Sladký život úředníka

Od: Datum: 10.07.15 14:42 odpovědí: 27 změna: 11.07.15 15:22

Je pracovní den, je po 14. hodině odpolední, od 13:00 se snažím dovolat na jeden úřad, protože potřebuju, aby nám vydali a doručili jedno opravné usnesení ve věci, kterou nám pokazili a na úřadě už nikdo nezvedá telefon *bzum* Asi to úředníci zapíchli rovnou po obědě a šli se čváchnout někam k vodě *ua*Já dnes budu sedět v práci nejmíň do půl šesté, abych dohnala věci, které se nestíhají a nějaký ouřada s naprosto nulovou produktivitou práce placený z veřejného rozpočtu už si vesele hoví u vody nebo na chatičce. A ty benefity, co se pro ně ještě chystají - volno při prvním doprovodu potomka do školy, volno při promocích dětí, sourozenců, vnoučat - to budou mít volno vlastně pořád. K tomu ještě každoroční zvyšování platu za odsloužené roky... To nemáme ani u nás v soukromém sektoru, my se o to musíme složitě doprošovat, přesvědčovat šéfa o svých kvalitách a o své důležitosti a i tak mnohdy dostaneme košem *plac*

Já bych se chtěla mít jak úředník. Asi dám v práci výpověď a začnu si hledat místečko na úřadě. No není ten život úředníka sladký? *slunce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.15 14:58

V kolik vstáváte, že musíte úředníky obtěžovat v pátek ve 13. hodin? Jste si asi při pátku kapku přilehla podolek ne? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: igor
Datum: 10.07.15 15:03

Takový obyčejný úředník moc peněz nevydělá co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smiler
Datum: 10.07.15 15:03

Nejsem uředník ani se jich nezastávám.Ale to že Vašemu veličenstvu nikdo zrovna nezvednul telefon když Vy jste to chtěla,neznamená že se flákají,nejsou tam atd..Vůbec nevíte proč tam nejsou,zda neodjeli služebně nebo co se stalo a hned na ně házíte "špínu"

Běžte dělat uřednící a budete se mít také tak báječně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 15:35

luciferka. Také se nechci úředníků zastávat. Jen se Vás optám, když jste psala sem na Poraďte, tak jste měla přestávku na svačinu? Když máte být dnes v práci do půl šesté a dohánět, co se netihlo, nebylo to náhodou tím, že špatně vzužíváte pracovní čas? Tím, že když máte pracovat, tak brouzdáte po internetu? Vidíte to, jak lze vše otočit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 16:05
avatar

Většina státních úřadů má v pátek zkrácenou pracovní dobu. Musela byste se podívat právě na ten konkrétní úřad, kam jste volala, do kdy tam jsou. Je to kompenzace za prodloužení pracovní doby v pondělí a ve středu, kdy jsou úřední hodiny pro veřejnost, aby se pracovníci vešli do 40ti hodinové týdenní pracovní doby. Také jsou dovolené, je možné, že byla kancelář v tento den zcela zavřená. Nebo i z důvodu nemoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 16:20

Je na to jedno hezké německé přísloví (tedy, je-li to přísloví):

Freitag ab eins

macht jeder seins.

Pro neněmčináře:

V pátek od jedný

si každej dělá svý.

Tak buďte ráda, že alespoň v něčem náš stát dosahuje úrovně západní Evropy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 16:23
avatar

Jo, v neúřední pátek v jednu odpoledne na Vás všichni čekají s otevřenou náručí, milá zlatá. :) Závidíte úředníkům? Zkuste si místo mojí mámy na týden sednout na UP, nechat na sebe řvát nezaměstnané frustrované lidi, nechat si vyhrožovat od kdejakýho špinavce a cigána, třikrát do týdne se vracet kolem sedmé večer a papíry si po nocích dodělávat doma. A kdybyste si náhodou šla pobrečet za šéfem, tak smůla, jste školení na psychickou odolnost. Nefunguje počítač? Vaše chyba. Nepřišly peníze? Vaše chyba. Je vedro, zima, prší, dlouho čekám? Vaše chyba.

