Petice proti trest. stíhání - Má význam?

Od: Datum: 10.10.12 22:49 odpovědí: 20 změna: 24.10.12 16:21

Dobrý večer.
Chtěl bych se zeptat na následující věc. Určitě o tom většina z vás ví, buďto z internetu, enbo z televize, jedná se o zásah MP v Praze proti bezdomovcům na zastávce MHD, viz.: http://tn.nova.cz/zpravy/cern…m-ted-mu-hrozi-az-4-roky.html
Sice jsem nikde nedokázal dohledat důvod MP proti bezdomovcům, ale část z videa, kde policista smýká se ženou po zemi, mi přijde poněkud přehnaný, ale celkově zásah MP. Nejvíce mě na celé věci ale zaráží to, že by p. Frištenský, který se zastal bezdomovkyně ležící na zemi při agresivním zásahu policisty, měl být trestně stíhán.
Chtěl bych se teda zeptat, zda-li by nějakápetice, či něco podobného měla nějaký význam vůči trestu pro p. Frištenského?
Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 10.10.12 22:53

V dnešní době? Zřejmě ne..Je to smutný..

Datum: 10.10.12 23:00

nejen v tomto případě by bylo nejlepší sepsat petici proti existenci MP. tato represivní složka je v naší zemi naprosto zbytečná. spokojil bych se s dobře fungující PČR. . .

zřejmě bude následovat výživná diskuse na téma smysluplnosti činu pana F.

Datum: 10.10.12 23:32

Petice proti trestnímu stíhání? Co to jako je?!

Co takhle petice PRO zahájení trestního stíhání? Kandidátů seženete stovky, stačí na chvíli zapnout zprávy.

Od: buss®
Datum: 10.10.12 23:42

No smýká, nebo ona se brání proti zákroku? Bránil, je to kvalifikováno snad jako útok, tak se nebrání. Jinak k trestu vizte trestní řád.

Od: dobryradce*
Datum: 11.10.12 00:39

Z pravniho pohledu to vyznam nema, nebot ustavni poradek jasne rika, ze petici se nesmi zasahovat do nezavislosti soudu, pricemz je to prave nezavisly soud, ktery je povolan k rozhodovani o vine a trestu. Straneni se techto vlivu pak soucum uklada take zakon o soudech a soudcich. Navic jsem presvedcenej o tom, ze tuto kauzu budou i bez toho usilovne masirovat media.
Od: lll
Datum: 11.10.12 07:26

To, že ten zásah byl neprofesionální a nezvládnutý je snad jasné. Takto zásah vypadat nemá. To lze lehce dokázat. Nezvládnutý a neprofesionální zásah je zásah protizákonný. Domnívám se, že to takto posoudí i soud, a buď p. Frištenského osvobodí, nebo dostane velmi malý trest. Pan Fryštenský bránil MP proti tomu, aby páchala bezpráví na jiné osobě. Možná blbě, ale aspoň se o tom bude mluvit, a třeba se někdo chytne za nos, k čemu nám taková MP vlastně je. Doufám, že to otevře dalším lidem oči, a sundají z očí svoje růžové brýle. Jestli takto se má chovat MP. Jestli ji vůbec potřebujeme.

Datum: 11.10.12 10:55

Jak podle Vás vypadá profesionální zásah? Naopak si myslím, že strážníci reagovali přiměřeně.

Pan Frištenský by měl nést následky svého jednání.

Datum: 11.10.12 08:59

Soud by měl být nezávislý - jak na státní moci, tak i na nějakých peticích.

Od: ladaadal*
Datum: 11.10.12 11:23

Já bych se spíš dotázal - tu petici hodláš dělat na základě videa z televize, nebo jsi byl přímo u toho. Zastávám totiž názor, že z videa nic neuvidíš. Víš, co vše tomu předcházelo, víš, co se dělo mimo záběr, víš jak moc je ten záběr autentický? Víš prdlačky, takže jediný, kdo by do toho mohl mluvit jsou aktéři a očití svědci. Nehledě na to, že specielně u Novy je známo, že si podobné záběry upravuje pro větší sledovanost. Čoveče, nemůžeš věřit všemu, co na Nově (ani v jiné televizi) řeknou. To bys mohl zařizovat petici, protože na joutůbku se objevili mimozemšťaní a ty je tady nechceš.

