonce vás zdarma ošetří jako cizince - turistu?

Když to půjde takhle dál, tak lidi nakonec ty komunisty zvolej *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 15:13
avatar

Bmbx - velmi trefné! Ono třeba to proklínané RVHP bylo ve srovnání s EU a jejími směrnicemi slabým čajíčkem, potraviny se nepěstují, protože na polích je řepka a soláry. Obecně snahou dnešních polituků je nahrabat a nahrabat, bez ohledu na důsledky.

Ostatně tvrdím, že tolik, co udělala tato vláda pro zvýšení preferencí levice, to se jen tak nevidí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obrancesoucasnehorezimu
Datum: 12.10.12 15:32

bmbxi, pěkné argumenty ale jak tu bývá občas v diskuzích zvykem sem tam lživé, sem tam nepřesné. Například ošetření v Anglii určitě není úplně zdrama, stačí si o tom kdekoliv na webu dohledat informace. A když mluvíme o nárůstu počtu sebevražd slušelo by se připomenout, že nejvíce jich u nás bylo v 70.letech - cca 3000 ročně, zatímco v tomto roce to není ani 1500. To by mě zajímalo, proč si v takovém ráji lidi vůbec brali život ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 15:46

No, nejvíc sebevražd u nás bylo v dobách hospodářské krize - něco kolem 4000 lidí, nejméně jich bylo v roce 2007 a od té doby to zase razantně stoupá, v Angli si samozřejmě zdravotnictví platí, jen jim ty peníze nežerou kvanta pojišťoven na svůj luxus a na platy přehršle úředníků a kupodivu se drží víc Hypokratovi přísahy než pídění po tom zdali na to dotyčný má a pak jej možná ošetří, jako je to v USA.

Ta současná relativní pohoda u nás je na dluh, to si málokdo chce připustit, naši potomci nás budou proklínat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zastance
Datum: 12.10.12 16:47

razantně? *smich* Moc se mi líbí jak si suchá statistická data dokáže každý vyložit tak jak se mu líbí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 16:50

Pokud je to +100 lidí ročně tak to je na pováženou, ale pro někoho to múže být málo, že? *haha*

doplněno 12.10.12 16:56:

A nejde o suchá statistická data, stačí brát jen stoupající klesající tendenci - na číslech opravdu nezáleží...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zastance
Datum: 12.10.12 16:53

nicméně když přijmeme počet sebevražd jako měřítko spokojenosti občanů, můžeme konstatovat, že dnes jsou lidé 2x spokojenější než za minulého režimu *smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 16:58

to platilo v tom roce 2007, dnes je to už jen 1,5x a za dalších 5 let budou spokojeni stejně jako za bývalého režimu *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 17:00

Někteří nikdy a nikde...

Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 17:44

limetka:

člověk musí být nespokojený, jinak by jsme dosud bydleli v jeskyních, možná ani to ne *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zastance
Datum: 12.10.12 18:01

už jsi se do toho zapletl, drž se příště raději obecných a těžko ověřitelných argumentů jako jsou třeba šťavnaté kubánské pomeranče a vynech exaktní čísla. Ať nejsi za většího demagoga než jsi byl doteď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 08:49
avatar

Jo, ony ty kubánské pomeranče šťavnaté byly, ale nedali se oloupat. Jediný možný způsob konzumace byl, je osrým zubatým nožem rozříznout (pozor na prsty!) a vylisovat z nich tu šťávu. *smich*

doplněno 13.10.12 08:50:

Jo a šlo to jen kolem vánoc. Jinak totiž nebyly ani ty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 12.10.12 18:08

Limetko, limetko. Fronty na toaleťák byly po té, co vyhořela papírna. Jestli si myslíte, že je tak jednoduché sehnat tolik toaleťáku najednou, aby se to neprojevilo v obchodech, tak jste silně naivní. To samé platí u těch vložek. Někdo to blbě naplánoval, tak se nevyrobily a průser byl na světě. Zkuste zapátrat jak ten dotyčný odpovědný plánovač dopadl. Takový trest dnešním úředníčkům nehrozí. OBĚ ty události ale trvaly asi půl roku. Nepříjemné ale stalo se. Nicméně to nebylo nic systémového, jen to ukázalo na některé nevýhody tuhého centrálního plánování. Rozhodně to netrvalo celých 40let, jak je to dnes mnohými prezentováno.

Ostatně to jsme ale trochu odbočili od voleb. Proč asi to odbočení? Proč se jakákoliv debata kolem voleb, a je jedno jestli do krajského zastupitelstva nebo do parlamentu či senátu, zvrtne v hádku jestli komunisty ano či ne? Náhodě nevěřím, tak že by záměr? No nic, jdu si číst dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 18:14

Tak ony ty fronty jsou tak ještě to nejmenší, co mi na tom systému vadilo - když tak si přečtěte moje odpovědi výše, trochu pochopíte, co mi vadilo víc.

