Jak přemluvit mámu?

Od: Datum: 12.07.15 13:31 odpovědí: 9 změna: 13.07.15 02:00
Dobry den chtěla bych se zeptat jak mam přemluvit mamku aby jsem si mohla přebarvit vlasy. Uz se mi totiž přestává líbit moje přírodní. Je mi sice jen 13 ale je to tak.
Předem děkuji za odpovědi. Hezky zbytek dne.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: standa111
Datum: 12.07.15 13:45

Ve 13 letech takto blbnout? Současná generace dětí nějak ztrácí soudnost a myšlenkové pochody jdou někam do pryč...

Datum: 12.07.15 14:06

Ahoj, vím, že je dnes jiná doba, ale my, dokud jsme chodily na základku, nesměly jsme na sobě nic vylepšovat. Žádná obarvená hlava, nalakované nehty, či, nedejbože, namalované oči. Jedna spolužačka to v devítce zkusila *ee* a ředitel školy ji poslal s ostudou umýt.

Mladé dívky jsou krásné tím, že jsou mladé, že na nich není nic upravovaného, nic umělého, žádná chemie, žádné barvičky. Vím, teď si myslíš, jak "ta baba kecá", ale po používání toho všeho z tebe za pár let bude rachomejtle. Příroda ví, co dělá a Tvé vlasy Ti jistě vybrala vhodné k Tvému typu, k pokožce, k očím.

Pečuj o sebe, ať máš voňavé a hebké vlasy, ale s barvami dej pokoj. Vlasy budou vysušené a přelámané.

Ale nakonec: jsou to Tvé vlasy, Tvůj život...Jen jsem si dovolila říct svůj názor. Omlouvám se, pokud si snad myslíš něco jiného. ;) Jaga.

Datum: 12.07.15 20:07
Dekuju pochopila jsem ze barvit vlasy si nebudu
Datum: 12.07.15 14:28

Neblbni ,celou si ji neobarvuj.Jestli chceš nějakou změnu tak by Ti mohl stačit jenom barevný pramínek.Ten by Ti mamka třeba povolila .Co myslíš?

Od: pb®
Datum: 12.07.15 14:59
Je to sice trochu mimo, ale v nedávné době jsem potkala 3 známé, které jsem vídala jen jako blondýnky nebo s melírem. Měly nádhernou barvu vlasů, že jsem na nich mohla oči nechat a taky jsem jim tu barvu náležitě chválila. A všechny 3 mi řekly, že to je jejich původní barva, než se začaly barvit. To že se někomu nelíbí jeho barva vlasů a chce jinou, může být jen jeho domněnka a okolí ho může vnímat úplně jinak. Přirozená barva vlasů ladí s naším barevným typem a málokterá kadeřnice je zároveň barevná typoložka, aby dokázala dobře poradit. Pokud se vlasy obarví tak, že to neladí s barevným typem, může si člověk hodně uškodit. Mně se třeba moc líbí měďené odstíny, nosit to ale nemůžu.
Datum: 12.07.15 15:17

Tedy jestli chceš už nyní vypadat jako mladá stará, tak celý den do mámy huč, že chceš novou barvu na vlasy. Jsem si jistá, že takovému náporu hučení máma večer neodolá, bude natolik vyšťavená a z tebe otrávená, že ti dovolí, aby sis dala na hlavu cokoliv. Pak se ale nediv, že za několik let barvení budeš mít na hlavě místo vlasů sečku a vlasy zničené. Kdo chce kam, pomozte mu tam. Podle mě jsi na barvení vlasů ještě hodně mladá. Jenže tvoje kamarádky si vlasy už barví, viď. A ty chceš jít s dobou, něco si už načetla v dívčích časopisech.

Datum: 12.07.15 20:43

A v 15 budeš chtít silikony,ne? Nebuď pitomá a buď ráda, že má máma rozum a važ si jí. Když, tak si ještě 5x přečti cesmínu, má zkušenosti i solidní radu. Užívej si prázdniny a buď ráda, že máš to co máš, krásu, zdraví, mládí, mámu...

Datum: 12.07.15 21:16

Anonymko, já Ti to vymlouvat nebudu, mám na to trošku jiný názor než jiní rádci - holky si vlasy barví už mnohdy od 3. třídy, ale většinou je to takové experimentování a někdy trochu šílené - a ty holčiny to bohužel vůbec nevidí, takže od toho tě chce mamka ochránit. Já v Tvém věku nosila barevné pramínky po okrajích obličeje - ale byly dělané barevným tužidlem, které se smývá s mytím. Kamarádky se barvily barevným šampónem. A myslím si, že tohle je cesta, kterou byses mohla vydat - vyber si nějakou decentní (žádná křiklavá červená apod.) barvu v tužidle nebo šampónu, která nebude daleko od Tvého odstínu a tudíž jej jen zvýrazní. Mamce ho ukaž a věřím, že by to mohlo projít.

Od: mp
Datum: 13.07.15 02:00

Musíte na to jít takticky. Ukázat vzory, ukázat, jak byste - pokud je Ti teda třináct, tak bych měl asi tykat. Tam je to vždy horší technicky. V časopisech spousta krásných účesů a barev, ale musíš myslet na to, že každá sranda něco stojí. Prostě kvalitní barva není zadarmo. a než si zkurvit vlasy něčím levným, tak je lepší si nechat přírodní a opečované. Ono se to stejně pozná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.