Průjem , krev , něco sedlo jinak?

Od: Datum: 10.07.15 19:43 odpovědí: 10 změna: 10.07.15 22:23

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala , zda si myslíte , že se může krev vyskytovat ve stolici , když nám třeba nějaká potravina zkrátka dělá špatně?Nevím , zda je k tomuto poradna určená , i tak předem Děkuji za veškerou odpověd moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 10.07.15 19:47

Čerstvá krev ve stolici znamená poškození streva /např. prasklýhemoroid, polyp ve střevě/ Jestli toto přetrvá pár dnú, určite k doktorovi.Jestli je stolice černá, krev v ní pochází např. ze žaludku z prasklého žalud. vředu.Takisto k doktorovi.

Datum: 10.07.15 19:51

Mate59 *palec*

Datum: 10.07.15 20:06

Dobrý den, s průjmem ze špatného jídla je to většinou tak, že jídlo vámi jen rychle projde, aniž by ho střeva natrávila, tak ten průjem je rychlý. A to proto, aby se tělo co nejrychleji zbavilo škodlivin. Tudíž ta krev tam nejspíš nebude.

Datum: 10.07.15 20:07

Jasně,když je krev ve stolici tak určitě k doktorovi a jedině kolonoskopii pozná zda je vše o.k.Já byla poprvé v 25letech(přece jenom od dětství mě rodiče krmili doslova jak prase,životospráva strašná...)a udělaly se na střevech polypy,které praskaly.Po určitých jídlech mě bolelo pod žebry a krev ve stolici a někdy fakt dost.

Vyšetření vypadá strašidelně,ale rozhodně lepší než když mi kontrolovali žaludek a tu hadici strkali krkem.*blee*Na vyšetření tlustého střeva jsem byla pak ještě jednou a opravdu to nebolí,není to ponižující a za ten klid ,že je člověk zdravý to stojí.Nejhorší bylo to hladovění před vyšetřením,ale dá se to přežít.

doplněno 10.07.15 21:21:

U starších lidí je to vlastně běžný problém a vyšetření podstupují i preventivně.V dnešní době je běžné,že mladí lidé mají choroby,které byly dřív běžné až v pozdějším věku,takže divné to není.Krev se taky může objevit jednou za rok a pak nic...ale rozhodně je fuk jakou má krev barvu,hlavně se do střev musí podívat doktor.

Datum: 10.07.15 20:50

Přřesně jak řekl mate 59, podle barvy lze určit z jakého místa krev pochází. Samozřejmě krev ve stolici je něco, co je potřeba řešit s doktorem. Můžou to být hemeroidy...V nejhorším případě asi ten nádor. Kolik Vám je let?

Od: kristyn111
Datum: 10.07.15 21:16

Děkuji za odpověď Vám všem.Je mi 13 let. Jen by jsem ještě chtěla zmínit , že mám menstruaci,však už 6.-7.den,méně piji.

Datum: 10.07.15 21:38

No jestli je ti 13 tak nádor je asi opravdu malá šance, ten je většinou po 40 a u vetšinou u mužů. Opravdu to nemohla být strava? Já jednou snědl řepu, která se nějak špatně strávila, obrazila se ve stolici a já také panikařil

Datum: 10.07.15 21:44

Přestaň "blbnout"

a začni zase normálně pít!

Datum: 10.07.15 21:34

Nepanikařit. Počkala bych na další případ, z jedné příhody nemusí být tak chmurné prognozy. V tak mladém věku bych to tipla na prasklinu u konečníku. Ty hemeroidy by to také mohly být, ale to už by jsi měla nějaké i jiné příznaky - třeba bouličky.

Určitě se kontrolovat a jestli byla krev jasné barvy na toaletním papíru, tak se jedná o prasklinu. Po stolici se nauč osprchovat a dobře se osušit jemnou tkaninou. Pokud by to byl tento případ, je dobrá sedací lázeň /i ve vaně/ v heřmánku, nebo si koupit dubovou kůru. Tu dubovou kůru si můžeš naloupat i v lesíku z mladých větviček, pokud jste z vesnice.

Jinak se hlídej a při dalších problémech se svěřit mamce a potom navštívit lékaře.

doplněno 10.07.15 21:38:

Při zatlačení na stolici se ale mohl uvolnit nějaký poslední zbyteček z odlupující se výstelky dělohy, a ty máš zbytečné obavy. Zachovávej zvýšenou hygienu a kontroluj po WC stav stolice a pak postupuj podle výše uvedených rad.

doplněno 10.07.15 21:47:

Jestli málo piješ, tak to naprav. Urči si větší skleničku, která bude jenom tvoje a ráno po probuzení ji vypij /vlažná voda i třeba s citronem/ a i během dne se soustřeď a mysli na to, že máš pít.

Od: kristyn111
Datum: 10.07.15 22:23
Dobrý den,děkuji moc za odpověď.já mám teď menstruaci .už jsem jednou měla krev na stolici,tedy hlen ,v té době jsem drela dietu ,pak sem přestala.Věřím ve vše v pořádku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.