Od: jirbar*
Datum: 13.10.12 17:59

Uvažuji že jsi asi ve věku kdy ještě ty vložky nepotřebuješ. Případně jsou vložky již dávno vyměněny za pemprs kalhotky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 13:47

Ano, jirbar - uhodl jste - jsem opravdu takové mladé, skotačivé kůzlátko*haha*

Od: miro®
Datum: 14.10.12 11:35

linetko! Nescházejí mně fronty na kubánské pomeranče, ani toaleťák, vložky, ani jiné nedostatky předchozího režimu. Nehybí mně ani ta pověstná kulka na hranicích včetně tehdejšího ráje, vystřídáná dnešní kulkou a rájem ekonomickým a morální. Jen mně ale nějak přebývají fronty na úřadu práce ,sociálních věcí , u pokladen supermarketů , v lékárnách , nedostatek kvalitních a přiměřeně drahých potravin, včetně přijatelné ceny elektřiny , benzínu a chceteli i vstupného do kin a divadel atd. atd. V čem to asi vězí? Hezký den - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 09:01
avatar

Pozor, ta kulka tenkrát nebyla imaginární, ta byla skutečná, olověná, tušám ráže 9 mm! A fronty v supermarketech? Ty vznikají proto, že pokladní nestíhají dost rychle odbavovat zákaznímy s vozíky přetékajícími zbožím. Víte, jak kdysi vypadal košík ze samoobsluhy? Tenkrát stačil, nebylo do něj co dát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dejvy*
Datum: 12.10.12 14:16

K volbám půjdu určitě.

Určitě nebudu volit zástupce ani z jedné parlamentních stran.

Už dokázali jak to dovedou, kam to dovedou ...

Favorita mám, jako odpůrce EU toho nemám moc na výběr, ale zaplať pánbůh, něco je.

Tady si dovolím citaci z jiného webu. Úsměvné, ale i trochu nas...vací.

Jedu z práce. Je mi 73 let.

Musím vlakem,protože jsem o řidičák přišel jako zdravotně nezpůsobilý.

Poté, co mi ve vlaku štípne lístek průvodčí s naslouchátkem a silnými dioptriemi, vystupuji.

Vystupuji velice opatrně.Mám totiž jen jedno oko.

To pravé mně vypíchl 70-tiletý oční chirurg při odstraňování šedého zákalu, když se mu třásly ruce, protože měl Parkinsonovu nemoc.

Z lokomotivy vytahují strojvedoucího na invalidním vozíku.Procházím nádražní halou, kterou hlídá hrbatý policista, který se pomočil.Opět to nestihl.

Vycházím ven a jdu na tramvaj.

Řidička žádá cestující, aby jí řekli, kde má zastavit, protože trpí ztrátou paměti.

Vystupuji a mám hlad.

V restauraci mi číšník oznamuje, že jídlo dostanu, jakmile se podaří dostat kuchaře z komatu. Objednávám si pivo, ale číšník kvůli třesu rukou půlku vylije, než dojde k mému stolu.

Chci zaplatit,ale číšník nerozezná stovku od tisícovky a nemůžeme přijít na to, kolik má vlastně vrátit peněz.

Jdu domů.

Déžo od vedle se mi směje, protože jsem nedostal dovolenou, abych mu hlídal vilu, když oni pojedou na dovolenou, kterou jim přiklepli ze sociálky na rekonvalescenci z toho, že nemají uplatnění a aby se z toho psychicky lépe dostali.

Mé děti ve věku 48 a 50 let se mě ptají, jestli bych jim nepomohl najít nějakou práci?Ne, děti moje,na to jste ještě příliš mladí. Ještě pracujeme MY.

Večer jdu do Národního divadla na Labutí jezero. Beru si raději Pampers, abych to vydržel. Představení je hned v prvním dějství zrušeno, protože 68-mi letá baletka, představitelka hlavní role, padá a láme si krček kyčelního kloubu.

Vracím se domů. Odložím obě protézy.

Pustím televizi a sleduji celostátní oslavy narozenin prezidenta Kalouska, který se k naší radosti v plné síle, zdraví a svěžesti dožívá 120 let.

Tohle ne, opravdu ne.

K volbám jdu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 12.10.12 16:04

Z toho nebudu spát :/ to bych Kraďouska sám dřív oddělal než mít nejlepšího ekonom na světě. Volím KSČM

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 16:56

No tak jacku při tom nezapomeň na to, že kdyby ses za komančů odvázal k takové odpovědi, tak si hezky dlouho zabručíš a tvým potomkům zbude jen ta lopata;)

Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 17:00

To se s oblibou tvrdí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 17:22

Bmbx - z vaší odpovědi se zdá, že nejste pamětník, jinak byste si to musel pamatovat - no ale to by leccos z vašeho postoje vysvětlilo:D

Datum: 12.10.12 17:27
avatar

Limetko, opravdu se nedá nic jiného, než přikyvovat vašim názorům.

