Život píše romány

Od: Datum: 19.06.15 12:11 odpovědí: 19 změna: 20.06.15 18:54

V poslední době žasnu, jaké příběhy mohou člověka potkat. Skoro se mě zdá, že si z nás tady někdo dělá srandu, nebo píše povídky do časopisů a hledá další pokračování povídky a její vyústění. Je spousta časopisů, kam můžete přispívat a dostanete za to nějaký obnos. Nestálo by za úvahu zpracovat téma Už to nezvládám - dlužím /nevěrohodné a nevysvětlené opravdu nevím, za co jsem to utratila/, Máma podvedla tátu /několika poradcům se též příběh - dotaz nepozdával/, trochu se mě přestává i pozdávat tento příspěvek - Podělala jsem to a jsem z toho smutná /jestli to je opravdu ze života, tak je to opravdu hodně smutné/, odjezd manžela do ciziny i přes těhotenství manželky a chování po příjezdu. Když se vyspím s tchánem, tak snad jednou, ve slabé chvíli, ale okažitě mi rozum napovídá, že bych to utnula, nikdy více. No nevím, každý jsme jiný. Opravdu život píše romány. Omlouvám se, jestli se někoho dotknu, prostě mám takový pocit a píšu to sem, no.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.15 12:50
Taky mi to připadá jako by si sem někdo chodil ověřovat uvěřitelnost svých fabulací. Síce nechápu proč by to kdo dělal ale po tom, co mi jedna slečna u piva vykládala jak sem chodí schválně nasírat lidi už věřím všemu. Měl jsem tenkrát na sobě triko poradny a jí to připadalo náramě zábavné ačkoli jí šestnáct bylo určitě už dvakrát.
Datum: 19.06.15 15:18

Tak vida, ještě se přizná. I v jiných diskuzích jsou provokatéři, nebo nemocní, co si léčí ego.

Datum: 19.06.15 13:47

Takové lidi nechápu :/

Datum: 19.06.15 13:50

Pohanko mám stejný pocit už delší dobu. Život sice romány píše ale některé příběhy jsou opravdu k neuvěření.

Datum: 19.06.15 13:56

I mně to připadá občas vymyšlené, ale co je divné, že i přesto mě to nutí se k tomu vyjádřit *smich*

Datum: 19.06.15 15:12

Lapko já také odpovídám, máme to stejně. Člověk něco potřebuje ze sebe dostat, poradit. Někdy píše, jak mu jdou myšlenky, někdy to v hlavě dobře promyšlené, ale když to dá na papír, tak se z toho nechtěně vyklube nevěrohodnost. Já také někdy něco myslím dobře a pak když to řeknu, tak je to úplně o něčem jiném, jinak to vyzní.

Od: jofa®
Datum: 19.06.15 15:22

To je v povaze člověka. Prostě někdo "musí" pořád cokoliv komentovat i když věci pramálo rozumí. Ne nadarmo se říká, mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Datum: 19.06.15 14:15

Život je ještě mnohem barvitější, než ta nejdivočejší historka zde. Ty jsou zde ale většinou vymyšlené.

Datum: 19.06.15 15:34

- pohanka

- kdybych měla schopnost spisovatelské fabulace - zde bych mohla čerpat mnoho zajímavých námětů - škoda, že psát neumím ! Co já bych třeba mohla napsat hororů a strašidelných povídek, jenom kdybych uměla zpracovat své sny.

- popisované příběhy bych ovšem většinou neoznačila za provokaci - ale na druhou stranu i provokace má nějaké inspirace v reálném životě (jako třeba smazaný dotaz na "podkopávání důchodců").

Vztah tchán-snacha se mi vůbec nezdá tak zavrženíhodný, pokud si představíme situaci mladé maminky, která ve svém stavu potřebuje rodinné porozumění a lásku - a manžel je někde fuč, navíc o ni nestojí, nebo to maminka alespoň tak cítí, - to nevíme. A ženy se zamilují tak snadno ... zvláště pokud se cítí opuštěné - navíc - tchán byl po ruce, nesháněla cizí chlapy.

