Jsem na dně, nedovolí mi psa

Od: Datum: 08.10.12 09:31 odpovědí: 16 změna: 10.10.12 09:58

bydlím s prarodicema..a s tatkou.. tata by mi psa dovolil protoze vi ze jsem zodpovedna a ze chci psa kterej by me uhlidal kdyz bych sla vecer ven.. Tudiz bych chtela ceskosloveskyho vlcaka(nebo krizence s nim) Prarodice se muzou zblaznit ze ani nahodou... :( Mam kralicka ale zdaleka mi to nenahradi ochranare a kamarada.. :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.12 09:44
avatar

No jestli můžu radit, tak si pořiď psa a prarodičů se neptej. Stačí, že kecali do života svým dětem a teď by měli kecat do života dítěti svého dítěte? Promluv si o tom s tátou a pokud je trochu férovej, měl by ti to dovolit a svým rodičům už to nějak vysvětlí *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 21:36
avatar

Tak to je asi ta nejhorší rada, to se nezlobte. Někdo u Vás bydlí, Vy určítě pravidla a ten někdo si udělá, co chce - bez ohledu na to, co jste řekl? Asi by se Vám to nelíbilo, uznejte sám.

Slečna nepíše, čí dům je. Pokud prarodičů, budou to oni, kdo o tom rozhodnou, a nezáleží na tom, že už "kecali do života" otci, tak proč by teď měli ještě vnučce. Snad pravidla určí ten, koho dům je a u koho slečna bydlí.

Poříit si psa natruc násilím také může skončit tak, že budou špatné vztahy nebo pes skončí někde v útulku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 10:01
avatar

Jájo, pokud bydlíte s taťkou u prarodičů, je jasné, že ohledy se na ně musí brát, aby to nenadělalo v rodině zle. Ale pokud souhlasí tatínek, poproste ho, aby s babi a dědou promluvil ještě jednou a aby celou věc uvážili. Některá rozhodnutí chtějí více času. Prarodičům je třeba možná dát jen více času, aby si na tu myšlenku, třeba zvykli. Ale ještě není vše ztraceno, stačí se jen domluvit na pravidlech a třeba na přímluvu táty, nakonec dají. Nechce to tlačit a do ničeho je nutit, ale vysvětlit jim, proč by s tím i táta souhlasil atd...Pokud jste zodpovědná a je na Vás spolehnutí, věřím, že taťka dokáže babi s dědou přesvědčit, že je to dobrý nápad. Záleží hodně na tom, proč prarodiče odmítají a jaké jsou jejich důvody...A to by pak táta musel posoudit a buď jim dát za pravdu, nebo se přimluvit a domluvit se s nimi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 10:05

Ahoj...

nepíšeš kde bydlíš (dům se zahradou či byt), ani zda se jedná o dům prarodičů či otce, ani jak jsi na tom s časem... Jde o to, že Tvůj vysněný pes není zrovna panelákový typ, navíc ohledně psa má opravdu právo se vyslovit majitel nemovitosti (takže i když Ti ho dovolí táta, ale bydlíte v domě patřícím prarodičům, tak v případě jejich nesouhlasu s tím nic neuděláš). A co se týká volného času... Československý vlčák je krásný pes... sám bych ho také rád měl, ale protože vím, že bych mu nemohl věnovat tolik času, kolik potřebuje, tak si ho pořídit nemůžu. Navíc je to pes, který potřebuje pevnou ruku a zkušeného chovatele.

