Co s biokrby, když jsou nebezpečné?

Od: Datum: 02.10.12 19:45 odpovědí: 24 změna: 05.01.13 14:44
avatar

Několikrát jsem tu varoval použití biokrbů v domácnosti.Dnes konečně i TV Nova toto varování uveřejnila.Až po několika přiotrávených spalinami.Stejně jako u metanolu se k zákazu nebezpečných zařízení kontrolní organizační systémy nevyjádřily.

JABRAKA


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.12 20:55
avatar

Víte, Jabrako, TV Noha je normální hysterický bulvár, jehož informační hodnota se limitně blíží nule. Mě naopak přijde naprosto na palici vše řešit zákazy. Absenci zdravého rozumu žádný zákaz nevyřeší. Nejsem obhájce biokrbů, sám jej nemám ani po něm neprahnu, ale proč to zakazovat? Jen kvůli tomu, že někdo má IQ automatické pračky a zapálí si tento krb na místnosti velikosti WC, což ,,naprosto neočekávaně´´ vyústí v nedostatek kyslíku?

Nejsem zase až tak starý, ale např. pamatuji, že jsme v baráku měli někdy v sedmdesátých letech plynová kamna. Ne WAWky, ale litinové radiátory, v kterých byla děrovaná trubka a obyčený kuželový ventil. Žádná automatika, žádné bezpečnostní ventily, žádný přívod vzduchu - ten to, pochopitelně, bralo z místností. Přesto jsme nevyhořeli, nevybuchli, neudusili se. V tom domě se žilo mnoho let - i s dětmi.

Prostě - zákazy samy o sobě nic neřeší. Pokud absentuje šedá hmota mezi ušima, není pomoci. Výmluvné čtení je třeba historie Darwin award - Darwinovy ceny, udělované za to, že se dotyčný svou smrtí postará o to, aby se jeho genofond neschopný přirozeného uvažování dále nešířil. Koneckonců - i Ceská republika má své zástupce takto oceněné - pokud vím, šlo o skupinku utiskované menšiny, která se v rámci sběru šrotu věnovala práci statiků tím, že ufikli traverzu nad vlasní hlavou následkem čehož jim rasisticky a ne multikulturně zaměřený betonový strop hapal na palici. Přitom do objektů je zákaz vstupu, rovněž krádež - pokud vím - je zakázána.

http://janvaclavik.cz/?clanek…b-cena-za-nejkurioznejsi-smrt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.10.12 21:00

Tak, zakažme kuchyňské nože, pánve, hrnce, špagáty, kladiva, sekery, auta, ruky a vše čím si můžeme ublížit, nejlépe se nenarodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.12 21:06
avatar

Nemá snadnější život ten, co se zprávám na Nově vyhýbá co největším obloukem? A přesně jak píše promon. Kdo nepoužívá šedou kůru mozkovou a používá místo ní zpravy na Nově, tomu nepomůže nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.12 21:18
avatar

Dobrý den, nechci se nikoho dotknout, nebo pomlovat, ale je logické, že pokud je kdekoliv oheň, že dochází ke spotřebě kyslíku. I plamen svíčky spotřebovává kyslík. Pokud je na to navíc upozorněno v návodu, nevidím v takovém výrobku žádný problém. to, že někdo nečte nebo ignoruje návody k použití, to je sice hezké, ale pak musí nést veškeré náslady způsobené špatnou manipulací s daným výrobkem. Nechtěl bych se dočkat toho, že jednou budeme muset mít v návodu třeba od mikrovlnky napsáno, že daný výrobek není určený k sušení domácích zvířat, jako v USA.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 03.10.12 01:05
avatar

Myslím, že použití biokrbů je stále více ekologické než pálení pilin v PETláhvích... A pokud s tím někdo neumí zacházet, tak holt sejde, sejde z očí, sejde z mysli, sejde ze světa, podobně jako s tím Vámi zmiňovaným methanolem...

doplněno 03.10.12 01:09:

Otázka byla právě příznačně přejmenována - pak tedy zakázat, nebo nevyrábět, nebo za nákup a použití podobného zařízení dotyčnému preventivně uřiznout hlavu...

Anebo na to dát podobnou spotřební daň jako je na alkohol a kuřivo, ať je tu pohřební službu z čeho platit...

*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 03:12
avatar

Pálení pilin v petkách... fíhaa to mě v životě nenapadlo.

Zbytek diskuze :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 08:53
avatar

To já znal pána, který pálil uhelný mour v PVC pytlíkách od mléka. Aby to lépe hořrlo, míchal mour s naftou (tenkrát 0,50 Kčs/l)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 11:29
avatar

Naftou? A to se ještě vyplatilo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 12:04
avatar

Nafta tenkrát stála 0,50 Kčs / litr. (slovy padesát haléřů). Takže zhruba dnešní pětikorunu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 10:58
avatar

To Magdon a kdy pak to bylo? Já pamatuji topnou za 0,90kč někdy v roce 1975+- kupoval jsem bloky na ni na poště a motorová nafta byla za 2,0kč (bal to stejná ale na topení levnější)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 11:09
avatar

No možná, že 0,90 Kčs, je to dávno, člověk si přesně nepamatuje. Měl jsem na mysli kolem roku 1980. Topná nafta se jmenovala Bencalor a byly na ní reklamy "BENCALOR - palivo budoucnosti" *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 08:51
avatar

Zakázat biokrby je nesmysl. Před nedávnem měl jistý český politik nápad, jak zabránit autonehodám vykácením všech stromů kolem silnic*bzum*. Naštěstí to neprošlo, ale je jen otázka času, kdy to dostanem z Bruselu příkazem*bum*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.10.12 13:17