Hodně rychle Vás to přejde. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickii
Datum: 10.07.15 16:38

Hehe takze vy v pracovni dobe mate cas vyrizovat soukrome veci, internetovat a stezovat si tu, takze na tom taky nejste az tak spatne, ne? *smich* tim se uredniku nezastavam, sam nekdy na uradech prichazim o nervy..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 16:52
avatar

Nepodporuji šlendrián a lajdáckost, ale:

v mém bývalém zaměstnání jsme měli neplacenou půlhodinu na oběd. Zlá nadřízená s přezdívkou PITTBULL už stála u pásu. Pokud byla u výdeje jídel fronta, špatně se to stíhalo, já nechala část přílohy a s kusem masa v ubrousku jsem mazala na dílnu. Cestou jsem dojídala. Zdržet se? - ó jé, vytýkací dopis a další lahůdky.

Dostali jsme 2 desetiminutové přestávky. Velice často nám bylo připomínáno, že na ně nemáme nárok, ale že je to kvůli dobrotě zaměstnavatele. Za 10minut se muselo stihnout - dojít si na záchod, nasvačit se, napít se. Během práce pít nešlo. Kdo kafoval a kouřil, měl to o to nabitější, ještě musel u automatu vystát frontu na kafe a letět do kuřárny.

Stihnout se to nedalo. Lidé se z přestávek vraceli pozdě. Co udělal zaměstnavatel? Jestli myslíte, že 5 minut přidal, jste na omylu. 2 MINUTY UBRAL!

A tak jsme to museli stíhat všechno za 8 minut.

Proto se divím Vaší kyselosti. Když v pracovní době píšete na Poradnu, asi osmiminutové přestávky na vyčurání a napití se nemusíte řešit. Kdybyste nepsala, nemusela byste jít domů až v 17,30, ale třeba v 16. V pracovní době si děláte soukromé věci a pak je logické, že máte resty a musíte je dohánět.

Asi by se Vám nevedlo líp ani v té kancelářské práci, po které toužíte. Prozradím Vám maličkost:

Pracovala jsem v kanceláři. Byli jsme tam 3 - pán a my 2 ženy. Jednou jsme se zcela náhodou dozvěděli, že správce počítačové sítě se nám napojuje na naše počítače a sleduje, kde se pohybujeme v pracovní době. Vše následně hlásil řediteli. Já na tom byla dobře, nebyla jsem tam dlouho, tak jsem se koukala učit a dělala si věci potřebné pro mou práci. Kolegyně byla pořád na portálech PRÁCE. Hledala si lepší místo. A kolega? Erotično! Koukali jak opaření, když se dozvěděli, že ředitel ví o jejich pracovní iniciativě.

Proto, pokud je tomu u Vás stejně, je možné, že o tuto svou práci třeba i přijdete, když jste na Poradně místo plnění svých úkolů. A pak budete moci shánět tu práci v kanceláři. A porovnávat. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 08:31
avatar

To máte uplnou pravdu. U dcery v práci jsou také sledovací programy a ajtáci je sledují o stošest. Na internet v době oběda se smí, pokud nechcete jít obědvat nebo obědváte u pc. A jeden trouba, až velmi dobře placený ( je to zaoceánská firma, ne naše ) si v té době vyřizoval inzerát na prodej svého auta. Ale servery v té firmě to zaznamenaly, protože v reálu to bylo tak, jakože to auto prodává ta firma a tím byl inzerát velmi důvěryhodný. Navíc tam dal služební telefon. Jakmile to správci sítí oznámili, dostal ihned padáka a nevím přesně jestli i žalobu na porušení pracovní smlouvy, kterou podepsal. Navíc to byl člověk který byl ajták, takže je to k nepochopení, že tak riskoval práci. Lidi často přijdou o práci i vlastní blbostí. Bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 16:55
avatar

Kam jste to volala? Jestli na pevnou linku konkrétního úředníka, mohla jste mít opravdu smůlu.

I menší úřady dnes 1. mají podatelnu, kde se volajací dozví, kde který úředník je, 2. vybavují úředníky mobilním telefonem, 3. čísla podatelny i mobilů zvěřejňují na internetu.