Tím co jsem napsal, Tě nechci nijak odrazovat, naopak Ti držím palce, aby sis vysněného pejska mohla pořídit... jen je důležité si uvědomit, že je to velká zodpovědnost a závazek třeba na 15 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.10.12 10:06

No ono to tak jednoduchý není. V první řadě nepíšeš, kde bydlíte. Píšeš, že jsi zodpovědná, předpokládám tudíž, že bydlíte v domě s velkou zahradou. Komu dům patří? Pokud prarodičům, asi s tím nic nenaděláš, je to jejich majetek a je na nich, co si do domu pustí. Pokud patří tátovi, nevím, proč by do toho měli prarodiče zasahovat. Jiná věc je, jaký vztah je mezi tátou a prarodiči. Z nějakého důvodu je může poslouchat (můžou mu finančně vypomáhat, když jste bez mamky), nebo jsou mezi sebou rozzlobeni. Pokud je ti jak píšeš v nicku, tak bys už rozumná být měla, tudíž bys měla odhadnout situaci mezi tebou a taťkou a mezi prarodičema.Napiš více informací.

doplněno 08.10.12 10:07:

Koukám, že jsme se sešli ve stejnou dobu*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 10:11
avatar

Tohle není dotaz, ale takové povzdechnutí. Proto ani můj názor nebude odpověď, ale pohled na popsanou situaci cizíma očima.

Pes na hlídání při večerních vycházkách - Kam a proč chodí dívka v 17 letech sama po večerech? Do kina pes nesmí, na diskotéku pes nesmí, do některých hospod pes smí a opravdu jsem jich pár viděla čekat pod stolem. Bývalo to o víkendech, o polednách, v hospodách na turistických trasách... Polehávání pod stolem, u něhož si paničká dáva pivo, se mi nelíbí. A to hlavně z hlediska případné příbuzné té dívky. Jiný důvod večerních procházek podezřelými místy nevidím, ale možná nemám fantazii.

Československý vlčák - to je plemeno, se kterým mívají problémy i zkušení chovatelé. Vlčí krev je zkrátka vlčí krev. Před pár měsíci jsem přímo v ordinaci čekala, až se můj pes probere z narkózy. A viděla několik nemocných koček, jednoho potkana a jednoho asi ročního československého vlčáka. Měl dostat běžné očkování. Asi zde někde v okolí máme chovnou stanici, veterinářka měla s tímto plemenem velké zkušenosti. Pejsek byl na jednu stranu hravý, ale v místnosti nesvůj a už vůbec se nechtěl dát zahnat do kouta, chytit a držet. Celá ordinace byla v pohotovosti, nakonec dostal injekci na dvoře. Při tom všem jsem vyslechla, že má zřejmě více vlčí krve, než je průměr, že dosavadní výchova nebyla nejlepší a že je bohužel velká pravděpodobnost, že jestli se výchova pomalu nezačne měnit, vyroste z něj nebezpečné zvíře. Takže tolik k přání vlastnit psa efektního vzhledu, efektního plemene.

Kdybych byla tvou babičkou, také bych ti velmi rozmlouvala jak večerní vycházky (ne všechny, jen ty bez doprovodu kamarádek a kamarádů), tak československého vlčáka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.10.12 10:15

K čemu a na co ho potřebuješ, proč ho chceš je jen a jen tvůj problém. Ale kde má být je zase problém vlastníka kde se pes bude nacházet. Byt, RD se zahradou... Takže musíš mít jejich svolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psyche*
Datum: 08.10.12 11:41

