Jak dostat do hlavy nemcinu ß?

Od: Datum: 10.10.12 17:37 odpovědí: 9 změna: 11.10.12 19:27

snazim se nacpat,narvat,vmestnat do hlavy nemecky jazyk..mam pocit ze jsem uplne blbej asi..ma nekdo nejaky tip jak zlepsit svoje jazykove umeni?

Nachazim se momentalne v rakousku.Doufam ze nadobro :oD

dik predem

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 10.10.12 17:53

Dobrý den.

Jediný způsob je mluvit a mluvit. Poslouchejte lidi kolem sebe, snažte jim porozumět, pochytit přízvuk, výslovnost.. Snažte se s nimi domluvit. Myslím, že pohybujete-li se v prostředí, kde se německy mluví, nebude Vám dlouho trvat dostat tento jazyk do krve.

Od: drejdl*
Datum: 10.10.12 18:04

Snažte se začít také myslet německy. Pokud si budete vše překládat v hlavě, nepůjde to. Nesoustřeďte se na nějaké drobné chyby, třeba pádové koncovky a určité-neurčité členy, to přijde později. najděte si někoho, kdo by vám občas poskytl konverzační hodinu a trpělivě opravoval nějvětší chyby. Takhle mi trvalo asi 2 měs. naučit se obstojně a další 2 velmi dobře, včetně přízvuku.

Viel Glück!

Datum: 10.10.12 18:13

Kdo si rád pokecá? Pejskaři. Procházka po parku bude zdravá i prospěšná. Pokud nebydlíte ve čtvrti se samými poláky... *smich*

Od: madboy*
Datum: 10.10.12 18:23

jo v parku se obcas pohybuju ale natrefim skoro pokazde na konopne osoby.Taky se motam mezi svejma ceskomluvicima personama.(polaci ne treba komentovat)polsky jsem se naucil celkem rychle.

Kamarad Rus mi rekl ze kdyz do sebe kopnu par piv jsem jazykovej virtuoz*frajer*

Danke schön für alles..

Datum: 10.10.12 20:52

Jak dlouho tam jste? Já tenhle problém měla s francouzštinou. Když ti lidé kolem mne mluvili, připadalo mi, že se to nikdy nemohu naučit, že ti lidé melou a melou nesrozumitelným jazykem... Jelikož pro mne tenkrát nebyla jiná cesta, než se to naučit, koupila jsem si televizi a od rána do večera ji měla puštěnou. Mimo to, jsem pochopitelně také musela žít a snažit se s nimi domluvit, abych třeba mohla i nakoupit. Je tomu dávno, už víc jak pětadvacet let, ale ujišťuji Vás, že to nakonec šlo velice rychle. ono mi totiž nic jiného nezbylo. No vidíte, a dnes ten jazyk miluji a vůbec mi nepřipadá složitý. Jde o ty začátky. Mně opravdu pomohla audiovizuální metoda.

doplněno 10.10.12 21:03:

A hlavně se nemotat, jak popisujete mezi lidmi, kteří jsou Češi, nebo Poláci, se kterými se snadno domluvíte. Zvyknete si na to a nebudete mít potřebu zdokonalovat svou němčinu. V Paříži jsem znala Rusy, kteří tam prožili víc jak čtyřicet let a francouzsky mluvili velice málo a špatně. Vlastně se skoro ani nedomluvili. bylo to proto, že žili v té své komunitě, která tam byl v té době docela obsáhlá, a to jim k životu stačilo. Ale to byla jiná doba, žili jinak. Vy jste mladý člověk a chcete se tam zřejmě uplatnit. Bez znalosti jazyka nemáte šanci. Jo, ano, možná, že ano, na to potulování se parkem...nedoporučuji

Od: pt®
Datum: 10.10.12 20:59

Když odjela dcera v roce 1991 do Rakouska, jako Auper do rodiny ke třem dětem, co uměla německy? To co se tady bídně naučila. Ale musela mluvit s dětma, četla jim pohádky a chodila sama 2x v týdnu do školy na němčinu, neslyšela české slovo. Když se za rok vrátila, nastoupila okamžitě v hotelu, jako recepční, protože mluvila naprosto plynule. Nebojte se, za čas budete mluvit, jako rodilý Rakušák, přesně, jak Vám to napsala Suzy. - pt

Od: madboy*
Datum: 11.10.12 19:27

dekuji,

Ano,shledavam pravdu v tom,ze ikdyz se nekdo snazi naucit jazyka ale pohybuje se ve spolecnosti rodileho je to neakcni.Bohuzel mam kolem sebe spoustu domacich,tim padem nejsem vhozen do reky.Co se tyce nauky,kolikrat usinam a snazim se vytvorit nejakou konverzaci.Jsem imitator,to ER mi jde dosela dobre,sichr.Dokonce si myslim a dekuji za nazor toho ze televize radio konverzace a pochopeni zvenci je napomocno..ano je ale ja jsem asi uplne blbej protoze at se snazim jak se snazim genialne reknu jiste dekuji atd...ale v ostatnim plavu...je mi jasne ze vsechno chce svuj cas ale ja ten cas moc nemam..jsem v rakousku asi rok a porad mam pocit spanelsky konverzace.

Sam na sobe sebekriticky bytosti pozoruji zlepseni ale porad je to nedostacujici,obdivuji karla IV kterej dokazal mluvit snad 20 jazyky,ja ten DAR proste nemam..snahu mam ale neleze mi to do tay dut ay gebule.

vsem dekuji...beru si ponauceni ♥

Datum: 10.10.12 21:57

Vezměte si noviny a čtěte nahlas všechny články. Neznámá slovíčka hledejte při tom ve slovníku.

Datum: 10.10.12 22:40

Čtěte a poslouchejte němčinu, snažte se porozumět všemu, co čtete a posloucháte bez slovníku. A přestaňte překládat. Reagujte na to co slyšíte "z voleje". Uděláte pár chyb, ale je to nejrychlejší způsob, jak porozumět a začít mluvit bez mezipřekladu.

Rozhodně nepoužívat slovník - ten použijte pouze při vyplňování nebo psaní úředních formulářů či písemností (jenom tam, kde záleží na přesnosti).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.