Stravenky - co koupit

Od: Datum: 05.01.13 07:45 odpovědí: 9 změna: 05.01.13 19:38

hezké ráno všem,

v našem podniku dostáváme jako zaměstnanci stravenky. Jelikož jsem ve svém prvním zaměstnání, nemám s nimi moc zkušeností.

Zajíamalo by mě tedy: Jaké řetězce je berou? Vím, že například hypermarket Albert a Lidl je nechtějí. Co Globus, Kaufland, Penny, Billa, Tesco, Albert supermarket, Norma? Jedná se o stravenky Sodexo Pass 2013 zelené, hodnota 70 korun.

Co je za stravenky možné zakoupit? Vím, že například cigerety ne, ale co třeba pivo - například jednu láhev?

Jen pro zajímavost: Obchody si pak nechávají stravenky nějak proplatit, nebo je možné je použít také jako platební prostředek? Musí nějak získat přece ty peníze zpět...

děkuji všem za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 05.01.13 07:49
U nás je berou například v řeznictví a uzeninách.Než vejdete do obchodu máte na dveřích informace jaké stravenky berou či platební karty/ pro změnu u pokladen v supermarketu.V menších obchodech i za cigarety ale přímo v trafice to už ne.
Datum: 05.01.13 08:18

U nás zase bere Hruška, ale je to omezeno i na typ stravenek.Zrovna Sodexo Pass 2013 zelené Hruška u nás bere.

Kdysi brával právě Globus, ale to je tak 4 roky co tu možnost zrušil

Datum: 05.01.13 09:02

Tesco a Albert supermarket berou snad všechny druhy stravenek. Ostatní nevím. Nejlepší bude, když se v obchodech, kam chodíte nejčastěji, předem zeptáte u pokladny.

Od: skye®
Datum: 05.01.13 12:35

Ono je to nejen podle konkrétního řetězce, ale i podle konkrétního obchodu. Stalo se mi totiž, že mi v jednom Albertu stravenky vzali, vdruhém ne. To samé Tesco. Lidl je nebere vůbec, ani Kaufland, Billa ano. Tyto obchody mají většinou omezený počet stravenek na jeden nákup (většinou to bývá 5) a koupíte za ně vyloženě jen potraviny (pivo ne, dokonce ani nealko pivo. Zato třea Žabka bere stravenky v neomezeném počtu a kupovala jsem s tím i nealko pivo, alkoholické jsem nezkoušela.

Obchodům jsou pak peníze proplaceny, s určitou srážkou.

Od: olaf71*
Datum: 05.01.13 12:41

na otázku, kde je berou ve Vašem okolí, Vám nejlépe odpoví spolupracovníci, jelikož je používají delší dobu. obchody berou určité množství, někde pět kusů ( pak si stačí nákup rozdělit,podle potřeby na pulztě a ať se po...). na stravenky se vrací max.do 5 kč. a zase podle obchodu. alkohol a cigarety se za to nakoupit nesmí, ale v malých to někdy projde. vycházejte z toho, že z každé stokoruny v poukázkách při vyúčtování, dostane obchodník zpětcca.95kč.

Od: ifkali*
Datum: 05.01.13 14:24

Zdravím,

já s nima platím v Albertu a v COOpu.

V COOpu mi dají i pivko občas))v Albertu nikoliv, pouze jídlo a mají i omezen počet stravenek na jeden nákup, v COOpu jich můžu uvalit kolik chci.

doplněno 05.01.13 14:25:

COOP je bývalá Jednota.

doplněno 05.01.13 14:33:

Globus je bere pouze mimo přímou prodejnu, t.j., že je bere tzv. na boku, kde je teplé jídlo,pizza,gril.kuře. zákusky,cefe... a tak, v tom jejich tzv. restaurant-bufáču.

Přímo v prodejně je bere pouze od svých zaměstnanců,mají vlastní razítko na nich pro ně a přespolní můžou ze stravenkama pouze do restaurantu.

Od: mytula
Datum: 05.01.13 16:31

Přidám si také otázku: Na stravenky lze prý koupit i nepotravinářské zboží - např. prací prášek, šampony, kondomy aj. má s tím někdo zkušenost?

Od: olaf71*
Datum: 05.01.13 18:58

všechno lze, ale už v názvu stravenka je něco o stravě. proto jen potraviny.kondom se určitě blbě polyká*frajer*

Od: pepr®
Datum: 05.01.13 19:38

Záleží na konkrétním obchodu. Chodím do jednoho, který prodá na stravenky kromě cigaret vše. A ani neomezuje množství stravenek.

Jinak Tady je vyhledávač obchodů kde se použijí stravenka Sodexho. V prostřed vyberete typ pokázky (Klasická stravenka je Gastro pass), vpravo vyberete kraj případně okres hledání.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.