Já už jsem odvolil a volil jsem stejně, jako pokaždé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 13.10.12 18:00

Já taky volil nejmenší zlo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 17:27

Právě že pamětník jsem a taky vím čím se dnes mladým vymývají mozky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 17:36
avatar

To se s oblibou tvrdí...

Tahle debata už je trochu mimo téma, ale na tohle nemůžu nereagovat. V 70 letech jsem měl přítelkyni, měla 2 maturity a dělala učitelku v mateřské škole. Čekela postup na místo ředitelky. A ejhle! Najednou se cosi stalo. Nejdřív byla odvolána z místa učitelky, dělala pomocnou vychovatelku. Pak jí byla z "kádrových důvodů" zakázána práce s dětmi vůbec. Následně se její kariéra propadala níž a níž. Když chtěla někam nastoupit, přijímací řízení proběhlo bez problémů. Po pár dnech následoval dopis, že bylo místo obsazeno vhodnější uchazečkou. Skončila jako pomocná síla v místní mlékárně, v tom jí nikdo nebránil. Až do revoluce nikdo netušil proč. Teprve pak se ukázalo, že její zbožná matka si takříkajíc "pustila pusu na špacír" v kostele a řekla něco, co říkat neměla. Kdosi přítomný si to nenechal pro sebe a tím se celá věc odstartovala.

Moje poslední přítelkyně se dostala na vysokou školu teprve ve svých 40 letech (po revoluci), protože její otec - sklář rovněž kdesi cosi nepatřičného "provedl".

Můj otec se v 60 letech lehce připletl ke 3. odboji. Následovalo přeřazení z místa bankovního úředníka na místo průzkumníka uranových dolů. Já jsem se následkem toho nedostal na průmyslovku i když jsem zkoušky udělal. Dokonce ani pár let po vyučení mě nepustili na studium při zaměstnání.

Takže z vlastní zkušenosti vím, že to se s oblibou netvrdí, to je fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 17:38
avatar

Tak si představuji, jak by jste někam oficiálně napsal řekněme v roce 1987 před volbami.

Z toho nebudu spát :/ to bych Kokeše Jakeše sám dřív oddělal než mít nejlepšího ekonom na světě. Volím Chartu 77.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.10.12 21:07
avatar

"dejvy" a to je ono, kdyby tady bylo jako na "západě", tak můžete jít do důchodu třeba v 50, přestože hranice je v 65, exekutoři by nebyli soukromníci, ale státní úředníci, zdravotní pojiš. by Vám automaticky posílala ročně výpis, měli bychom 14 platů, v nemocnici byste se cítil, líp jak v hotelu, důchod by činil 90% z platu, na UP byste bral podporu až do důchodu, přestože byste odpracoval pár let, nebyla by tu veřejná služba zdarma a nebylo by tady tolik bezdomovců, zoufalců a nešťastníků. Máme nejdražší benzín v Evropě, nekvalitní jídlo a žádné duchovní hodnoty, jako ÚCTU k lidem, soudržnost v rodině, soucit s nemocnými, či postiženými a starými lidmi, se zvířaty a další... Kdybych byla mladší, odešla bych odsud, žít tam, kde je život životem, ale s našim důchodem to nejde. Tam, kde důchodci cestují po světě, tam, kde mají skvělou zdravotní péči a nepočítají šestky v portmonce. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 17:02
avatar

Vidíte, můžete klidně odejít, to, co jste popsala se děje v Řecku, tam berou příplatky k platu i za to, že vůbec chodí do práce a čtrnáct platů mají taky.

Opravdu jste si vysnila nějaký fiktivní ideální stát, který, podle toho, co píšete, by byl schopný fungovat tak rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 17:21
avatar

Panejo tak jsem zvědav jak tyhle volby dopadnou...*afro*

Volit půjdu,mám to přes cestu tak snad tam dojdu,abych mohl taky přispět...*smich*

Je třeba se dívat stále dopředu a volit KSČ je ohlednutí zpět...Sice tam mohlo být dobře,ale jak komu...*plac*

Štastnou volbu všem...*andel*

doplněno 12.10.12 17:38:

matincakl...na to kápl...*smich*

Můj soused byl a je v duši komouš jak poleno...Vystudovaná vysokoškolska guma,kterou bezesporu nemohl dělat jen tak někdo... Celé roky jen buzeroval...U mě narazil...*cert*