Datum: 19.06.15 15:47

Marcelko a co teprve až nám zítra paní napíše, že se všem svěřila, děda a babička jsou štěstím bez sebe a manžel je šťastný, že bude otcem. Stejné je to s tou co se svěřila se svými dluhy a s manželem si poplakaly a vyznali si lásku, ještě mu řekne jak si chtěla přivydělat jako šlapka a on ji utřel slzu v oku a zlíbal její tvář, šťasten, že je jen jeho šel a zaplatil její dluhy. Tož tak to snad nefunguje ani u té "Rozemunde Pilčr".

Datum: 19.06.15 15:53

- lidus - ale zase na druhou stranu, pokud příběh dobře dopadne, vždy to, alespoň mne, potěší ! - a pokud je to náhodou i pravda, tak to těm lidem přeju ! - v každém případě se to hezky čte, a lidi se navíc můžou na takových příbězích tak krásně "vykecat"... - žádná "terapie" není k zahození !

doplněno 19.06.15 17:05:

- pohanka

- taky myslím - nejen, že potřebujeme procvičovat mozek a sloh, taky bychom měli být rádi(y), že můžeme alespoň trochu zúročit životní zkušenosti. A křížovky nestačí - zvláště, pokud někdo používá navíc křížovkářský slovník, nebo i nápovědu jiných.

A zde na Poradně musíte být stále ve střehu, protože Vás tady nikdo šetřit nebude ! - a svoje argumenty bychom měli být schopni slušně obhájit, aby nás "nevyhodili".

Datum: 19.06.15 16:55

Terapie je dobrý směr. Když to jsou pravdivé příběhy a my trochu popostrčíme k dobrému konci, aby se našlo nějaké řešení, tak je tato poradna aspoň k něčemu. Co člověk, to jiný úhel pohledu, jiné řešení a to je myslím dobře.

A tam, kde by byla nějaká vymyšlená situace, tak tam se alespoň trochu my poučíme, napneme myšlenkové pochody, zrychlíme zlenivělé mozkové buňky. Pro nás důchodkyně jenom dobře. Křížovky to nezachrání. Můžeme se těšit na Poraďte, když je ošklivo, v telce nic nebaví. Kdyby i malá rada pomohla, tak můžeme být jenom rády-i.

Datum: 19.06.15 16:56

No ale třikrát do týdne? Reakce na 15.34

Datum: 19.06.15 17:09

- pohanka -

proč ne, ženská je mladá a mužskej třeba bere "Clavin" - neznáte tu reklamu?

Datum: 19.06.15 17:02

Pokud vládnete angličtinou, tak se někdy podívejte na Jerry Springer Show, speciálně vnuk souložící s babičkou je echt červená knihovna...

Datum: 19.06.15 17:27

NE, to není červená knihovna to je prasárna jak prase, babička patří za katr a vnuk do psychiatrické léčebny. A to zrovna já nejsem z těch co by sex byl pro ně sprosté slovo a nevěra důvod k rozvodu. Kdyby mi manžel šukal s dcerou nebo vnučkou jeden z nás by skončil na hřbitově a ten druhý v kriminále.

Datum: 19.06.15 17:49

- docela hnus - odhlédneme-li od nemravnosti (i na mne je to silný kafe) - kdyby babička vypadala alespoň jako třeba J. Švandová - ale toto? - vnuk je zřejmě gerontofil.

Datum: 19.06.15 17:22

Dobrý den, jestli si sem někdo chodí ověřovat své vymyšlené příběhy a pak jimi zásobuje televize s napsanými scénáři k různým telenovelám apod., tak to je docela možné. Na druhou stranu je život tak pestrý a pudy člověčí tak mnohdy nezkrotné, že klidně může být vše pravda. Lidi kolikrát žijí v partnerství či v manželství s takovými individui, že by se člověk až divil, co všechno je možné vydržet.

Datum: 20.06.15 18:54

Včera jsem náhodou narazila na "zajímavý článek".

Ve srovnání s ním

mi ty zdejší romány přijdou tak nějak "normální"...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.