Čím rozříznout asfaltový chodník?

Od: Datum: 21.06.15 01:09 odpovědí: 15 změna: 21.06.15 22:33
avatar

Čím rozříznout asfaltový chodník? Jde to flexou? Potřebuji tam pak nalít beton, do něj usadit plastový žlábek (s mřížkou nahoře), jenž bude začínat dole u svodu okapu a jímž se bude odvádět voda ze střechy k 2. okraji chodníku (k obrubníku), kde žlábek bude ústit do "půl-skruže" (betonový žlab odvádějící vodu z celé ulice do kanálu).

Díky předem všem za ev. rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.15 01:23
avatar

Flexu to jde s použitím segmentového diamantového kotouče docela dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 01:58
avatar

Díky moc, zkusíme to.

Od: ctenar*
Datum: 21.06.15 02:08

To vypada skoro jako obecni chodnik. Nebudete nahodou rezat do ciziho?

Dodatecne instalace do uzkeho zarezu v upechovane vrstve je idealni na to, aby se okraje casem uvolnily a poklesly. Pak bude mezi chodnikem a zlabem ryha/schod, na kterem nekdo casem zakopne a neco si udela. Po kom asi bude pozadovat nahradu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 02:28
avatar

A jaký je správný postup a je pak reálný?

Od: ctenar*
Datum: 21.06.15 02:58

Co vam rekl majitel chodniku (mestsky urad?). Vadi mu, ze mu vylevate destovou vodu na pozemek? Musite ten okap resit? Zateka vam voda do sklepa? Jak to maji resene okolni domy v ulici, v obci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 03:35
avatar

Jde o otcův dům a ten mi řekl : Okolní domy to mají různé. Někdo stejně jako my asi ze 70. let, tj. svod z okapu končí volně nad chodníkem a voda z něj teče do malé kruhové plastové "nádržky" zapuštěné pod asfaltem a z ní vede plastová trubička o průměru cca 4 cm (nestačí brát vodu). Jiný má po rekonstrukci domu okap volně na povrch na asfalt nebo má od svodu ke kraji chodníku v asfaltu vyhloubenou "rýhu" a v ní posazenou betonovou půl-skruž, další má svod od okapu zapuštěn správně pod asfalt a veden do dešťové kanalizace, a tak by to jistě požadoval úřad. Ale na to nemáme finance. To by prý znamenalo rozkopat chodník a silnici a zaplatit desítky tisíc.

Datum: 21.06.15 08:39
avatar

Flexou a diamantovým kotoučem se to běžně řeže. Jenže ten kotouč má průměr cca 30 cm (odhadem) a je aktivně chlazený tekoucí vodou. Myslím, že malý kotouč v obyčejné flexsce se po proříznuzí pár cm zanese rozehřátým asfaltem a bude na vyhození.

Na takovouhle práci byste měl mít povolení majitele chodníku. Pominu případ, že se na takovém místě někdo z nějakého důvodu zraní (zodpovědný budete Vy), ono by stačilo, kdyby se díky Vaší úpravě třeba začal okolní asfalt drolit, nebo zvedat. Obec by Vám pak (kromě pokuty) mohla naúčtovat kompletní opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 21.06.15 09:17

Delaji se i diamantove kotouce do kotoucovych pil (maflu). Chladit lze zahradni hadici namirenou na kotouc. Jenze vice vody do rezu jeste zvetsi to podemilani upechovaneho nasypu pod asfaltovou casti, ktera se nebude odstranovat a casem se to tam trosku propadne, jak zminuji uz v prispevku vyse.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 14:35
avatar

Čtenáři pěkně hloupá odpověď-stroj co není určen na žezání s chlůzením vodou ,to je tak nechat se zabít elproudem!

To Tazatel -není u Vás půjčovna pracovních strojů a nářadí? pkd ano jakože je v každém větším městě (U nás s cca20 000obyv. a máme co vím asi 3 půjčovny!)tak si tam zapůjčete. nebo velkou 230 rozbruskou s diamantem a chladit-min. po cca10cm řezu ccapůl minuty chodu na vzduchu a po zanešení asfaltem vyčistit kotouč řezem do pískovce nebo do betonu.Jinak tento matroš lze dělit docela dobře i sekáčem např širokým oskrtem (10cm)ve sbiječce a je to docela rovné.Možností je vícero!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 22:24
avatar

Aha, díky za rady. Nerozumím : "... tak si tam zapůjčete. nebo velkou 230 rozbruskou s diamantem ... "

Datum: 21.06.15 09:29

Normálně diamanťákem bez vody bez problémů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 11:12

V první řadě bych to řešil s obecním uřadem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 11:45
avatar

*slunce* Díky. Odkud jste, že bychom si vás najali? Úřad by nám zřejmě nařídil napojení na dešťovou kanalizaci, na to nemáme fin. prostředky. Občané naší obce to řeší všelijak, jak uvádíme v jiné odpovědi, minimálně 4 způsoby. Evidentně také nemohou či nechtějí investovat desetitisíce do dešťovky.

Datum: 21.06.15 18:24
avatar

No když rozkopete chodník bez vědomí úřadu, akorát na sebe upozorníte (a že se to tam donese se spolehněte). Takže pak nejen že zaplatíte pokutu, ale možná Vás pak stejně donutí k připojení na kanalizaci (jestli v ulici je), případně k uvedení chodníku do původního stavu. Ale třeba taky ne, to záleží na tom, jak máte důsledné úředníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 22:33
avatar

V naší obci existují minimálně 4 způsoby, jimiž to občané řeší, a z toho 3 nejsou na dešťovou kanalizaci. *nevi*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.