Nekonečný seriál s názvem Řecko

Od: Datum: 26.06.15 14:27 odpovědí: 11 změna: 16.08.15 09:50
avatar

Dobrý den, tak, jak Vás to baví to neustálé dohadování a nejistota o Řecku? Je Řecko "plajte" nebo není "plajte"? Já mám dojem, že bankrot Řecka je jasný už dlouho, ale jen ještě nikdo významný neměl tu odvahu říci to nahlas. Má význam udržovat tuto agonii a půjčovat peníze EU, aby mohlo Řecko platit dluhy MMF? Rozumíte tomu, proč by bankrot Řecka měl nejvíce poškodit ekonomiku ČR, Maďarska a Polska? Rozhodne konečně tento víkend - a bude klid, resp. vše jasnější?

Děkuji Vám za názory a zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.15 14:33
Mi to hlava nebere,proč tam chtějí cpat tolik peněz, když už je věřitelé stejně neuvidí.
Že odchod z EU ovlivní ekonomiku ČR je strašení bubákem.
Nejvyšší čas,aby šli,všem se uleví.
Pokud si chtějí žít nad poměry,proč ne?
Ale za svoje,prosím.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 14:34
avatar

Je to stále jen nalévání financí do bezedné díry, pokud se Řekové nezmění tak to je zcela zbytečné, s pracovní morálkou v Řecku to není nic moc. Pokud se EU Řecka nezbaví mohlo by to znamenat i její konec. Občané i by bohatých států to začínají dávat už zcela slyšitelně najevo. Piomáhat se dá někomu, kdo se snaží, ale tdy - vyhozené peníze. Pokud padne Řecko tak nás to nemá čím ohrozit, jeho dluhy nevlastníme a nᚠobchod s Řecdkem nás nevytrhne a ani nepoloží pokud nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damŽ
Datum: 26.06.15 15:07

Mám zato, že když Řecko vystoupí z EU, tak nastane pogrom ve všech světových bankách z důvodů propojenosti bank a jejich vnitřní výpomoci. Taky si myslím si, že spousta evr. bank už dnes kšeftuje s budoucíma úrokama řecka. Tak, raději je budeme živit /Evropa/ a tím to hasne. Jediný fakt je ten, že nejsem ekonom, jenom je normální, že když mi chybí 3 koruny, tak mi rohlík neprodaji, nikde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: benŽ
Datum: 26.06.15 15:06
avatar

Dobrý den, no, já mám právě ten dojem, že už je to taková nastavovaná kaše a soudný člověk už poznal, že pozice Řecka je neudržitelná. Zřejmě jde věřitelům nyní o to, jak přijít o méně peněz.

Ten celý dluh nemá Řecko šanci vrátit. Ale, celé už to trvá dlouho, řecká levicová vláda hledá kličky, protože to slíbila voličům a jen čekám, kdo bude ten "frajer" a řekne to Řekům do očí - tedy, že už žádné půjčky nebudou. Nebo, že by to vyřešila v Řecku revoluce=? Zdravím!

doplněno 26.06.15 15:25:

ra252 - no, když o ty půjčky Řecko žádá, tak asi jdou do Řecka. To, že z nich Řekové platí dluhy zase někomu jinému, je asi také pravda. Nebo Řekové už žádné peníze po EU nechtějí? Tak, proč stále s EU jednají (mimochodem i v Rusku)?

doplněno 26.06.15 15:34:

ra252 - přiznám se, že nyní Vaši úvaze nerozumím. Možná to takto funguje a je to normální.

Normální je také nežít si nad poměry a dluhy vracet. Nestačí půjčovat si na vrácení dluhu a dělat dluh další. Jinak se omlouvám, že nemám asi pro Řeky takové pochopení - nelituji je.

doplněno 26.06.15 15:40:

ra252 - pokud je to mechanismus, který nemá spojitost s Řeckem, tak je snad zbytečné ho zde zmiňovat. Ale, diskuze je volná.

