Nevite jaky je to font pisma?

Od: Datum: 11.07.15 13:14 odpovědí: 10 změna: 12.07.15 11:56

cao nevite nekdo prosim jaky je to font pisma pripadne nejaky podobny? diky MOC

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.15 13:33

Podobné tetování mám na hřebě ruky, ale rozhodně ne, žádnou lásku.
Midnight Cali

Datum: 11.07.15 14:03

tak v podstatě asi otázka nezní jaký font, ale o jaký typ písma jde - to totiž nevypadá na latinku, naopak docela dost to připomíná arabštinu - tedy hlavně 2 první řádky, ten poslední by se dal považovat i za hodně velkou stylizaci písemné latinky; arabština by to ale být neměla - chybí mi tam podle mě naprosto nezbytné tečky pod nebo nad písmeny, resp. samohláskami (neplést s čárkami, co znázorňují souhlásky, ty (obvykle) v textu nejsou, ale ty tečky tam být musí...); samozřejmě vedle arabštiny mě napadá třeba hned příbuzná hebrejština (resp. teda spíš ivrit), jenže o té už mám mlhavější představu (ale ty tečky by potřebné nebyly), určitě by muselo jít o nějakou písemnou formu, o které ovšem nemám představu už vůbec žádnou; další možnost je syrština (což je kupodivu trochu odlišný typ písma od arabštiny, a těch teček tam (snad) nemusí být tolik); ale ono by se u vysoce stylizovaného písma (což jistě může být tenhle příklad) asi mohlo najít i víc možností i ze vzdálenějších míst a jazykových skupin...
(samozřejmě otázka se dá interpretovat i o jaký jde font, konkrétní font určuje mj. i typ písma; tazatel třeba ví, že (nejspíš) nejde o latinku)
(ostatně přes zkoušení různých fontů by se (značně pracně) možná dalo dojít k správné odpovědi - projížděním v úvahu přicházejících typů jazyků a jejich fontů se zaměřením na písemnou formu písma (tam, kde tohle rozlišení existuje, v arabštině se např. žádné varianty písemné a tiskací formy písmen nerozlišují))

Od: tapitap
Datum: 11.07.15 18:14

no ja to prave taky chci kvuli kerce a praveze tam chci jmeno dcery Nela a nechci aby to rvalo jak to byva chci to jenom pro sebe a jako doplneni obrazku :) diky

Datum: 11.07.15 20:19

no, v podstatě by asi nebylo na co se ptát, kdyby se tu místo fotky ocitla příslušná webová stránka, odkud ta fotka pravděpodobně původně pochází...; nakonec mě teda napadlo udělat tu nejjednodušší věc, a zkouknul jsem google podle té fotky - takže jsem se pravděpodobně (po pár odbočkách) dopracoval na příslušné místo...;
pod dojmem trošku širšího obzoru, který jsem tak získal (viz i fotky na http://meant4amoment.blogspot…friday-tattoo-typography.html ) odvolávám nějakou syrštinu, nebo psací ivrit, nebo něco ještě exotičtějšího, nejspíš to je prostě sice opravdu působivý, ale na můj osobní vkus už poněkud moc svévolně zpitvořený pojetí latinky (a ten nápis bych s jistou rezervou byl ochotnej číst jako DEJME TOMU Love is(?) enough...);
a zas dejme tomu, že původní kýžená stránka je tahle: http://cachxoahinhxam.net/bo-…tap-hinh-xam-chu-doc-dao.html (pokud ji tazatel už dávno nezná) - neboli do třetice dejme tomu jakejsi asi vietnamskej(?) tatoo salon(?) (já totiž nějak neumím vyvolat na webu překladač, takže se obsahu jen domýšlím); nicméně pokud mám pravdu, neměl by bejt problém jim poslat uctivý dotaz (v angličtině, případně i v originálu, s pomocí nějakého ochotného spoluobčana vietnamskýho původu (pokud mám s tou vietnamštinou pravdu) - hle, jak nás přijímání cizích etnik obohacuje a je nám užitečný...:)), jestli by teda případně nesdělili ten kýženej font, pokud to ovšem není nějakej jejich nebo tamní vynález, běžně nedostupnej...; na osobní návštěvu by to asi bylo trochu z ruky... (ale zas by si třeba dali říct se zaplaceným posláním předlohy), anebo se někdo zdejší samozřejmě může nechat dotyčnýma fotkama inspirovat, a udělat to po čínsku, tj. daný vzor (nekvalitně a nečestně) okopírovat...
takže asi tak...