Mít psa je nádherná věc.Je to společník ve dne v noci na 10-15 let.Pes je zvíře společenské,není rád sám, ať jde o jakékoliv plemeno.Čím větší pes,tím větší odpovědnost.Proto je nutné si dobře rozmyslet proč psa chci a jestli na něj také mám dost času,odpovědnosti a disciplíny.Je to také o financích,které asi ještě vlastní memáš.Je třeba si uvědomit,že tvé rozhodnutí vlastnit psa,není jen o tom co chci.Naruší život všech v domácnosti a proto bys měla sprarodiči spíš promluvit.Uvědom si,že nemáš příjem,nemáš vlastní byt,budeš třeba občas potřebovat pomoci, s péčí,aby ho někdo vyvenčil nebo třeba nakrmil nebo ošetřoval v případě nemoci,když budeš ve škole nebo v práci,nebo dlouhodoběji jinde.Nechci tu moralizovat a poučovat,ale fakt to promysli.Pes stojí spoustu času ,peněz a sebekázně.Pokud si vše toto uvědomuješ,je třeba se také zamyslet o plemeni.Československý vlčák je krásný a hyperaktivní pes,potřebuje spoustu,ale fakt spoustu aktivity.Je to spíše pracovní pes.Není to žádný mazlíček.Potřebuje pevnou ruku,důslednost při výchově,spoustu lásky,hodně ,ale hodně pohybu.I když bydlíš třeba v domku,je málo ho mít jen u domu a nechat ho běhat kolem.On potřebuje ven,být v jiném prostředí ,třeba s ním chodit na cvičák,na louku a to ideálně 2 lépe 3 hodiny denně!A tohle mimochodem platí o většině plemen.Pes je pak šťastný ,vyrovnaný,poslouchá na slovo pokud je správně vycvičen a je z něj opravdový kamarád či přítel.

Když to shrnu,odpověz si sama - podstoupím tu spoustu aktivního času abych byla s ním a věnovala se mu a také abych se o něj dostatečně postarala?Budu mít dost financí na péči o něj?Mám dostatek místa ,kde ho budu mít?Nenaruším či nebudu obtěžovat mé blízké přítomností zvířete?Atd...

Nejlepší je se prostě s prarodiči dohodnout a nejednat neuváženě.Nemusíš být hned na dně,když nemáš okamžitě co chceš.V životě to tak není.:) Dej vědět,jak to dopadlo či jak ses rozhodla.Držím palec a v případě pořízení psa přeji krásné soužití s ním.Je to krásný život se psými miláčky.;):)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 08.10.12 14:37

A ještě něco očem se zde nepíše. Jestli bydlíš v rod. domku se zahradou, kde jsou okrasné keře, květiny, tak psi s oblibou značkují právě na tyto keře a spálí je. Pes na okrasnou zahradu nepatří. Fenka zase vypaluje trávník. My jsme měli jezevčíka a stačilo to. Odešli Clelmátisy, Wistárie, stříbrný smrček ani si už vše nepamatuji. Rodiče měli také po sobě dva vlčáky. Každý se dožil 15 let, takže jsme je doma měli celkem 30 let. Jsou to zhvířata chytrá, věrná, ostrá. Chtějí pevnou ruku, výcvik, prostor. Byla jsem sundat kočce zubní kámen a veterináře pod 600 Kč za tuto službu jsem nenašla. A to byla kočka. Čím větší zvíře, tím dražší veterinář. A cena krmení. Spočítej si, kolik by to stálo. Vlčáci, aspoň ti naši, nesměli štěkat na lidi co šli za plotem (jak to dneska často vídám) Také se občas stávalo, že proškěkali celou noc, jen tak, rozhodli se prostě, že budou hlídat. Bydleli jsme na kraji obce, kde i tak si někteří sousedi stěžovali, že nemohli spát. Určitě budeš chodit do školy, pak do zaměstnání, kam chodí i tvůj otec, a pes zůstane na krku prarodičům, kteří už zajisté chtějí mít svůj klid. Musí se po něm uklízet lejna, dbát aby měl stále vodu na pití, jezdit pro pytle s granulemi, chodit k veterináři na očkování. Vůbec se prarodičům nedivím. Udělej ústupek a pořiď si malou rasu, když musíš mít psa za každou cenu. Ale zase musí ostatní souhlasit. A dej už prarodičům pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 21:24
avatar

Budu asi protivná, ale Vaše přání nesvědčí o velké odpovědnosti, ale naopak, vůbec nevíte o čem je výchova Čévéčka.

Doufám, že naopak chovatel této rasy bude tak zodpovědný a doporučí Vám vhodnější typ psa.

Jakékoliv stránky o tomto psu říkají, že je to plemeno pro zkušeného chovatele. A je to tak. Neustálá práce, výcvik, nepolevit v autoritě, smečkový pes. Miluje svou rodinu-smečku a chce s ní být stále v kontaktu.

