Prohledávání věcí

Od: Datum: 22.06.15 06:20 odpovědí: 14 změna: 23.06.15 16:49

Dobrý den, je mi 17 let a je tu jedna věc, která mě štve. Vždy když přijdu domů, rodiče mi prohledají tašku, peněženku a všechno mi seberou. Zkoušel jsem jim vysvětlit že mi to vadí, ale prý nemám právo na to řikat takový blbosti.

Co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.15 06:54
avatar

"Všechno mi seberou."

1/ Když přijdeš domů ze školy, či z učení, co v tašce neseš? Marihuanu, opium, průmyslové diamanty, nebo jen prázdný pytlík od chleba s máslem a učebice? Co Ti mohou asi tak sebrat?

Prohlédnou Ti peněženku. Zřejmě ještě nevyděláváš, tak peníze, které máš v peněžence, Ti zřejmě dali oni. Proč by Ti je každý den po Tvém návratu zase sebrali? To aby Ti je ráno zase vrátili, abys měl na autobus. Není to nějaké postavené na hlavu?

2/ Když přijdeš domů, myslím si, že rodiče by ještě měli být v práci. Aspoň teoreticky. To si berou dovolenou, aby Tě mohli pokaždé prošacovat? Nebo jsou to "chudáci nezaměstnaní" na dávkách a podporách?

To Tvé líčení se mi nějak nezdá, promiň. ;) Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 07:15
avatar

Filipe, to mi neříkej, že jsi hodný kluk, neděláš pitominy, učíš se dobře a snažíš se být hodným klukem, nedělat vlny. A oni takovému hodnému synovi prohledávají tašku?! To mi nepovídej! Musel jsi něco vyvést a oni se teď bojí, že v tom budeš pokračovat. Uvědom si, že nijak jinak tě nemohou chránit před tebou a tvými úlety. Dokaž jim, že ti mohou věřit! A pak bude všecko vpořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 18:20
avatar

taky si myslim, pokud rodice nemaji nejakou dusevni nemoc (ze by oba stejnou), ze neco tomu muselo rozhodne predchazet :) a vek 17 + vydelavani mi hned evokuje nedokoncenou skolu :) Sherlock Holmes houby *cteni*:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.06.15 09:09

Takže vrátí prázdnou tašku? Soukromí by měli respektovat. Ale, kam chceš ve svém právu až zajít?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filipnovak
Datum: 22.06.15 17:43

1. Vydělávám a vše kromě bydlení si platím sám.

2. Věci mi prohledávají, protože nechtějí abych vlastnil něco, co oni ne.

3. Máma pracuje z domova

Od: mot
Datum: 22.06.15 18:15
Jako ze kdyz si koupis susenky, tak ti je sni?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 18:19
avatar

Prostě jim tu tašku nedávat. Nemají právo ti ji prohledávat nebo dokonce sebrat, i kdybys tam měl kdovíco. Tohle by mě teda řádně vytočilo, kdyby mi někdo hrabal do věcí, a může to být třeba svatej otec. Právo prohledávat věci má jen policie, tak příště rodičům řekni, ať zavolají policii, jinak jim nic neukážeš. Pomůže zámek na tašku (zip).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 18:52
avatar

Tazatel je nezletilý. Tudíž jsou za něj rodiče zodpovědní a mají právo vědět, co u sebe nosí. Tašku by mu násilím prohledávat sice neměli, ale zřejmě pro to mají nějaký důvod. A ohánět se v tomhle případě policií je humorné. Taky je dost možné, že by nahlédnutí policie do oné tašky bylo ještě méně příjemné, než nahlédnutí rodičů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 22.06.15 19:33

Jestli nenosíš v tašce něco zakázaného (drogy, injekční stříkačku, alkohol, cigára), tak at se klidně podívají. To by mne vůbec nevzrušovalo. Učebnice Ti určitě brát nebudou a peníze také né. Nebo si peněženku nedávej do tašky, ale do kalhot, určitě se na Tebe nevrhnou a nebudou šacovat. Ale, jestli před rodiči něco tajíš, tak se nediv, že rodiče "to něco" hledají, nedůvěřují.

Nám také občas rodiče kontrolovali botohy. Ale většinou proto, že jsme tam nechávali starou svačinu nebo tam byl pěkný nepřehledný binec. Pak následovalo vysypání obsahu na hromadu a uklízej ! Ale nikdy nám to nevadilo tak, abychom se hádali, rozčilovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wrwzwcz
Datum: 22.06.15 19:38

Do 18 plať kartou a v 18ti se odstěhuj do vlastního.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 19:48
avatar

Ty si děláš legraci viď? V 17ti pracuješ, studuješ a rodiče ti v podstatě kradou tvoje peníze. Tak tomu nevěřím ani náhodou, snad jen pokud jsou v nějaké sektě a od toho máš sociálku-odbor péče o dítě, tam tě ochrání a zbaví rodičů kteří mají v hlavě pusto. Bacha na to, pokud kecáš mohl bys špatně dopadnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filipnovak
Datum: 23.06.15 06:12

Nelžu, oni říkají, že už jejich matka [moje babička] byla takhle vychovávaná, tak proč by se to mělo měnit. Důvod proč mi to prohledávají a berou mi věci je ten, že říkají že když byli malý tak taky nic neměli.

To s tou kreditkou je blbej nápad, účet jsem měl, na něm peníze, a otec [zákonný zástupce] k nim měl tedy logicky přístup a ještě mi tam udělal dluh. V 18 se asi neodstěhuju, když nemám žádné peníze.

Od: ben®
Datum: 23.06.15 07:16
avatar

Dobrý den, nějak mně z toho Vašeho psaní vychází, že buď máte rodiče "nestandardní", abych nemusel napsat. že jsou to magoři nebo pracujete jako kapsář - a rodiče se zajímají o celodenní úlovek. který zřejmě nechcete dobrovolně vydat po příchodu z terénu. Asi jste kapsář sobecký a to od Vás není vůbec hezké. Musíte se s rodiči trochu podělit - zítra je také den a bude zase něco nového, ne?

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.15 16:14

Na svůj uváděný věk (17) máte velmi dobrou gramatiku, píšete bez chyb, s diakritikou a pak se domnívám, že tady jen někoho vodíte za nos. Jste (jak uvádíte) student, přitom si vyděláváte tolik, aby vám příjem pokryl životní náklady mimo bydlení (ze školy jdete na odpolední do fabriky?). Rodiče vám berou vše, protože také dříve nic neměli...to je už dost slušná kravina. Ze svého okolí vím, že rodiče nastavují "kontrolní" systém poté, co se jejich dítka zapletou s drogami, zlodějnami, lžou a oni sami se bojí o vlastní existenci (exekuce, apod.). Bylo by dobré psát pravdu a ne jen nějaké fabulace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.