Od: standa1122
Datum: 26.06.15 18:17

Je snad normální, že věřitelé nechtějí přijít o své investice. Proto se tomu říká investice. Jestliže Řekové použijí půjčených peněz na umoření jiného dluhu, je to naprosto stejné jako to činí jiní lidé jinde. Jestliže si půjčili, měli by zaplatit. Jenže bankrot státu není to samé jako bankrot osoby. Stát nemůže přijít o majetek, takže je to vše jen v teoretické podobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 15:11

A ty půjčky snad jdou do Řecka?

doplněno 26.06.15 15:27:

Čili jedna evropská banka předává jiné evropské bance nekryté peníze za současného růstu řeckého dluhu.

doplněno 26.06.15 15:36:

Popisuji mechanismus, který nemá nic společného s Řeckem a tedy ani s žitím nad poměry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standa1122
Datum: 26.06.15 18:18

Co je na tom divného? Copak u nás si lidi nepůjčují, aby zaplatili jiné dluhy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakub*
Datum: 15.08.15 15:23

Je ostudou EU, resp. Eurozony, že ve svých řadách se snaží zuby nechty udržet Řecko. Tento stát měl zkrachovat již v první vlně problémů, čili v roce 2010. Každé Euro, které mu Eurozóna posílá je ztraceným Eurem, které už nikdo nikdy neuvidí.

Jen mě zaráží, že ekonomicky slabší členové Eurozony (Slovensko, Slovinsko, ...) toto tolerují, stejně tak země, které měli také měli problémy (Portugalsko, Španělsko...), zavedly co nejrychleji reformy a teď jsou, minimálně oproti Řecku za vodou. Osobně bych to bral jako podraz. Navíc to teď vypadá, že Řecku padne vláda a nastane možná další chaos.

Já jsem jenom rád, že ČR se tyto problémy prakticky vůbec netýkají, nemáme Euro (a doufám, že snad nikdy ani mít nebudeme) a na Řecku nejsme nijak vázáni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hmŽ
Datum: 15.08.15 15:57
avatar

Mně je celkem jedno, jak to nakonec dopadne. Řekové na tom tak jako tak vydělali (půjčené peníze utratili, tak se určitě měli dobře). Když bude mít euro potíže, aspoň nikoho (snad) nenapadne ho tady zavádět. A kdyby to byl první impuls k rozpadu EU, tím lépe; to se ale asi ještě nestane.

Takže dění v Řecku trochu sleduju, ale nijak to neprožívám. A to tam dopadne jakkoliv, nás se to snad prakticky nedotkne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: orwell2
Datum: 15.08.15 22:15

ty miliardy, které řecko "dostane", nejsou určeny pro lid na zvýšení životní úrovně, a už vůbec ne pro zlepšení nějaké infrastruktury - ale pro banky. řecko tedy nedostane nic. ale proč taky?

řekové se mají skvěle, každý normální řek má 3 byty, které pronajímá za 170,-€ /noc turistům...má tedy 510,- denně netto.

daně se tam neplatí, mají svobodu, nejsou šikanováni nějakým stavebním úřadem...atd. jsou bohatší - na osobu - než nejvyspělejší evropské země. kecům z prolhaných médií nevěřte. ti ukazují stále dokola těch pár "chudých", nenormálních, kteří žijí z ruky do huby. normální řek na to měl času dost, aby si odlil kapitál do evropy nebo na kypr

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpoved*
Datum: 16.08.15 09:50

z jedné diskuze:

https://www.facebook.com/pages/Skutečná-Demokracie-Teď-BRNO-DRY-/123133037769065?fref=nf

Katerina Kaltsogianni:
PRAVDA (nejen) O (lidech) ŘECKU

Moc ráda bych vám ji napsala, ale on ji nikdo nezná. Napíši vám tedy pravdu, kterou vidím, ze které jsem nadšená, rozporuplná a především udivena. Řekové jsou skutečně při svém temperamentu laskaví, trpělivě stojí na svých 50 eur denně a stále drží při sobě. Nikam nemohou jet, protože na vesnicích či na některých odlehlých plážích prostě nejsou automaty na peníze. Denně je pozoruji, mluvím s nimi a najednou se táhne cel...ým Řeckem jediná pravda.
"Stačí, když budeme zdraví, když se budeme moci najíst, když budeme mít pár skvělých přátel," říkají a myslí to vážně. Pravda, kterou tady pociuji silněji, která je mi blízká je jediná, k čemu bychom měli dospět. A ta druhá, že za vše se platí na této zemi je také platná. Zákony platí i pro tu partu, která úmyslně ničí svět, která rozsévá války, nemoci a hlad".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.