Jak přesvědčit rodiče?

Od: Datum: 20.06.15 18:26 odpovědí: 12 změna: 21.06.15 06:39

Jdu s gymlu na SŠ obor fotograf. Říkal jsem že budu potřebovat zrcadlovku, řekl jsem vše, model, cenu. Nebyl s tím problém, přihlášku i zápisový lístek mě podepsali. Ted je to ale najednou problém, prý to je zbytečnost. Rodíče ty peníze mají tak jak je přesvědčit aby mi ten foták koupili? Jinou školu si tak rychle nenajdu a já to chci studovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.15 18:30

Ono jde o to co si představuješ jako potřebný fotoaparát pro studium tohoto oboru, osobně mohu říct, že pro začátky postačí jakákoliv zrcadlovka s rozlišením na 5 Mp.

doplněno 20.06.15 19:52:

I v současné době mám jako záložní foto Minoltu D7 se snímačem 6,3 Mp a zvládá totéž co nový Canon v profi třídě. poohlédni se třebas po 5 let staré mašině v profi, která plně postačí a moc stát nebude, není to o foťáku, ale rukou a objektivech.

Od: bananek
Datum: 20.06.15 19:32

To máte asi pravdu, ale když už zainvestovat peníze tak do něčeho lepšího, navíc bych se v tom chtěl zdokonalovat sám.

Datum: 20.06.15 19:34

Když do něčeho lepšího, tak snad aspoň částečně za vlastní, ne?

A to je i moje odpověď na původní dotaz - nerozmysleli by si to rodiče, kdybyste jim přispěl z vlastní kapsy?

Datum: 20.06.15 19:45
Neufrago, souhlasim s tebou. Kdyz musis investovat ze sveho, hned zacnes premyslet trosku jinak.
A vubec, musi ta zrcadlovka byt digitalni? :-D
Od: ctenar
Datum: 20.06.15 19:40

Co jsi vybral za model a kolik stoji? Rodice chteji mit jistotu, ze u toho vydrzis a netrisknes s tim jako s gymplem. Predepisuje skola, ze potrebujes zrcadlovku uz TED? Nebo az za pul roku nebo az v pristim rocniku?

Zacal bych taky na necem levnem (pouzite, lonsky model, maly senzor atd.). Za 2 roky si muzes koupit lepsi strojovnu, az bude jasne, ze do fotografovani chces jit naplno.

Od: bananek
Datum: 20.06.15 22:18

Vybral jsem si Canon 700D v balení s dvěma objektivy. Stojí 30 000,-Kč Vím, že to je velká částka, ale věděli o tom a nic nenamítali, couvají až teď.

Datum: 20.06.15 19:41

Běž na brigádu a foťák si kup, když o něho tolik strojíš. Když vyděláš větší část, pak ti rodiče určitě rádi přidají. Jestli ale tohle je několikátá škola a ty se řídíš jen momentálním a povrchním zájmem, nesmíš se divit. A že rodiče nepláčí, že nemají, to ještě neznamená, že mají nadbytek. Peníze mají na potřebné věci. Ty jsi ale nepřesvědčil, že dobrý foťák opravdu potřebuješ a využiješ ho. ;) Dej odkaz na tvé fotky. Dokaž, že i s blbým foťákem fotku uděláš dobrou. ;) Schválně si typni, kolik lidí má skvělý foťák! http://www.poradte.cz/volna-d…4759-zajimava-fotografie.html

Datum: 20.06.15 20:43
Tak fotoaparát pro studium fotografie budete potřebovat zcela určitě.Pokud toto Vaši rodiče nechápou, nevím o si o nevím co si o nich mám myslet.
Otázka je, co jste si "vymyslel" za fotoaparát a další vybavení, jestli je to cenově i technicky pro začátek rozumné.
I v bazaru se dá velmi slušně vybrat..a za rozumné peníze.
Pokud si na výbavu přidáte peníze třeba z brigády, bude to jen k prospěchu věci.
Datum: 20.06.15 20:54
Tak fotoaparát pro studium fotografie budete potřebovat zcela určitě.Pokud toto Vaši rodiče nechápou, nevím co si o nich mám myslet.
Otázka je, co jste si "vymyslel" za fotoaparát a další vybavení, jestli je to cenově i technicky pro začátek rozumné.
I v bazaru se dá velmi slušně vybrat..a za rozumné peníze.
Pokud si na výbavu přidáte peníze třeba z brigády, bude to jen k prospěchu věci.
Omlouvám se za duplicitní odpověď..
Datum: 20.06.15 21:41

Slušnej syn rodičů by se v podobné situaci zachoval, že by se třeba podělil 50-50% finančně a teď máš na to 2 měsíce prázdnin. Hlavně nám nepiš, že žádnou brigádu či přilepšení nemáš a ani nehledáš.

Od: mp
Datum: 21.06.15 00:49

Já vím, že to není lehké pochopit, ale Vy něco chcete, sám na to nemáte, tak musíte hledat sponzora. Ve Vašem případě nejlépe rodiče. A je úkolem žadatele přesvědčit sponzora o výhodnosti jeho sponzorování. Ve Vašem případě bych se zaměřil na zdůraznění souvislosti kvalitního profesního vybavení s rychlostí Vašeho profesního růstu. Musíte si obhájit oponentury ve stylu: když na něco máš, tak to zvládneš i s jednodušším vybavením. Ty to stejně nezvládneš, a jsou to vyhozené peníze. Je to taktická bitva. Ale vycházejte z toho, že Vy jste žadatel a rodiče investoři. Takže přeju úspěšný boj a vítězství. A uvědomte si, že platí pravidla taktiky, strategie i diplomacie. Strategie je jasná - chcete foťák. Taktika záleží na momentálním rozložení sil. A diplomacie - hlavně rodiče nenaštvěte nějakými ultimáty typu buď a nebo. Ono nakonec, když si vezmeme něco do hlavy, nevidíme argumenty ostatních. Zjistěte si ve vaší budoucí škole nějaké informace, co by asi měl student pořídit za vybavení, aby mohl s úspěchem studovat. Prostě myslete, zvažujte a informujte rodiče.

Datum: 21.06.15 06:39

Víte co je mi podivné? Podivné je to, že Bananek se vůbec nezmínil o tom, že rád fotí, že ho to baví. Ne, jen se zmínil, že jde z gymplu. Nevíme jestli utíká nebo ho dokončil, jde na fotograf.školu. Nevíme, jestli je to nedomyšlený útěk z něčeho, kde nestačil nebo se nechce učit, normálně lajdá a teď hledá únik. Rodiče třeba vůbec nepřesvědčil, že to myslí vážně. Oni třeba ani netuší, jak dlouho na škole vydrží a zda je potřeba takhle drahý apát koupit naprostému začátečníkovi, který si ho nakonec ani nebude vážit. *sok* Heeej, Banánku, kecám moc?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.