Ono to neprošlo? Já myslel že jo, tolik krásných álejí vymizelo kolem silnic...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 05.10.12 08:46

Biokrb je věc jako pračka , mikrovlná trouba , benzín , vrtačka , rozbružka nebo zapalovač není nebezpečná pokud s ní manipulujete správně a dodržujete jednoduché pokyny k použitý které jsou více méně logické jako třeba zapalovan krb jen v dobře větraném prostoru (stačí okno na ventilačku) to že je někdo s prominutím debil a zapálí si biokrb v místnost 2x2,5 m je jeho chyba ne chyba toho biokrbu a nečetl návod. Biokrby nejsou nebezpečné .. pro toho kdo má v hlavě něco jako mozek nebo alespoň umí číst ;).

Vzhledem ke zprávám na TV Nova kdybychom měli jejich varování brát vážně musely by jsme se celý zabalit do polystyrénu a do velké krabice abychom si nějak neublížily. Protože jejich zprávy ("oběvy") jsou někdy naprosto užasné a přelomové pro celý svět a naše životy už nebudou nikdy jako před tím *smich**smich**smich* (myšleno ironicky)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 11:01
avatar

to Daniell- souhlas.

Ale jen pro doplnění já na Nově viděl jak se jednalo o popálení cca10letého hocha který do hořícího krbu doléval líh a ne že se nekdo udusil!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 13:09
avatar

Což je ovšem ještě horší nedbalost, než ten malý prostor. Taková pitomost může napadnout jen toho 10 letého kluka. Jenže ten, podle mě, nemá s hořlavinou bez dozoru vůbec manipulovat! Takže je to zas jen o blbosti jedinců (rodičů).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 0vilda
Datum: 13.10.12 11:01

Odpověď nebezpečnost biokrbů

Dívali jste se na Novu-matka dítěte nechala dolít biokrb dtě,proto to spálení.

Jinak biokrb není nebezpečný když dodržujete dolívání,nic víc pak je pohoda a nádherný večery mám biokrb 3kw tak naši místnost nádherně vytopí doporučuji podívejte se nawww. design- biokrby.cz nechali nás v prodejně vyzkoušet a mají vystaveno mnoho kusů.Doporučuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 11:53
avatar

I přes negativní ohlasy si nemohu odpustit tvrzení,že náš svět je zavalen hromadami spotřebních výrobků,které jsou zcela zbytečné a nakonec i nebezpečné.Pak bychom se nemuseli obávat ani různých výrobků,obsahujících nebezpečné látky,jen proto,že se k nim dodá návod.jak je použít,abychom se vyhnuli nebezpečí z použití.Dětské hračky,které při nedostatečném výcviku dětí ohrozí jejich zdraví.Myslím,že i drogy by se mohly prodávat volně,když se doplní vhodným návodem.Pak by vlastně byly zbytečné různé kontrolní orgány,které naše zdraví chrání před podvodníky a spekulanty.

JABRAKA

Od: bmbx®
Datum: 13.10.12 14:41

jabraka:

úplně vše může být nebezpečné, to jak se na to díváš ty by nás přivedlo do jeskyně a i tam by si mohl někdo nebezpečnou manipulací s pazourkem, nebo ohněm ublížit. Lidská blbost je neomezená *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 22:47
avatar

Na tom obrázku nevidím nic nebezpečného. Nezabijí napětí, ale procházející proud. Pokud tedy všichni budou ve vodě, tak se jim nic nestane, ani kdyby do ní pronikla fáze. Dokonce se občas provádí údržba trolejového vedení pod napětím, kdy jsou pracovníci na odizolované podložce (autu).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bmbx®
Datum: 05.01.13 13:42

solenza:

tvůj příspěvek je sice starší, ale nemohu nereagovat. Údržba troleje je pod napětím je opravdu něco jiného a bazén rozhodně není izolovaný. Pokud na tom nevidíš nic nebezpečného tak si to vyzkoušej, rád ti přispěju na věnec *smich**smich*:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 16:32
avatar

Zakažme kuchyňské nože! Víte kolik lidí se s nimi už pořezalo? Vždyť chleba můžem ukusovat přímo z bochníku. Vlastně i chleba by se měl zakázat. Tuhle mi zaskočil drobek a málem jsem se udusil.

doplněno 13.10.12 16:36:

A víte kolik lidí už zemřelo po pádu z okna? Zakažme okna!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: masinka
Datum: 05.01.13 13:16

To je nesmysl a obyčejný bulvár, viz tento odkaz. Nejlepší je udělat si na věc vlastní názor založený na zkušenostech a ne slepě věřit všemu, co jedna bába povídala...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 14:44
avatar

Pokud skutečně se bavíme o nebezpečí,které je spojeno s použitím tak zvaných "Biokrbů",Patří skutečně k jednomu z nebezpečí,které nás v domácnosti může potkat.Pokud se člověk pravdivě s ním seznámí,není proč je hned zakazovat.A to platí i o těchto krbech.Jen jsem chtěl poukázat na lživá reklamní tvrzení,kterými výrobce tyto krby provází.První je,že krb nevytváří škodlivé zplodiny,tudíž nepotřebuje odtah spalin.Druhé je,že krb vytvoří dobrou tepelnou pohodu.Ovšem nikde se nedočtěme,že náklady na tuto pohodu jsou asi 12 x vyšší,než u elektrického přímotopu.

JABRAKA

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.