Dnes je v zastupitelství jako NEZAVISLY...Jak mazané,že?...*cteni*

doplněno 12.10.12 17:43:

Až skončí volby tak pak končí pomalu i Klaus...ale doufam,že rovnou v base...*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 12.10.12 17:45

Limetko, jestli nevíte koho volit, znamená to, že nemáte ani páru o politice. Znamená to, že sama nevíte kam patříte. A díky tomu, taky podléháte obecně rozšířenému názoru, který zde prezentujete v dotazu. Je to Vaše věc a Vaše volba. Nemůžete se divit, že to ve státě vypadá tak jak to vypadá, když většina lidí to dělá stejně jako vy. A neberte zdejší rádce jako vzorek společnosti. Zde se schází vybraná společnost. Tady lidi vědí kam patří. Skutečnost je daleko, daleko horší. A tak díky přepočítávacímu systému, který nadržuje velkým stranám, je možné voliče očkovat náladami a názory, jako máte Vy. Nenechekjte se manipulovat a jděte k volbám. Zvolte nějakou menší stranu. Piráti, stranu svobodných občanů apod. Já myslím, že každý si vybere. Jen potřeba si ujasnit, co jsem psal na začátku: Kam patřím. Znovu opakuji: Neúčast ve volbách nahrává velkým stranám.

Ale nedělejte si naděje. Dokud nebude změněn volební systém na přísně poměrný, tak aby každé půl procento hlasů znamenalo jednoho kandidáta do sněmovny, nenastane změna v jednání stran. nemají proč se měnit. A poslanci sami příslušný volební zákon nezmění. A nikdo jiný to nemůže udělat. Co z toho vyplývá? Že demokratickou cestou nikdy nedojde ke změně. Tristní co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.10.12 17:47

Nic proti tomu že to nenahrává velkým stranám. Tak volte malé strany a dopadnete jek s Věci Vychcanými.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 17:48

III:

přesně tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 18:10

III - já vím, kam patřím, ale s politikou to nemá nic společného a je pravda, že už ve více volbách volím ne pro někoho, ale proti někomu, aby ty hlasy červených pilných mravenečků byly převáženy hlasy lidí, kteří nezapomněli. A pro vaši informaci - volila jsem kroužkováním lidi, o kterých vím, že jsou slušní, pracovití a je celkem velká naděje, že je moc moci případně nesemele.

A k vašemu druhému odstavci: naděje si nedělám. Ale optimistou jsem i tomu navzdory :)

Od: jirbar*
Datum: 13.10.12 18:03

K počátku věty. No my to víme taky, ale většinou tam nikoho neposílám

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 13:51

No fuj - jirbar - tam s vámi rozhodně být nechci, tam si buďte se sobě rovnými *bzum*

Datum: 12.10.12 17:54
avatar

Nechápu. "Vítězství" komunistů (tedy větší podíl, než ostatní) automaticky znamená zrušení demokratického pořádku? A co jejich skutečné vítězství (51%) v příštích parlamentních volbách? Bude to znamenat opětovné nastolení socialismu? Nemyslím si.

Komunisti jsou jedna z mála, velmi mála stran, kde není svině vedle svině.

doplněno 13.10.12 09:55:

Mimochodem - čím méně lidí dojde volit, tím větší váhu váš hlas má. Podle včerejších odhadů dokonce až čtyřnásobnou oproti tomu, kdyby se dostavil každý. Takže přestat nadávat, něco vybrat a jít to tam hodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 18:17
avatar

Nechci vám brát vaše iluze, až se to stane, myslím že to všechno ucítíme hodně natvrdo.

I v tom posledním řádku bych si dovolil s vámi nesouhlasit. Jsou, jen se o nich neví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 18:24
avatar

jerrymungo.Jako v každé straně samosebou jsou a myslím, že se o nich i ví. Nemyslím si, že by se stalo něco jiného než se děje nyní kdyby vyhráli volby, chci věřit, že ústava by se ctila což se nyní neděje, že školství a zdravotnictví by bylo téměř bezplatné (téměř proto, že on ten nastolený stav až tak úplně změnit nepůjde). Jsme příliž malá země abychom se mohli před světem uzavřít a myslím, že o to by ani nikdo nestál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 21:15
avatar

Myslím si, že v těchto volbách zase až tak o moc nejde. U nás se volilo do kraje i senátu. Myslím si, že na krajské a komunální úrovni jsou komunisti "neškodní". V těhle volbách je to celkem jedno, kdo to vyhraje. Já už mám odvoleno, volila jsem lidi, které znám, lidi, kteří jsou z mého města.

