Dovolená Jižní čechy, co navštívit?

Od: Datum: 22.06.15 16:04 odpovědí: 13 změna: 22.06.15 22:23

Ahoj,

zanedlouho se chystáme na dovču do Jižních Čech. Budeme ubytování v Českých budějovicích.

V plánu máme navštívit Hlubokou + zoo, Lipno + stezku korunami stromů, Český Krumlov, Tábor..

Poprosil bych místní či výletníky, co mají rádi Jižní Čechy, aby nám poradili nějaké zajímavé místa, atrakce apod. které stojí za shlédnutí..Třeba o té stezce korunami stromů jsem neměl ponětí, kdyby mi to neřekla kolegyňka z práce..

Na hrady + zámky moc nejsme, takže ta Hluboká bude stačit

Spíše by mě zajímal třeba nějaký pěkný výlet lesem, nějaké hezké místo (jako třeba u nás na Moravě Lysá či Praděd) anebo třeba trošku adrenalinoý jako na Slovensku Fatry..

Dále třeba tip na jeskyni, zajímavé muzeum, či třeba ještě popřípadě nějakou zoo.

Uvítám jakkýkoliv tip, podívám se a poté se rozhodneme..

Popřípadě tip na města v okolí, které stojí jako český Krumlov za to navštívit..Pokud vás napadne i něco zajímavého v Českých Budějovicích, tak budu moc rád. Uvítám i tipy v případě nepříznivého počasí (minulý rok nás v Liberci zachránil babylon Ale aquaparky či koupaliště nemusíte psát, spíše chceme být aktivní, než spočívat

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.15 16:12
avatar

Doporučuji Jindřichohradeckou úzkokolejku v létě jezdí pára a trať vede krásnou přírodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 16:40
avatar

Zdravím.Jelikož jsem z Č.Budějovic tak mohu poradit.Stezkou korunami stromů na Lipně si uděláte hezký výlet a lecos uvidíte.Pokud nestojíte o zámky a hrady tak město Č.Krumlov samo o sobě stojí za zhlédnutí včetně zámeckého parku.Města Tábor a Písek jsou také chloubou již.čech.Doporučuji.Taktéž i Třeboň,Holašovice.Našlo by se toho více.Záleží na čase který hodláte investovat .Úzkokolejka není špatná ale když jede pára tak je dobré se potom vykoupat neb je člověk špinavej od kouře.Vlastní zkušenost.Přeji hezké zážitky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dovca
Datum: 22.06.15 16:56

Děkuji.

Budeme zde týden...

V Táboře jsem našel, že je kromě husitského muzea i muzeum čokolády, tak tam se určitě taky stavíme

Ono samotné města budou moc hezké, ale chtěli bychom právě i nějaké tipy, co navštívit v těch městech či okolí...

Od: dovca
Datum: 22.06.15 16:58

Děkuji, za super tip s vláčky ! hned si píšu na seznam..Chci si to nějak rozumně naplánovat, abychom toho stihli, co nejvíce a vždy v ten daný den měly naplánované věci v okolí nějakého místa, ať neprojedeme více času než kolik ho strávíme zážitky

Datum: 22.06.15 18:51
avatar

Jj Projíždí Jindřišským údolím (naučná stezka) dál pak přes území zvané Česká Kanada-místy lze údajně vystoupit z vlaku projít lesem a nasbírat houby a na další zastávce nastoupit ( http://www.turistika.cz/vylety/ceska-kanada-roznov-a-kaproun) jede až do Nové Bystřice,v Hůrkách bývají v létě atrakce pro děti-přepadení vlaku a teď nevím zda-li indiání či "zlotřilými"kovboji..

Dále možno-Třeboň-projít se okolo Světa,podívat do parku ke Schwarzenberské hrobce.Slavonice-MPR a okolo Česká Kanada Dále třeba procházka okolo rybníka a Červené Lhotě, a osobně rád jezdím na Peršlák (bývalá PS rota dnes lesní hotel) a procházka kolem hraničního potoka-je možno kouknout za hranice,je tam pěší přechod do A.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dovca
Datum: 22.06.15 17:23

Máte třeba tip na nějakou pěknou a třeba i trošku adrenalinovou trať na šumavě? předpokládám, že v Česku nění nic podobného jako na Slovensku Fatra (se žebříky ,řetězy apod.)

Datum: 22.06.15 17:35
avatar

Tak to na šumavě opravdu není,teď je tam ta nová"procházka v korunách"a největší adrenalím je pak sjet skluzavkou dolůSjedťe si Vltavu na kanoi.Půjčete si kanoe ve Vyšším Brodu a v Českém Krumlově u pivovaru vysedněte.Zajděte na Eggenberg a tam si z půjčovny v ceně půjčovného pro Vás dojedou a odvezou zpět do Brodu.Na raftu nuda,ale jak si sjedete všechny jezy na kanoi,tak adrenalín bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 17:42
avatar

Lanové adrenalinové parky jsou jak na Hluboké n/Vlt u golf.hřiště(velmi pěkný)tak blízko stezky korunami stromů na Lipně.Blízko zámku na Hluboké je také hezká Zoologická zahrada Ohrada.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 22.06.15 17:50

Tam je toho tolik, že máte mraky možností. Tábor - muzeum a věž, blízko Chýnovská jeskyně, Zvíkov, procházka po Písku, Český Krumlov město a zahrady, když nejdete na prohlídku. Klášter a zřícenina Dívčí kámen po cestě. Holašovice, z Lipna se dá jít okruhem Medvědí stezky, nebo Vítkův hrad. Nejlépe koukněte na nějaký turistický web, vyberte si podle sebe. My tam byli několikrát na čundru i na Vltavě, jenže když se chodí pěšky, podívá se člověk i na míň známá místa, kam by autem nejel. A taky třeba Tábor už je daleko, hledal bych něco v místě.

doplněno 22.06.15 18:06:

Co se týká jízdy po Vltavě, je možné jet i od kempu u dřevěné lávky přes celý Krumlov, končí se pár kilometrů za městem u kláštera, ať máte čas odpoledne na město. Podle mého je to lepší takhle, pak se z vyhlídky u zámku kocháte, co jste sjeli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 22.06.15 18:42

Určitě bych navštívil pískovny v okolí Třeboně, Pak možná se vyvést na Kleť, rozhledna, a pak sejít dolů. Samozřejmě Český Krumlov. Docela pěkný pohled je i na Temelín. Tam záleží na úhlu pohledu. Mě se třeba líbí, že vyrábí dost elektřiny. Ale říkejte to nějakému aktivistovi.

doplněno 22.06.15 18:49:

Ještě potvrdím Holašovice - tak to jen tak nevidí. Pak řetězový most (jestli se nemýlím) přes Lužnici poblíž Malšic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dovca
Datum: 22.06.15 20:46

Děkuji všem za opravdu hezké tipy. Zkusím si to nějak setřídit. Kdyby Vás ještě něco napadlo, tak sem s tím

Od: vilik
Datum: 22.06.15 22:23

Grafitový důl v Krumlově, krokodýlí farma v Protivíně, podzemí v Táboře, tam jsme ale dlouho čekali na prohlídku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 21:27
avatar

Já se na přelomu prázdnin chystám do Tábora na:

http://www.cokomuzeum.cz/cena-vstupneho

http://www.muzeumlegatabor.cz/

http://www.taborcz.eu/vismo/o…d_org=16470&id_u=1549&p1=1060

nevím co vše stihnu za jeden den..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.