Spánek? Doporučte něco na spánek

Od: Datum: 09.10.12 15:43 odpovědí: 9 změna: 10.10.12 07:48

Delší dobu, asi 5 let, mám problémy s usínáním. Usínám až kolem jedné druhé hodiny po půlnoci a ráno v šest hodin vstávám.

O všední den i o víkend je to stejné.

Necítím se vůbec unavený, ale štve mě, že všichni doma spí, já se převaluju v posteli a každá minuta je nekonečná.

Kdo to nezažil, nepochopí.

Rád bych si lehnul a do pěti minut chrněl. Už jsem zkoušel čaje na spaní, mléko před spaním, usínat najedený a zase naopak hladový.Cvičit a zase necvičit.

Nezabírá nic. Prášky jíst nechci, nikdy jsem je nejedl.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 09.10.12 15:51

Pokud nejste i po tak krátkém spánku unavený, pak vlastně žádný problém nemáte a jste šťastný člověk. Já dám v noci 8-9 hodin a po obědě můžu další 3, pak teprve se cítím svěží a odpočatá. Volný čas můžete využít k četbě, sledování filmů, ty dobré dávají v televizi strašně pozdě nebo třeba k domácím pracem. Zkrátka se snažte tu dobu, kterou Vám Vaše tělo dopřeje nějak využít a ne se trápit tím, že nemůžete spát.

Od: bruno*
Datum: 09.10.12 15:57

Presne tak, jestli se necitite unaveny tak proc se snazite nasilu usnout? Vzdyt si udelejte vypocet, kedyz denne spite o treba 4 hodiny mene nez prumer, tak za rok se vam takhle nahrabe 60 dnu casu navic ktere ostatni proste prospi. Kupte si treba notebook a po nocich sledujte filmy, hrajte hry, ctete si...

Od: hahanaj*
Datum: 09.10.12 15:58

není třeba se nutit ke spánku pokud tělo nemá potřebu - jsi prostě sova - najdi si činnost, kterou vyplníš čas před usnutím - třeba četbu pěkné knihy , někdo v noci píše, jiný skládá hudbu - všude je klid a myšlenky tak pěkně plynou a vše jde samo - vyzkoušej to a nebo prostě jen tak poslouchej hudbu

Od: hm®
Datum: 09.10.12 17:03

Ježkovy voči, to musí být paráda, ne? Pokud tedy nemáte potíže z nevyspání. Tolik volného času denně navíc! Když od svých 24 hodin odečtu hodiny "nutné" (pracovní doba, doba na cestě, nutné práce atd.) a *spánek* 8-9 hodin, tak co mi zbyde? Vám zbyde času mnohem (někdy i několikrát) víc! Ó jejéj, mít tak 3-4 hodiny denně navíc!

Datum: 09.10.12 18:09

No vy to berete tak pozitivně, že je mi až hanba, že otravuji s něčím, co by pro jiné bylo plus.

Jenže - malovat neumím, psát román taky ne. Přečetl jsem snad už stovky a stovky knih.

Tohle nelze dělat do nekonečna.Nutit se do spánku fakt nemá smysl, tělo si nejspíš samo žekně, co potřebuje.

Já jsem s tímhle měl problémy už jako mladej kluk. Ráno jsem přišel drcnutej ze zábavy a stačilo mi 3 - 4 hodiny spánku a už jsem byl zase fit. Kámoši spali do večera, aby měli sílu na další flám, ale mě to prostě nešlo.

Ono toho zase v bytě, kde spí ostatní, tolik nejde dělat.

Mohl bych se učut třeba Japonsky. Před časem jsem toho nechal a už jsem toho dost zapomněl.

Díky za rady. Pozitivní myšlení je důležité, ale ne vždycky mi to takhle sepne.

Od: spanek
Datum: 09.10.12 21:18

Zkuste popíjet čaj buď z heřmánku, nebo mátový, popřípadě si dopřejte trošku pochutin Kešu oříšky. problém s usínáním by měl být vyřešen.

Od: andrea1*
Datum: 09.10.12 17:57

Mně pomáhá když si v posteli před spaním při lampičce čtu. Přečtu pár stránek a za chvíli na mě spaní "jde". Jinak jsem četla, že nemá cenu ležet v posteli když se nemůže usnout, že se má vstát, zabývat se něčím naž přijde ospalost.

Od: miljan*
Datum: 09.10.12 22:23

A co nějaké směšné pohyby, to také nepomáhá?

Datum: 10.10.12 07:48

Ale pomáhá. Jenže ne mně. Já jsem svěží jako rybka.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.