PS pro pobavení: Když jsem volala domů, jestli už přišly volební lístky (bydlím jinde, než mám trv. pobyt), táta řekl, že jo, ale že je všechny spálil, že nechal jen ty s KSČM Dělal si pochopitelně legraci... Já ho už léta straším tím, že až se dostanou k vládě komunisti, že ho budou nutit dodělat si maturitu, jak ho nutili v 80. letech :-D Že to mají všechno zapsané v archivech, a kdyby se to náhodou zase obrátilo, bude muset nastoupit zase do školy ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 18:24

Zato, ze vyhravaji komunisti,muzete dekovat,dosavadni vlade.Kdyby byli lepsi,nez ty komunisti,tak je lidi budou volit.Volila jsem sice uplne jinou stranu nez KSCM,ale tihle dosavadni mamlasove co predvedli,to tu jeste nebylo a kam se hrabou komunisti.co asi ti lide maji na vyber,nez oranzovou a cervenou barvu.Volit nejake nezname strany,no ,nekdo na to sazel,ale vetsinou je nadeje,ze zvitezi silnejsi.tady asi chteli lidi rozmaslovat hlavne dosavadni mizery,jakoukoliv prijatelnejsi a silnejsi stranou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miljan*
Datum: 13.10.12 19:44

Komunisti nás vedli do prdele, trojkolka našla zkratku. Tak asi proto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 15:45
avatar

Proč myslíš,že nás Komunisté vedli špatně?Čínu také vedou Komunisté a rozhodně jsou na tom hospodářsky mnohem lépe.

Za druhé.Jen se trochu porozhlédni,kolik se toho za Komunistických vlád vybudovalo?Jaké byla výroba a export?Jakou předali Klausově vládě obrovskou finanční rezervu?(Činila ve státní bance téměř 700 Mld dolarů,včetně pohledávek v zahraničí)

A co soběstačnost v potravinách,když jsou dnes před zimou vyčerpány rezervy zrní.Vládci mají samozřejme výmluvu v neúrodě,ale stačí se opět dívat okolo sebe,jak mizí zemědělská půda! Stát disponuje jen 1/5 zemědělské půdy,na které se pěstuje pšenice proti roku 1980.

Dobrý hospodář za jakéhokoliv režimu vždy ctil půdu,aby ho živila.Dnes se rozdala za babku spekulantům,aby se na ni stavěly supermarkety a domky,v nichž nikdo nebydlí,jen v nich mají uloženy nakradené peníze majitelé realit.

Kolik novodobí vládci toho vybudovali? Jen své supervily s bazény a drahými auty.Ne,nezávidím,ale asi by mě nezasloužený majetek příliš neuspokojil.

Nevím,co kdo vidí jako hrozbu,pokud zvítězili politici s poněkud odlišným pohledem na řízení státu,než ODS.V tom vidím demokracii.

JABRAKA

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.10.12 16:24
avatar

Jabrako, asi jste neviděl před pár dny v TV zprávu o Číně. Bylo tam, jak staví nové domy, zabírají pozemky. Mluvila na kameru nešťastná máma s malým dítětem v náručí, že ji vyhnali z bytu, nic si nestačila vzít, a to jen proto, že pozemky byly prodány nějakým firmám, kde na pozemcích se bude stavět. Zůstala s dítětem bez střechy nad hlavou, bez náhrady. Možná to někdo také viděl a vzpomene si.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 13:54

Jo, juglans - to je právě ten průšvih s novými stranami - vzbudí určité naděje na změnu a po volbách s nimi dopadneme hůř než s těmi profláknutými - nebo úplně stejně - "Odvolil jsi voliči? Tak teď drž hubu a krok a my si podělíme korýtka!"

Od: next
Datum: 14.10.12 10:32

Je jasné že volby ukazali jaké cítění má český národ...Je to sociální...

Sice komunisti nas vedli do pryč,ale je to už pryč...Není potřeba se ohlížet se v myšlenách zpět...Co bylo bylo a to je jedine co pravicovym stranam jde dokonale,strašit a zastrašovat česky narod ve jmenu návratu komunisnu...

V dobách kdy vladli naš stat byl celistvý,majetek byl sice znárodnět,ale byl náš...Dluhy stát neměl(alespoň v takovem měřítku) žadny a byly jsme soběstační se uživit...Národ byl celistvý s sobě laskavý,pracovitý...I to je česky národ pracovitý,proto jsme schopni v těch nejtěžších dobách dokázat světu kdo jsme...Tohle je hrdost,ktera nam vymizela...

Hrdost byla rozkouskováná na slova ˇ postarej se sám jak mus횡...stát jako střed společnosti dokonale selhal v této otázce na celé čáře...Nelze tohle hlásat,lze pouze spolupracovat a to společně...Tohle pravicove strany neumí...

Ve jménu rozkradeneho majetku jsme nuceni splácet tyto dluhy...