Od: ad*
Datum: 11.10.12 12:12

Zákrok policistů byl naprosto v pořádku. Pokud vim, tak pánové bezdomovci se odmítli legitimovat a bránili se odvedení na stanici za účelem zjištění totožnosti = policajt je má okamžitě hodit hubou na zem, želízka a šup do auta.

Paní co nadávala - za nadávky sebrat a pokutovat. Po napadení policajta berlí okamžitě hodit hubou na zem a želízka.

A pán co se vměšoval a snad dokonce do P. šťouchal to samé. Za nadávky a urážení pokuta, a při napadení okamžitě zpacifikovat a želízka. Pendrekem přes nohy nebo kasr je naprosto na místě a vůbec to není nepřiměřené.

Nadávky, strkání nebo dokonce napadení si na policajta prostě nikdo nesmí dovolit, a pokud si dovolí tak musí počítat že dostane pendrekam a želízka.

Zkuste někdo např. v Německu takhle se navážet a šťouchat do policajta, a hned poletíte do dodávky hubou napřed. Kdo je slušný a dodržuje zákony tak ten tam problém nemá, kdo se nějak proviní s tim se nemažou, taky tam policie má respekt.

Ad trest pro Frištenskýho - do vězení bych ho necpal, ale pár desítek hodin nucených prací by mu neškodilo.

Datum: 11.10.12 12:34

problém bude v tom, že se nejednalo o policisty, nýbrž o strážníky. to, že mají statut veřejně činné osoby je trochu podivné v kontextu s tím, že se jedná a zaměstnance obce. na rozdíl od policistů PČR nejsou ve služebním poměru, ale v zaměstnaneckém poměru. . . příměr s německem je směšný. tam je práce u policie prestižní zaměstnání a policajtů si tam váží? proč? protože, narozdíl od těch našich, policisté pomáhají a chrání občana země. žil jsem v srn cca 8 let a jen jednou jsem zaslechl, že je policista stíhaný. tady je to na denním pořádku. obecní darmožrouti by takové věci neměli vůbec řešit. měli by se držet původní náplně práce MP.

nucené práce - co to je?

Datum: 11.10.12 13:07

Ti ,,obecní darmožrouti" jak je nazýváte, se právě v tomhle případě drželi náplně jejich práce.

Stačí nahlédnout do zákona o Obecní policii a hned v § 2 stojí mimo jiné že Obecní policie při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku - přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku

- dohlíží na dodržování pravidel občanského soužití

- dohlíží na dodržování obecně závazných vyhlášek a nařízení

- provádí dohled nad dodržováním čistoty na veřejných prostranstvích

Dle Vás tedy dvě ožralé fetky na autobusové zastávce, otravující a znečišťující okolí nespadají pod pracovní náplň strážníků?

Od: asd*
Datum: 11.10.12 13:33

nucené práce - např. bude muset zametat chodníky = něco čím bude užitečný, trochu ho to vychová a neuškodí mu.

Náplň práce MP tohle jednoznačně byla, na rozdíl od měření rychlosti za bukem a rozdávání botiček.

Rozdíl v prestiži policie tady av D - souhlas, ale za to si můžou policajti sami (čest vyjímkám). Tady zavolám že mám na zahradě zloděje a policie přijede za 3 hodiny a začne mě vyslýchat kde mám doklady od toho co ukradli... Nebo že český policajt měří rychlost 10 metrů za cedulí a německej 10 metrů před křižovatkou. Tady policajt zastřelí zloděje a má průšvih, v D zastřelí zloděje a má prémie. Kocourkov. Stejně tak Janouška by v D sebrali stejně jako tady ty bezdomovce.