V tomto týdnu byl v pondělí státní svátek. I úředníci mají velký zájem čerpat řádnou dovolenou právě tento týden. Jinde tomu není jinak. A tajemník opravdu mnohým vyhoví a dovolenou dá. Ale několik pracovníků musí na každém odboru zůstat. Jsou v práci, jen možná nesedí v kanceláři. V kanceláři sedí v úřední dny, v neúřední dny jsou třeba na kontrolních dnech staveb, na kolaudacích, obcházejí živnostníky, připravují zítřejší farmářské trhy atd. A věřte tomu, že mnohý z úředníků bude v práci i dnes večer nebo zítra dopoledne. Bude tam pro někoho, kdo přes týden opravdu nemá čas, nebo bydlí v jiném městě, tak se s úředníkem předem domluvil na mimořádném termínu. Je to naprosto běžné. Úředník nemá sladký život. A když se objeví takový kverulant jako vy, tak teprve ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ksvxycsnu
Datum: 10.07.15 17:49
Ono možná kdybyste volala v úřední hodiny, tak by vám to zvedli. Kdyby úředníci celý den jen vyřizovali podobné hovory, tak by moc práce neudělali. Proto nemají úřední hodiny pořád - aby taky stihli pracovat. Šokující. A samozřejmě si můžete jít za 13 čistýho sednout na úřad a nechat se buzerovat od lidí, co tam chodí. Jestli by se vám taková práce líbila, tak prosím.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trinactka
Datum: 10.07.15 19:22

13 čistého? To má tak možná nějaká slečna jako nástupní plat po maturitě, když pracuje na podatelně, kde jenom sází razítka, ne? *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 20:58
avatar

Tak se podívejte na web MPSV, kolik se uvádí plat u jednotlivých "úřednických" pozic. Začínají na 14 tisících, "náročnější" pozice na 17 tisících. Hrubého, samozřejmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trinactka
Datum: 10.07.15 23:01

Ale to jsou jenom základní platové třídy. K tomu úředníci obvykle mívají ještě osobní ohodnocení a mají i stravenky (což ve firmách není samozřejmost). To se mi nezdá, že třeba začínající úřednice v Praze by měla plat 14 tisíc hrubého stejně jako začínající úřednice v zapadlé vesničce v kotěhůlkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 08:41
avatar

To je právě ta iluze lidí. Jsou tabulky na mzdy a pokud uřednice dělá stejnou práci, má podle tabulek také stejný plat. Jestli pracuje v Praze nebo v nejmenší vesnici. To je jako kdyby důchodce v Praze dostával od státu vyšší důchod protože bydlí v Praze a bydlení i všechno ostatní je tam až moc drahé. Vidíte co jste napsala za nesmysl..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 08:43
avatar

Stravenky tam mají a mají je lidé v hodně firmách i soukromých sektorech a proč ne, odečítají se myslím z daní. Jiné firmy zase mají jiné bonusy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 08:38
avatar

*placni* Jo platy tam moc velké nejsou, mnozí by za ně ani nevstali z postele, ale pořád záleží na tom kam volala, protože pokud to nebylo help, jako třeba policie, tak opravdu lidi musí i pracovat nejen pořád zvedat telefony. Moje dcera chodí do práce o hodinu dříve právě kvůli telefonům které musí vyřídit a kvůli šílené spoustě emailů, které i když správci sítí vyčištují od spamů jsou opravdu často šílené, musí na ně odpovídat a i když je to soukromý sektor, je ve vedoucí funkci a nikdo jí to nezaplatí, prostě "pracuje v kanceláři..".;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 19:02
avatar

V úředních hodinách úředníci jednají se stranami, s veřejností, s klienty. A mimo úřední hodiny zpracovávají to, co jim přišlo na stůl v úředních hodinách. Myslíte, že co se jim nashromáždilo, to hodí do koše nebo do šuplíku a nechají tak. Ne, musí to vyřídit, zpracovat, poslat dále. Žádné leháro!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 08:48
avatar

Nevím jak je to ve státní správě, ale třeba holka musí i na povinné obědy s bankami a jinými uřady, kde jednají služebně. Někdy i večer na různé akce pořádané těmito klienty a je to pořádná otrava. Takže když je s bankou povinně na pracovním obědě, taky není v tom čase k mání na telefonu, jak by to vypadalo mluvit s klienty a každou chvíli zvedat telefon a řešit něco? Tím chci říci, že nevíme kam volala, ale pokud uřednice měla klienta, nemohla zvedat telefon přece.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.15 21:04
avatar