Je třeba nastolit pevnou ruku na tyto zlojedy,kteří jsou dnes ve vládě...doufam,že komunisti ukážou zase svou tvář...*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 11:15
avatar

Ano, komunisté svoji pravou tvář určitě ukáží, ono už se to pomalinku děje. A pak možná ještě budete pátrat ve starém papíru po zahozené stranické legitimaci a na ty zlojedy, co jsou dnes ve vládě ještě budete s láskou vzpomínat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 13:57

Next - koukám, že jste žil tehdy v úůlně jiném státě než já... A kde jste viděl to "Národ byl celistvý k sobě laskavý, pracovitý..." Vaše poslední věta pak vážně mluví za vše, to je teda noční můra *blee*

Datum: 14.10.12 16:44
avatar

V každém případě to vidím tak, že už o příštích volbách se bude volit jednotná kandidátka Národní fronty, zvolíme ji na 99,8% a účast na volbách bude téměř stoprocentní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 09:26
avatar

Ano Komunisté určitě ukážou svojí tvář. Tvář, která se za celou dobu existence KSČ(M) nezměnila, i když někdo tvrdí opak! Vaše poslední věta je toho jasným důkazem. Takže pod rudým praporem komunistů vzhůru ke světlým zítřkům!*blee* Ještěže už nejsou (zatím) na hranicích zátarasy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.10.12 10:50
avatar

Takže je po volbách, dopadly, jak dopadly. Zase křičí ti, co křičeli při revoluci, jen se obrátili a převlékli kabáty, jdou prostě s dobou. Přijde mi to, že chtějí překřičet zdravý rozum, ostatně historie to potvrzuje. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.10.12 11:19

U příležitostu volebních výsledků přeji všem zvýšenou naději na lepší nadcházejíci časy.

Velmi zajímavá , poučná a přesvědčivá debata. Hlavně mně zaujaly všechny argumenty pro i proti té či té pol.straně a jejím příslušníkům. Jistě tehdejší fronty byl nepříjemné, pro někoho zásadní. Dnes jsme je vyměnili za fronty jiné a tak bychom měli spíše hodnotit, zda je lepší stát frontu na toaletní papír a nebo být ve frontě na potřebnou operaci či na pracovním úřadě. Jednoznačně u řady diskutérů pozoruji pod kůží zakořeněnou zášť, aniž bychom se na věci dívali realisticky s ohledem na dobu ve které se vyskytovaly. V neposlední řadě mám pocit, že nás ani nezajímají a neznáme, jednoznačně dané politické a společenské cíle jednotlivých názorů na svět, směr jeho vývoje , úsilí a způsoby jeho uskutečňování. Více zabředáváme do hodnocení činnosti jednotlivých subjektů a podle toho si utváříme naše vztahy a přesvědčení.Jen malý příklad: Je špatný jako takový fotbal protože nějaký rozhodčí neoprávněně zapíská penaltu, nebo bere úplatky a nebo hráč simuluje faul ve vápně? Asi jen těžko. Posuzujme tedy hlavně věci podle jejich snahy a úsilí řešit problémy těch kteří nejsou v popředí priorit a je jich většina, kteří vytvářejí hodnoty a ne podle těch kteří si přivlastňují právo rozhodovat o rozdělování těchto hodnot. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.10.12 17:44
avatar

Ježkovy oči, proč tedy lidi cinkali klíčema, když teď chtějí všechno vrátit zase zpátky? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 08:59

PT - prostě proto, že historická paměť národa je velmi krátká - prý jednu až dvě generace - bohužel, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by tu už nemohl být ani neonacismus a další "lahůdky". Je zajímavé, jak se ty zlořády drží lidstva mnohem víc a déle než dobré věci.

Od: out
Datum: 14.10.12 14:06

Do jisté míry chápu pana Kradlouska,když chtějí zvedat s panem Časem daně,když se na internetu nedavno objevovala informace,že každý Čech má průměrně naspořeno 230000kč.Sami dostávají informace,že Češi mají na ůčtech přes bilion korun a Češi ji jen stěžují.Berou to stát jako celek,tak je chtějí at ti lidé ty peníze pustí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.10.12 16:17

No jasně soused sežral celé kuře a mně kručí v žaludku. Co bych si stěžoval. Každý jsme měli v průměru půl kuřete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 09:31
avatar

Pane Out, sice máte pravdu, ale proč komolíte politikům jména? Nebo snad ani nevíte, jak se jmenují? V tom případě ovšem nevím proč se o nich zmiňujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 14:30
avatar

ale klid. Proč zrovna emigrace? *nevi* Jednak že tihle komunisti nejsou žádní komunisti, ale sbírka buržoazních kolaborantů, no a za druhé, to staré latinské úsloví pomoz si sám a bude ti pomoženo, to platí i dnes.

