Bude ještě sníh?

Od: Datum: 12.07.15 00:08 odpovědí: 13 změna: 14.07.15 15:52

Dobrý den, je to velmi blbá otázka. Jde prostě o to, že těm Vánoců, sníh chybí a opravdu je to doba co jsem ho naposled zažil. S tím globálním oteplováním a tak už asi nikdy nebude co? Chci aby ještě moje děti třeba zažili ten pocit...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vklus
Datum: 12.07.15 00:23

Přestěhuj se na Sibiř, do Kanady nebo jinam na sever a uvidíš bude sníh. Taky mi to sice vadí, ale prd s tím nadělám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 12.07.15 00:36

Tady hodně záleží na tom, kde žijete. Třeba moje zkušenost z Prahy je taková, že sníh na Vánoce vždy byl a je spíše vyjímkou. Na horách je to trochu jiné. Jsou oblasti, kde sníh je jistotou, někde ne. Je fakt, že třeba v Alpách je poslední dobou nutné jezdit za lepším sněhem čím dál tím výše. Ale vezměte to i z té lepší stránky. Každý Čech má rád moře. A představte si, že tady za pár let porostou palmy, bude tady středomořská vegetace, přehrady vyhřáté na 25 st. úžasná rekreace doma. A v zimě moc neprotopíme. Já osobně bych se moc nezlobil. To bych i ten sníh možná oželel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.15 14:32
avatar

A mračna arabů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prognoza
Datum: 12.07.15 00:43

Dobrý večer, globální oteplování paradoxně zpomaluje Golfský proud, hrozí jeho úplné "vypnutí" a nástup další doby ledové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 12.07.15 00:52

To taky není špatný. Celoroční lyžování na Brdech. Ledovec Stožec, který zasahuje až dolů ke Všeradicím. Převýšení 300 metrů na 6 km. To taky není k zahození. Dobříš - centrum zimních sportů - kandidát na zimní OH v.r. 2038.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.15 07:44
avatar

Já si myslím, že my, lidé, jsme úplně zapomněli, co míní stará moudrost a latinsky je vyjádřena: carpe diem, užívej si dne, okamžiku. Nemáme čas se zastavit a vychutnat si to, co jsme zrovna teď zažili, viděli, ochutnali, pohladili. Stále máme v sobě něco, co se kroutí, spěchá, přehlíží, ignoruje, komplikuje, žene nás dopředu (aniž by vědělo jak a kudy). Ale zase, abych nekřivdila, ukládá do paměti a někdy v budoucnu vybalí jako zasunutou vzpomínku. A až pak my si vzpomínáme, jak to bylo krásné. Ale ne příliš dlouho. Hned si to pokazíme srovnáváním a "vybíráním chutí".Co to je vybírat chutě? To je všechno, které následuje za "ale". Např: Byl to pěkný den, ale . . . *hej*Takže, nepřemýšlejte nad ptákovinama, zaradujte se, protože byl pěkný, slunečný den, jahody a meruňky jsou úžasné (panbíček je moc dobře vymyslel), děti byly nádherné, oběd se ženě podařil. Ten okamžik, ve kterém uvažujete, v létě nad sněhem, vám už nikdo nikdy nevrátí. *hej* Nedovolte, aby okamžik byl pouze a jen ve vzpomínkách. Prožijte si každý okamžik a každý den. Poděkujte osudu, že vám je dal. :)*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.15 12:40

NE. Sníh a zima již rozhodnutím EU nebude. Jedná se o nařízení z důvodu asimilace běženců z Afriky, aby v Evropě netrpěli zimou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 12.07.15 12:57

Pro pánajána, co panikaříte. Že na Vánoce není sníh, no a co? Zima začíná teprve 3 dny před Vánocemi a to už chcete dva metry sněhu? I letos bylo sněhu dost, jen se za ním vypravit. Že jej nemáte hned před vlastním prahem neznamená, že 30 km dál se nelyžuje. Nebojte i vaše vnoučata se sněhu dočkají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda11
Datum: 12.07.15 13:53

Globální oteplování vlivem lidstva je dobrý obchodní kšeft ale s pravdou nemá moc společného. Vše ovlivňuje okolní vesmír, Slunce a děje na něm. Jestliže se "průměrně" oteplí o 1 stupeň, je to docela dost velký nic neříkající nesmysl. Jižní pól měl vloni rekordní zalednění a už tu je teorie a zpomalení Golfského proudu atd.

Neexistuje na Zemi žádný odborník, který tuší co bude nebo nebude. Nikdo ani přesně neví, kolikrát se opakuje v existenci Země změna klimatu, přepólování magnetismu aj. Berte to tak, že stav je daný a změňte podle toho své koníčky. Mimochodem jedna erupce sopky vychrlí více CO2 a jiných plynů více, jak lidé za 6 měsíců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 12.07.15 23:01

Dej Bůh, aby u nás už sníh nikdy nebyl. Ta bílá sračka mi vadí i v televizi. A teď v létě - pouhé pomyšlení na ten bordel je hrůza. Zajeď si někam za sněhem a nestraš ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mohajkova*
Datum: 14.07.15 14:36

*sok* sníh, bože neeee

přemyšlet v červenci jestli bude sníh ...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 15:31
avatar

Od r. 1960 kdy jsem přišla na tento svět, se roční období střídá, jednou je teplo a jindy zase zima, jednou je na Vánoce sníh a jindy není, jednou je hic v červnu, jindy v srpnu. Globální oteplování co to je? Je to přesně to, co chtějí ti mocní abyste si myslel, že to je a abyste např. vyměnil staré žárovky za prý úsporné. Jestli bude či nebude na Vánoce sníh je mi celkem jedno, stačí když moje vnoučata ještě stihnou poznat co jsou to ty Vánoce, že to není vybrakování krámů z nákupního střediska a trumfování se, kolik mě to letos stálo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 15:52
avatar

Musím se zase přidat s historkou. S víc než tříletou vnučkou jsme si kreslily. Byl nějak únor nebo co a já povídala, ať nakreslí sněhuláka. Chtěla jsem, ať procvičí motání do kroužků. A ona zvesela začala kreslit sněhuláky. Červeného, modrého, růžového, zeleného. Koukala jsem s údivem a zavedla jsem na to řeč. Malá pravila, bylo hodně sněhu! Moc! Na trávě, na cestě ale nebyl. Teprve pak mi došlo, že sněhuláka ještě nikdy neviděla. Ani hodně sněhu ani vloni, ani letos nebylo. Dnes má vnučka 28 let a je maminkou desetiměsíčního kloučka. Takže, všechno tady už bylo. I sníh i beze sněhu.


Fajne. Fajne a pjekne. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.