Dobrý den, závidíte-li státním úředníkům jejich posty, zanechte práce v soukromém sektoru a najděte si to místečko na úřadě. Nejlépe například na odboru sociálních dávek, podpory v hmotné nouzi a tak podobně. Anebo začněte podnikat, tam si budete sama určovat, co, kdy, kde a jak budete dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kalamara
Datum: 10.07.15 21:35

Dobré je to také na finančním odboru. Účetnictví, které města vedou je něco šíleného, každý rok se změní polovina věcí, něco přibyde - nikdy neubyde, pak přijede z krajského úřadu na audit nějaká pipinka kolem 30 let, bez praxe a snaží se být (marně) chytrá a dělat dusno. Na malém městě vám z důvodu úspory dalšího zaměstnance k tomu ještě přidají např. evidenci poplatků - za kom.odpad, veřejné prostranství, psy a pak vám za to dají v 45 letech 18 tisíc čistého měsíčně. Už tam nedělám, vedu účto podnikatelům a to je leháro. Jestli OSVČ na faktuře posvačí nebo ji stopí,,, nic se neděje, kontroly nejsou. Kdo by to za 27 tisíc čistého s volnými pátky, volnou pracovní dobou, bez buzerace a blbých novel zákona o účetnictví, nedělal;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 08:56
avatar

To je další věc, neskutečná v naší republice, kdy neustále jsou nové vyhlášky v daních a novelizace včetně dodatků k stávajícím zákonům. Je to tím, že to nezpracovávají odborníci, kteří to opravdu vystudovali ale nýmandi. Takže pokud nejste silně flexibilní v matematice tak máte smůlu, protože ty novoty nechápou ani ti co je odsouhlasili, natož uředníci, banky a jiné finanční sektory. U nás by se to dalo nazvat slovem - finanční džungle a nedivím se, že se snadno rozkrádala republika. Audity, které ve velkých firmách probíhají každý rok zvláště zahraníčních jsou z toho divoké a nechápou to. Protože to, co u nich jde jednodušše, u nás až příliš složitě. Zvláště zahraniční firmy jsou neštastné z našeho ZP. To je už uplně mimo jejich chápaní. Říkají že nahrává lemplům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.07.15 08:59
avatar

Lidé stejně posuzují práci o které nic neví. Jako práci taxikářů o které také nic neví. Ty kecy se nedají číst.

doplněno 11.07.15 09:07:

Mám na mysli kecy o taxikářích, které přiživují média. Věci opravdu nejsou takové, jakými se zdají být a kritizovat práci, kterou jsem nikdy nedělal je víc než hloupé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.07.15 11:42

Doporučuji zastáncům úředníků si přečíst první kapitolu knížky "Zákony pofesora Parkinsona"

Nepodceňuji žádnou práci, každá je potřebná, ale že je úředníků mnohdy více než je potřeba a že si dokáží sami vymýšlet a zdůvodňovat práci je prostě fakt

A taxikáři? Tak kde je větší koncentrace cizinců tak se snaží ošulit jak mohou, kdo nevěří tak si ať si stopne jen před halu pražského letiště a chvilku pozorujte cvrkot, udělá se vám špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 12:34
avatar

Tazatelka Luciferka se snažila lidi na Poradně asi spíš vyprovokovat. Pokud by její dotaz byl opravdu solidní a ona si toho byla vědoma, zaručeně by se zapojila do debaty. K 26 odpovědím, které dostala, by určitě měla co říct.

Takže to považuju opravdu za nehoráznost a provokaci. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 15:22
avatar

volat na úřad mimo komunikační (úřední) hodiny je naivnost až hlupáctví... (a pátek 13 hod. moc na komunikační hodiny teda nevypadá...),
a podstatné rozšíření úředních hodin by sice bylo jistě fajn, ale taky asi ne zadarmo (samozřejmě prostor pro zlepšování využitím jen stávajících kapacit existuje teoreticky skoro vždycky, ale to by člověk musel mít konkrétní představu o celém fungovaní konkrétního úřadu, aby mohl s jistotou tvrdit, že by úřední hodiny šly klidně rozšířit)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.