Prostě to tak bylo, je a bude. Ti, kteří spoléhají především na sebe, ti mají vždycky lepší životní standart než ti, co čekají, kdo jim ten blahobyt přinese. To je ta hlavní tristní věc. Dost lidí věří tomu, že jim někdo ten blahobyt zařídí a podle toho volí.

*bzum**bzum**bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.10.12 15:25

Podle mně je tristní věcí spíše to , že neplatí stejné příležitosti a podmínky , stejná práva , rovné postavení před zákony , jejich uplatňováním a vyžadování jejich plnění. To je podle mně tristnější, jelikož to v důsledku znamená víru,že blahobyt zařídí vyvolení, že jim ho přinesou. Nehledě na to že, mnozí si pomáhají sami a je jim pomáháno , ale na úkor druhých. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: out
Datum: 14.10.12 16:17

MIRO - ale platí vy jste neviděla rozhovor s panem Nečasem,který blabolil,že zákony v tyhle zemi platí pro všechny stejně*vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.10.12 18:06

Dík,viděl, ale stejně nevidím, zě by platily pro všechny stejně! Příjemný večer.miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 09:11
avatar

V tomhle s Vámi souhlasím, ale už za komunistů se říkalo, že jsou si všichni rovní, někteří ještě rovnější. Akorát se o té "rovnosti" nesmělo mluvit. Možná si pamatujete starý vtip, končící větou: "Mám dotaz, kde je vojín Kotas?" Takže to není výsada dnešních mocných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 15.10.12 13:01

Ale bylo slibováno a provoláváno: NEJSME JAKO ONI! Na což jsme skočili jako nepřemýšlející stádo. Dnes to některým nevadí ba dokonce to omlouvají, že to tak bylo a bude vždy. Tak nejsme i nadále tím nepoučeným a nepoučitelným stádem? - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 14:50

Vaše poslední věta je miro, stoprocentně pravdivá - horší historickou paměť už mají možná jen jepice a ty za to nemohou. Anebo že by náš národ fakt trpěl v takové míře alzheimerem?*zed*

Datum: 16.10.12 08:14
avatar

Ano jsme nepoučitelným stádem. Proto se stále snažíme oprášit staré zkrachovalé systémy a doufáme, že to tentokrát bude lepší. NEBUDE!*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 16.10.12 09:20

Někteří zase stále a dokola oprašují staré chyby a nedostatky. Proč asi? Že by tím hodlali znehodnotit i pozitiva, obdobně jak je vyčítáno těm druhým snaha o návrat všech tehdejších i špatných praktik? Oprašme také věci pozitivní a dobré , srovnejme a srovnávejme, které jsou jak na tom , oproti současnosti a naopak. Rozumím - PRO KOHO JAK! Příjemný celý nový týden - miro

doplněno 16.10.12 09:37:

limetko : Přirovnání lidského vědomí k jepičímu je trefné,ale současně vulgární. Smutnější je současná snaha a úsilí, toto lidské nevědomí ještě prohlubovat. Jak? Třeba také tím, že si s jiným názorem nesednu ani ke stolu. Snad ne z obavy, že bych musel také někdy korigovat svůj názor?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 09:43

Miro - umíte číst? Já o paměti a vy o vědomí - dvě úplně různé věci. Co je na tom vulgárního, to tedy opravdu netuším a k jakému stolu že si to mám sednout? Už toho raději nechejme a já jdu najít svazáckou kravatu - bude se hodit!

Od: pt®
Datum: 16.10.12 10:13
avatar

Dobré dopoledne, Miro, víte, jak se říká: "podle sebe soudím tebe"? Prostě každý posuzuje věci věci jen podle toho, kolik je mu dáno. Čtu, jak tady poučujete "limetku". Víte člověk se projevuje hlavně svými činy, ne jen řečmi. A "limetka" je ženská, která mimo své práce, věnuje svůj čas charitě, pomáhá lidem, kde může, vidí spoustu neštěstí, ale nechlubí se tím a to ji ctí a dělá z ní kvalitního člověka. Vychází ze zkušeností a mně vadí, že její slova překrucujete. Nevím zda je to schválně, nebo zda za to nemůžete. K tomu sezení u stolu, bych Vám doporučila shlédnout díl "Prostřeno" http://play.iprima.cz/all/287185/all. Možná pochopíte, možná, že ne, ale s tím už nic nenadělám. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 10:34

