Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Náraz Titanicu / simulace s Olympic pravda?

Od: adam20 odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, dnes jsem četl v jednom komentáři, že prý snad dokonce v pořadu bořiči mýtů zkoušeli, jak by dopadl Titanic kdyby do ledovce narazil přímo a loď se kterou to zkoušeli byla jeho sesterská - Olympic (teď už je asi ve šrotu). Bohužel však toto video nikde najít nemůžu. Opravdu tedy někdy někdo toto zkoušel nebo ne? Děkuji?

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

0x
avatar promon

V roce, kdy byl Olympic sešrotován, nebyli Bořiči ani na světě, takže těžko to mohli zkoušet, natož aby to natočili . RMS Olympic byl totiž sešrotován v roce 1935.

cs.wikipedia.org/...

Bořiči to mohli zkoušet maximálně s modelem, nebo na počítačovém simulátoru, ale i tak jejich závěry nelze brát vážně, protože to jsou komedianti a jejich pořady jsou jen tel. šou.

buss

Nesouhlasím.

doplněno 21.06.15 23:25:

vtm.e15.cz/...

 

hodnocení

0x
avatar jenyk

Nedovedu si nějak představit, jak by se to zkoušelo. Leda, že by ta loď byla na odpis a nechala se tam potopit.

Ale četl jsem jisté pojednání, kde učení mužové tvrdili, že čelní náraz by loď vydržela, narozdíl od bočního, který rozpáral půl lodě pod čarou ponoru. Při čelním nárazu by se zbortilo několik předních oddílů, ale asi ne až do poloviny.

 

ctenar*
hodnocení

0x

V seznamu episod to vubec nemuzu najit. Podle me nic takoveho nesimulovali. Maji 2 episody s Titanikem.

Dalsi seznam episod.

 

hodnocení

0x

Pokud vím, nějaké testy s Olympicem se dělaly po potopení Titaniku v souvislosti s britským vyšetřováním ztráty lodi. Při nich se zjišťovalo, zda se vůbec Titanic mohl při dané rychlosti a vzdálenosti, na kterou hlídky ledovec zahlédly, vyhnout. Výsledek těch zkoušek byl, že ani omylem: prokázalo se, že ke změně směru o 22 stupňů (jakou do nárazu zvládl Titanik) je třeba 37 sekund. Za tu dobu loď ujede při rychlosti 21 uzlů cca 400 metrů a podle shodného názoru odborníků, včetně kapitána Carpathie Rostrona, nemohli z Titaniku za podmínek té noci (14. dubna 1912) zpozorovat ledovec na větší vzdálenost než 500 metrů. Když k tomu přidáte zpoždění při hlášení na můstek a nutnou reakční dobu, výsledkem je, že Titanik neměl při pokusu o vyhýbání nejmenší šanci.

Ovšem Bořiči mýtů tohle, pokud vím, netestovali a ani nemohli - jak napsal Promon, neměli by k dispozici Olympic.

humbucker*

Ahoj. A když si k tomu všemu ještě přidáš ten povel na zpětný tah, což byla další časová ztráta. Místo toho měli dát naopak plnej cajk vpřed a výhybnej manévr. Jestli by to ale taky stačilo, se nějak moc neví.

 

ja1
hodnocení

0x

Doporučuju film TITANIC - Případ uzavřen, je to na TyTrubko, (není tam ale ta simulace nárazu s Olympicem) jelikož tam jsou díky úsilí jednoho badatele nejnovější důkazy tak stojí opravdu stojí za to.

Neměli šanci.*andel*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]