Zlepšení paměti

Od: Datum: 22.06.15 18:30 odpovědí: 5 změna: 23.06.15 19:26
Jak si mám zlepšit paměť? Př: Mám klíče někam je položím a nejpozději do 15 minut je hledám...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.15 18:36
avatar

Dávej klíče jenom na určené místo. Nejlépe na věšáček. Pak je vždycky najdeš. Chce to trochu sebekázně. Žádný po kapsách, nebo v tašce, u televize, na botníku apod..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 19:41
avatar

Pod tohle se podepíšu. Mám jen pár míst, kam klíče patří - doma v zámku, v jednom batohu přední kapsa, v druhém batohu boční zipová, u bundy ta vlevo. Jinam je prostě NESMÍM dát, protože je pak NENAJDU.

Nevím, jestli je to součást mé "slepoty" (mám hodně dioptrií a bez brýlí fakt nevidím skoro nic), ale plno věcí si dávám stále na jedno místo, abych vždy věděla, kde je najít, i bez zraku. Když v noci nemůžu spát a potuluji se po bytě bez světel, připadá mi, že jsem na případnou úplnou slepotu dobře vybavená :-D udělám fakt všechno (kakao, čištění zubů, úklid nádobí...). No, každopádně je to dobré i pro sebeorganizaci, mít všechno vždy na tom samém místě.

Co se týká povinností, vyplatilo se mi buď nevést si žádný diář, paměť si za pár měsíců zvykne a začne fungovat lépe, nebo si vést diář a do něj si ale pak psát úplně vše. Nelze to kombinovat, mozek brzy zleniví a pak si to, co není zapsáno, nezapamatuje vůbec. Ideální je samozřejmě první způsob, ale já vím, že když si občas něco dohaduju, jsem v presu nebo napětí, a paměť selhává.

Také využívám volných chvílí (čekání na bus, chůze někam, žehlení a jiné automatické činnosti) k tomu, abych si prošla v paměti, co všechno musím dnes/zítra/tento týden udělat, a pak to hned kontroluju v diáři, je-li to tak. Když je člověk zmatkář jako já, jiná možnost není.

Sem tam jedu systém lístečků na stole, ale to jde jen u věcí, které se dělají v práci. Jakmile je hotovo, lísteček vyhazuji, ale jakmile je třeba něco udělat jinde, tak to musí jít do diáře a když pak mám tyto věci na různých místech, je z toho mašlunk :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 19:32
avatar

Udělej to jako já, zvykni si. Já jsem si už zvyknul. Navíc mě to netrvá 15 minut, ale klidně i necelá jedna minutka. Něco třeba dělám, potřebuju si pro něco dojít, tak jdu a najednou zjistím, že vlastně nevím pro co jdu. Dřív jsem se snažil si vzpomenout, v drtivý většině případů naprosto bez úspěchu. Tak teď když během cesty zapomenu co chci, zrovna se otočím a jdu zpátky. Pokračuju v práci a najednou vidím, pro co jsem to původně šel. Tak vyrazím znova. A lepší to už nebude. *smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.15 08:27
avatar

Z duše nesnáším hledání. Mám štěstí, že do mě táta natloukl: Když už něco máš v ruce, dej to tam, kam to patří, abys pak tuhle věc nemusela do rukou brát několikrát a překládat ji a přemisťovat a nakonec hledat. Takže paměť vylepšíš tak, že zavřeš oči a sáhneš na místo, kde má předmět určené místo. A to proto, protože to místo jsi předmětu určil ty a neměnil ho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.15 19:26

DOPORUČUJI VÝROBEK GINKGO BILOBA ( K ZAKOUPENÍ::::: http://www.prozdravi.cz/ginkgo-biloba.html) zlepšuje pamět

doplněno 24.06.15 16:24:

Při jeho deno denně použivání jsou učinky překvapivé*palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.