No tedy "pt" *hi* díky, ale to si vůbec vůbec nezasloužím, kdyby to bylo, jak píšete, tak už mi snad roste na hlavě svatozář, jenže mně většinou coby stárnoucí matce tří puberťáků občas roste spíše čertí kopejtko a rohy *cert*a občas jsem tak protivná, že i sama sebe nesnáším *bum*. To spíše vy jste tak laskavý člověk, že mne vidíte takhle pozitivně a ostatně vaše laskavost je znát i z každé odpovědi tady na poradně. To před vámi klobouk dolů. Přeju vám krásný den a v něm jen samé dobré věci.*slunce* Limetka

Od: pt®
Datum: 16.10.12 10:39
avatar

"limetko", zasloužíte,*srdce* a to jsem ještě nevěděla, že to všechno zvládáte při svých třech dětech.*houpy* Komu čest, tomu čest. Přeji ještě hodně síly při pomoci druhým, i starým a nemocným.*placni* - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 16.10.12 11:01

Pokud se vás dámy něco dotklo , tak se hluboce omlouvám . Nebylo to, ani není mým úmyslem. Rád bych si s vámi k jednomu stolu sednul. Velice oceňuji Vaše činy, jen mně tak trochu není patřičné, že to nedělá hlavně ten, kterému to přísluší. Že je to na bedrech takových lidí jako jste vy, že se na tyto účely musí zahánět prostředky z darů a pod..

K snad nevhodnému použití termínu vědomí , jen přikládám část jeho definice z Wikipedii, v jakém smyslu slova jsem jej měl v úmyslu použít. Slovo vědomí lze použít také jako přechodné, ve spojení s předmětem: vědomí něčeho a "být si vědom" něčeho, což neznamená totéž jako vědět. Zahrnuje totiž také to, že člověk z určitého vědění vyvozuje praktické důsledky pro své jednání. Přirozeným předpokladem svobody ve společnosti je, že všichni "jsou si vědomi" důsledků svých jednání, že si je přičítají a že za ně nesou odpovědnost. Lidé "nepříčetní", kteří toho nejsou schopni, musí být svěřeni cizí péči, případně dohledu.

Nejsem si jist, zda to patřičně chápu. Pokud je to jinak, tak se opět omlouvám. Děkuji-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.10.12 11:05
avatar

Milý Miro, je to marný, je to marný, je to marný. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 16.10.12 11:17

Ctěná pt : s tím souhlasim,s tím plně souhlasím,s tím souhlasím bez výhrad. - mi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.10.12 11:27
avatar

Miro, pobavil jste mně. Jen malá prosba, neopisujte, ocením Vaše vlastní myšlenky a nápady. Díky. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 16.10.12 11:42

To nebylo opisování,ale jen využití Vaší skvělé myšlenky a námět pro její další zkvalitnění. Omlouvám,že jsem si dovolil porušit autorská práva. - mi

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bmbx®
Datum: 16.10.12 11:37

Je hezké, že zde zmiňujete charitu, ale známka vyspělého státu je také v tom jak dobře se dokáže postarat o potřebné. Platíme všichni dost velké daně na to aby mohlo toto fungovat, místo toho peníze mizí v nenávratnu i to je důvod proč lidé víc a víc vzpomínají na staré časy ;)

Katolická církev má na svědomí taky mnoho obětí a lidé se k ní hlásí a nikdo se nad tím nepozastavuje. Komunisti už nikdy nebodou takoví jak se poukazuje, nemají za sebou SSSR. Nehledě na to, že vždy jsme a budeme papežtější než papež, dnes zase lezeme do pr... EU a plníme jejich absurdní směrnice víc než je zdrávo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.10.12 12:00
avatar

Opravdu vidím, že jsou zde pánové, kteří chtějí mít jen poslední slovo. Jak vysvětlit slepému, krásu barev, jak vysvětlit hluchému krásu hudby? To prostě nejde. Odpovědí bude opět otočení všech svov. Už to zabíhá příliš do osobní roviny, takže v tom nebudu pokračovat. Pánové máte příležitost posledního slova, jako vždy. Je to zvláštní metoda, a dělá vám evidentně dobře.

Znáte tu hádanku? - "Leze, leze po železe, nedá pokoj, až tam vleze". Co je to? Přece klíček.

Venku je krásně, po obědě jdeme s dědečkem na vycházku, tak, pa hoši. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.10.12 10:05

STÁT je politická organizace hospodářsky vládnoucí třídy, která s jeho pomocí prosazuje své zájmy... stačí?

doplněno 16.10.12 11:09:

Vyřešeno, před hodinou mi přes domovní telefon jeden jistý vykládal, že řešení je - Boží království a to prý už nastane brzy, tak se těšte na vůli božíí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 12:12
avatar

Bussi, neměl jste si s ním vykládat před domovní telefon, měl jste si ho pozvat domů, popovídat, převzít materiály a třeba by jste se naplnil optimismem. Nakonec, Boží království by v téhle zemi nebyla tak úplně nejhorší varianta.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.