Jinak je to velmi vytrvalý, samostatný, přemýšlivý pes a jakmile nejste alfa, tak je konec, neposlouchá a dělá si co chce.

Zavřete - li ho do kotce, bude trpět a může se z něj stát zlý pes.

Do dvou let počítejte s tím, že budete neustále vychovávat, chránit oblečení, ruce, nábytek, vše kouše, strhává, je to práce a ne zábava. Po dvou letech se pes zklidní, ale i tak musíte být stále ve střehu a alfa. Musí být důslednost.

Pokud chcete vlčáka pořiďte si německého, je poslušnější a lépe se vychovává.

Zeptejte se na názor pana Rudolfa Desenského.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 21:33
avatar

Přesně to jsem chtěla napsat. CSV je pouze pro zkušené chovatele, má v sobě prostě vlka a přes to nejede vlak*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bo*
Datum: 09.10.12 10:09

Jsem též prarodič a souhlasím,čokl nesmí do baráku,je to jen blbá móda,všude nas...nikdo to nechce uklízet,všude chlupy,trochu naprší a pes smrdí,dejte pokoj svým prarodičům,nebo se nemůžete dočkat až umřou? Fuj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.10.12 13:17

Promiňte, ale Vy neodpovídáte jako prarodič, ale jako odpůrce psů... krom toho Vaše odpověď nemá žádnou vypovídací hodnotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 10.10.12 03:24
avatar
Zdravim,
v prvni rade budu reagovat na uzivatele bo. Kdybste takto formuval vetu predemnou asi bych se neudrzel a neco Vam od plic rekl, asi nemate rad psi ale i presto by neuskodilo trochu ucty. Chovani psu neni zadna moda, lide chovaji psy uz neakou radu let. Doufam ze k Vam se zadny pes nedostane.
,
A ted k tazatelce. Ja s vlcakama vyrustal. Nekde bych vystrachal foto jak v 5ti letech NO oteviram pusu a koukam co mel k obedu. :) muj deda mel vzdy NO. Nyni ma asi 4 letou fenku ktera je hodne dominatni a veliky ochranar ale zalezi na panickovi jak si sveho psa vychova. Do zacatku bych take doporucil jinou rasu a nemusi to byt zadny maly pes. My mame Bernskeho salasnickeho psa v dospelosti vazi kolem 45kg takze zadny gaucak. Ale je to bezkonfliktni rasa a velice pratelska. Ale dokaze vyvolat veliky respekt okoli. S kazdym psem ktery neslouzi jako gaucak bych doporucil chodit na cvicak. Vetsina techto psu potrebuje neak zamestnat jinak se nudi a dela co ho napadne. Co se tyka tvych prarodicu tak si snimi zkus promluvit proc vlastne pejska nechteji jaky je ten hlavni duvod. Muj tati taky nechtel psa dovnitr ale nyni je jejich Maltezak nejvetsi milacek. Myslim ze kdyz tady nekdo odsuzuje vecerni prochazky tak asi nevyrustal na vesnici, protoze to je alespon pro mne docela bezna vec.
.
Hezky den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 09.10.12 17:56

gotrekzagary- plně souhlasím, ale jsem rád, že to sem dotyčný napsal. O to víc si vážím již zesnulého dědy - vášnivého pejskaře a o to víc mám rád své dvě milované babičky. Ještě že nejsem jeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 09:58
avatar

Jste na dně? Prdlajs, vy ještě vůbec netušíte co to je být na dně, přeji vám aby jste to nikdy nepoznala. Dceři jsem vždy říkala až budeš mít svou domácnost měj třeba dva slony, nezapomínejte, že zvíře není plyšák a že veterinář a strava něco stojí. Psa jsme měli a kdo myslíte, že s ním většinou chodil ven? Dnes je pes váš velký zájem a zítra už to bude nějaký kluk a prarodičům zůstane zvíře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.