Pojištění podle nových podmínek?

Od: Datum: 06.10.12 10:48 odpovědí: 6 změna: 08.10.12 12:43

Dobrý den, nechci tady zakládat další rubriku proto pokračuji dál.

Založili jsme synovi penzijní připojištění v květnu 2012 pouze za100 Kč. Je zatím student a a vypadá to, že ještě nějaký ten rok bude.Chtěla jsem to, aby to měl ještě za starých podmínek jako to máme my. No a teď by mě zajímalo. Včera jsme s kolegama v práci si tak povídali o důchodu , který máme tedy v nedohlednu a došlo na PP.

Jsem říkala, že syn má pouze za 100 Kč , vím, že nebude brát od r. 2013 žádný příspěvek od státu atd. No a až začne jednou dělat ať si to zvýší podle sebe.A teď tam padla odpověď jo, ale to už bude mít smůlu, protože pojede podle nových podmínek od r. 2013. Tak ať mu to ještě do konce října nebo listopadu zvýším na 300 Kč.

Nevíte někdo jak to tedy opravdu je? Jestli se tu náhodou někdo tímto nezabývá.Zase si říkám co vláda to jiný podmínky.

Vidíme to třeba u stavebního spoření. Tam jsme si taky chtěli navýšit cílovou částku v tu ránu bysme byli v nových podmínkách.

Přeji hezký den a děkuji za všechny odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.12 19:54

Na jakoukoliv úpravu za "starých podmínek" má syn ještě čas do konce října. Jinak pokud je syn svéprávný a zletilý, pak si musel uzavřít připojištění sám a ne, že jste mu jej založily vy.

Od: mana®
Datum: 07.10.12 14:47

Když nevím odpověď neozývám se. Ach jo. Tyto podmínky jsem si taky našla, ale ptala jsem se na úplně něco jiného.

Ano syn je svéprávný a PP si založil sám. Myslela jsem tím, že mu zatím platíme jako studentovi příspěvek MY rodiče, než bude zaměstnaný.

Jinak zítra je pondělí, tak se na to zeptám u odborníků. :-P

Od: buss®
Datum: 07.10.12 14:51

Jinak zítra je pondělí, tak se na to zeptám u odborníků.
To bude najlepčíí. Ale na intu je toho dost, já nic měnit nebudu, jen zvýším částku.

Datum: 07.10.12 15:34

No právě na netu toho je, ale toto jsem nenašla, proto jsem se ptala zde. Že se třeba přes víkend něco dozvím.

Taky nic měnit nebudeme jsme tam od samého začátku co to začalo teď už jenom, aby jsme se toho dožili a nebo ...

Datum: 08.10.12 00:57

Nejlépe se vydělává na lidské hlouposti, proto z vás budou mít "odborníci"opravdu radost. OdpověĎ byla naprosto přesná na dotaz , zda někdo ví jak to skutečně je. Co jiného si přejete vědět, než to, že pokud chcete provádět jakékoliv úpravy na starším typu PP, nezbývá vám již moc času?

Datum: 08.10.12 12:43

Nebojte své peníze umím zúročit úplně jinak a jinde.

A již mám odpověď i na mojí otázku.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.