doplněno 11.07.15 20:32:

P.S. midnight cali je celkem podobnej, ale přímo ten to nebude

Od: ctenar
Datum: 11.07.15 21:29

Google tvrdi, ze je to vietnamstina.

Ten napis je skutecne "Love is tough". Ten tvar toho "s" s plapolajicim koncem je normalni tvar pismena "s" pri pouziti psaneho pisma (psani rukou) v Americe.

doplněno 11.07.15 21:36:

Vsimni si na tom druhem obrazku take nabehoveho tahu pred malym "a". To je take standardni tvar.

doplněno 11.07.15 21:42:

Nema byt "Love is tough", ale "Love is enough". *zed*

Datum: 11.07.15 22:46

jojo, psaný americký písmenka se (zvlášť ty velký) od našich občas liší...
bohužel na vietnamském webu (jak se dalo čekat) není napsané "a toto je příklad fontu XY"; to by chtělo přímej dotaz...
pořád si myslím, že daný vzor je tak trochu hybrid (ať už vědomý čili nic) latinky a arabštiny, celkem legrační aktuální symbolika...

Datum: 11.07.15 20:45

Podobá se to fontu Daniel, ale písmo je vázané a vazby mezi jednotlivými písmeny prodloužené.

Jestli je Vám jedno podoba toho počátečního N, můžu se o předlohu pokusit. Pak by bylo třeba dotáhnout detaily, čisté jako z tisku to fakt nebude.

doplněno 11.07.15 21:44:

Ehm, teď na to koukám - to není žádný font!

V nápisu jsou dvě malá "e", každé jiné. Je to tedy asi originál, které si někdo "namaloval" sám.

doplněno 12.07.15 08:21:

tapitap: stylů písma je nekonečno... když si vezmu tužku a papír, různě tužku uchopím a vyhraju si s tím, vymyslím jich za pár minut desítky. Chtěla jste font, dala jsem Vám podobný, nabídla jsem, že Vám podobným fontem jméno Nela nakreslím, co proboha ještě chcete?

Datum: 12.07.15 10:10

omlouvam se, zobrazila jsem si to na telefonu a vasi odpoved jsem prehledla :( pokud mi neco nacrtnete, budu vam MOC vdecna :)

Datum: 12.07.15 06:27

tak ja chapu, ze jsem otevrela velmi zajimavou diskusi :)

nicmene opravdu mi jde pouze o styl pisma, kvuli kerce. Chci timto pismem vytetovat jmeno NELA :)

Datum: 12.07.15 11:56

tak variant máte na základě tohodle vlákna hned několik - použít jeden z víceméně podobných fontů, nabídka na vytvoření něčeho podobnýho, nebo dotaz na ten vietnamskej web (v angličtině bysme to já, nebo řada dalších třeba tady na poradně jistě nějak zformulovali) - vlastně by se asi mělo jednat o 2 postupný dotazy - první ohledně fontu (což by asi nebylo úspěšný, buď protože nic takovýho neexistuje, případně protože to nebudou chtít jen tak zadarmo prozradit, i kdyby byl náhodou volně přístupnej), druhej ohledně možnosti zaslání placený předlohy nápisu (podle konzultace s nějakým zdejším tatérem by se muselo napřed zjistit, jak by ta předloha mohla a měla vypadat - např. ve formě nějakého souboru (jpg, bmp, tif...)?)

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.