Zaniklé civilizace

Od: Datum: 26.06.15 12:16 odpovědí: 5 změna: 26.06.15 18:21

Dobrý den jak je možné že se nedochovaly žádné příme dokumenty civilizací kterou jsou před našilm letopočtem a zustaly jen ruiny nebo to funguje tak že jedna kultůra překryje tu druhou


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.15 12:55
avatar

Tak...zachovalo se toho poměrně dost..něco je však překryto nánosem dalších civilizací (ať již v přeneseném, nebo přímém slova smyslu).

Musíte si uvědomit, že uchovat "cokoliv" po dobu více jak 2000let není jednoduchá záležitost a i při dnešních technologiích by to nebylo nic jednoduchého.

Co myslíte, že by se stalo (co zbude) s HDD Vašeho PC za 2000let? Co zbude z dnešního automobilu..z nábytku...domů..? No téměř nic...e není k tomu potřeba zdaleka ani těch 2tis let.

doplněno 26.06.15 13:23:

Takto vypadá dnes opuštěná rybářská vesnice v Japonsku...a to je opuštěná jen nemnoho let..jak myslíte že to bude vypadat za 100...200--500let?

http://freshmag.cz/rybarska-o…lide-priroda-si-ji-bere-zpet/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 26.06.15 13:15
avatar

Dobrý den, zemětřesení, sucho, výbuch sopky, záplavy, epidemie, války, eroze, sesuv půdy.

To vše se nějak podepsalo na minulosti. A také zloději, protože se kradlo vždy. Některá města byla zbořena a materiál zase použit na jinou výstavbu - nebo se budovy přestavěly v novém slohu. Ale, někdy si říkám, že ty peníze, které jsou vynakládány na zkoumání vesmíru, by bylo snad vhodnější věnovat do výzkumu moří, resp. mořského dna - tam může být hodně zajímavého z minulosti.

Zdravím!

doplněno 26.06.15 13:34:

martincakl - to jsou úžasné fotky, resp. úžasná romantika. No, až spadne zdivo, tak to zaroste a najde se to až po staletích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpoved*
Datum: 26.06.15 13:29

Civilizace, jak šly po sobě, Egypt, Asýrie, Medo-Persie, Řecko, Řím a Anglo-americké imperium, měly svoji kulturu a náboženství a zbylo toho dost. Určitě koukněte také do Wikipwdia.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 14:38
avatar

Po kulturách států a společenství v oblasti Egypta,Asie i Evropy se zachovalo mnoho dokumentů i z období přes 5 tisíc let starých.Díky písemným formám,i když trvalo dlouho,než se většinu podařilo přeložit.

Horší je to s kulturami starých indiánských civilizací.,Ty totiž písmo neznaly a o jejich působení se dozvídáme jen ze zbytků jejich civilizace a vice či méně z ústního podání potomků těchto indiánů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standa1122
Datum: 26.06.15 18:21

Je to proto, že katolická církev při vysílání svých misionářů jim zároveň přikázala o důsledné shromažďování důkazů dřívějších civilizací ať pozemských nebo nepozemských. Vše se pak shromažďovalo na utajeném místě. Má to i logiku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.