Elektrická přípojka NN - věcné břemeno

Od: Datum: 10.10.12 19:49 odpovědí: 4 změna: 10.10.12 20:32

Dobrý den,

zažádal jsem o zřízení nového odběrného místa u společnosti E.ON. Bylo mi vyhověno a podepsal jsem tedy smlouvu o zřízení přípojky. Přípojka povede však přes dva cizí pozemky. Zajímá mě, i když jsem se s vlastníky předběžně domluvil, že nebudou dělat problémy, zda by mohli zřízení mé přípojky nějak zabránit (např. nepodepsání věcného břemene, že kabel povede přes jejich pozemek). Pletu se snad, a je někde (např. v energetickém zákoně) toto ošetřeno a na souhlasu vlastníků dotčených pozemků to nezáleží? Bude po nich E.ON chtít vůbec věcné břemeno, či pouze nějaký souhlas?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.12 19:57
avatar
Samozrejme ze na NN pripojku mit souhlas vlastniku pozemku po kterych pripojka vede mit musite a vecne bremeno je ve Vasem zajmu.
Jiste ze pokud to vlastnici pozemku neodsouhlasi, tak problem mate..v pripade NN pripojky zadne vyvlastneni ani nic podobneho k jejich donuceni neni, a je to logicke.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tesi05*
Datum: 10.10.12 20:06

Děkuji za Vaši odpověď. Akorát si dovolím podotknout, že o souhlas bude žádat spíše E.ON (či zastupující společnost), než já. Ve smlouvě je uvedeno, že zřídí přípojku na své náklady a ,,se vším okolo" právě oni.

Pokud ještě máte někdo co k této řící, sem s tím! ;)

Datum: 10.10.12 20:13
avatar
To vubec neni podstatne kdo pripojku bude zrizovat.Pokud se nedohodne s majitelem pozemku, pres ktery ma pripojka vest, pak ji musi vest jinudy, i kdyby to melo byt o 3km delsi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 20:32
avatar

Martin má naprostou pravdu. Nejdůležitější je dohoda s majitelem pozemku, přes který přípojka povede. To je přece logické. Já jsem prožila něco podobného se střechou souseda. Museli zasáhnout i do mé střechy a kdybych k tomu nedala souhlas, tak by nemohl soused svou střechu opravit. A také za mnou nebyl on, ale ten, kdo práci projektoval. Já jsem vstřícně souhlas dala a nakonec s tím měla nemalé problémy. Není důvod tady vypisovat jaké, ale věřte mi, že jsem byla zklamaná přístupem právě toho souseda, kterému jsem vyšla vstříc. Dodnes mám na půdě svinstvo po dělnících. Ale raději na to kašlu, byly by tady hádky a dohady a vysvětlování. Vím, že bych to vyhrála, ale získala bych si v sousedovi nepřítele. Má tu divnou povahu.

V každém případě je to zásah do cizího majetku. Třeba Vaši sousedé nakonec nebudou tak pitomí, jako jsem já a budou se bouřit, když jim rozryjí pozemek. A třeba v momentě, kdy jim se to hodit nebude. A co třeba v případě nějaké pozdější poruchy na přípojce? budou muset zase přes jeho pozemek a hledat závadu. Já nevím, ale raději ať zřizovatel přípojky hledá jinou cestu. Já osobně bych už po jedné špatné zkušenosti, nedala souhlas k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.