Datum: 11.10.12 13:39

Petice, A kdo jí bude číst? Nesmysl. Obrázek si dělám pouze ze sledování TV, pak bych řekla, že pan Frištenský nic neudělal a nemá zač být trestán, ovšem já tam nebyla a nevím co se dělo když neběžela kamera. Tudíš to nechám na soudu. Mimochodem ten co to točil byl asi pěknej parchant co to za tepla prodal ¨médiím, on je svědek a měl by být předvolán k podání vysvětlení. Nicméně na policisty se nesahá a do zákroku se jim neplete, od toho je inspekce kam může kdokoliv podat stížnost na neadekvátnost zákroku.

Od: jen*
Datum: 11.10.12 15:46

tazatel je jen další česká ovečka, která se nechá zmanipulovat každým soukromým médiem... Místo petice se zamysli sám nad sebou, dej si pár facek a třeba se ti jednou rozsvítí.. *smich*

Tohle video asi televize chro chro nova nezveřejní...

Od: asd*
Datum: 11.10.12 17:05

Je pravda že zásah nezvládli. Zásah proti prvnímu OK - hubu na zem a pouta. Zásah proti ženě po napadení policajta OK - hubu na zem a pouta. Absolutně nezvládli zásah proti Frištenskýmu - v čase 0:45 na videu měli okamžitě reagovat na napadení Frištěnským a použít minimálně obušek nebo kasr a ne se s nim (s nima) strkat a přetahovat - takhle polda málem skončil pod tou tramvají!. Pak hned hubu na zem a pouta oběma a byl by klid, takhle se tam popotahovali půl hodiny...

Pak to zašlapávání prvního - držel dva a kdyby ho nechal postavit tak mu zdrhne, takže taky OK.

Od: lll
Datum: 11.10.12 18:32

Nikoliv. Už ten druhý zásah proti tý ženský nezvládli. Tahat ji po chodníku jak kus hadru, je naprosto nazvládnutej zákrok. Vždyť se podívejte co s ní dělají. Převalují ji po chodníku sem tam, a evidentně nevědí co s ní. Ať se potom nediví, že ji ostatni kolemstojící chtějí bránit, četník nečetník. Kdyby se tam takových Fryštenských odhodlalo víc jak jeden, tak ti policajti dostali na budku. Protože to co předvedli, nemá s profesionalitou nic společného. To byl ryzí amatérismus. Ta děsně nebezpečná, kterou museli vyválet po zemi, posléze sedí bez pout na zemi, bez povšimnuti ze strany obou MPíků a oba se věnují jen Fryštenskému, který evidentně spolupracuje a nikoho neohrožuje. Jak je možné, že někdo, kdo byl tak nebezpečný, že ho museli vyválet po chodníku, obratem najednou nebezpečný není? A důchodce, který dosáhl toho, aby s ní nezacházeli jak s otrokem, je najednou nepřítel č.1? Už chápete co je problém? Oni nedokončili zásah, jen kvůli vlastní ješitnosti, aby jim nezdrhl někdo, kdo se jich nebojí. Kdo se naplno zastal proti bezpráví. Ten člověk zasluhuje vyznamenání. Chovali se jak prasata. Frištenský dosáhl svého, a teď za to bohužel zaplatí. Já doufám, že ne moc.

Od: petapeta*
Datum: 12.10.12 11:01

Od: jen*
Datum: 12.10.12 13:45

na červenou nechodim ani nejezdim.. *smich* takže smolík...jinak se chovám jako normální lidský tvor, pokud po mě někdo něco chce, chovám se slušně a ne jak nějakej vylíznutej pičus.. Zatím žádný problém jsem neměl:)

Datum: 24.10.12 16:21

tak. a co teď, vy všichni, kteří jste zásah schvalovali? strážníci, kteří LŽOU! co s nimi? stojíte o to, aby takoví byli označováni za veřejně činnou osobu a užívali "ochrany" tohoto institutu? hmmmmmmmmm.

http://www.novinky.cz/krimi/2…-bezdomovcu-pred-policii.html

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.