Doporučeně s dodejkou

Od: Datum: 29.09.12 18:35 odpovědí: 5 změna: 01.10.12 01:01

Jak se posílá doporučený dopis s dodejkou?

To přijdu jako na poštu ,zažádám si o obálku,vložím do ní před jejíma očima dopis,vyplním dodejku,zaplatím a to je vše?

A za druhé ,pokud se posílá tento dopis doporučeně s dodejkou např.při posílání výpovědi,abych měl v ruce důkaz že jim byl dopis s výpovědí zaslán v tu a v tu dobu,tak když budu mít v ruce tuto dodejku,která potvrzuje že jim byl dopis poslán,jak dokáži,že v tom dopise byla VÝPOVĚD?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: astar*
Datum: 29.09.12 19:35

Nemusíte dopis vkládat do obálky na poště, prostě jenom vyplníte jeden papír navíc - dodejku. Kromě toho taky vyplníte podací lístek. Adresát zásilky musí při převzetí dodejku podepsat, čímž stvrdí, že dopis převzal. Pošta Vám následně dodejku doručí jako běžný dopis. To, že v dopise byla opravdu výpověď nedokážete, ale většinou to není potřeba, snad jen že by celá věc došla až do soudního sporu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 30.09.12 01:45

Trochu poopravím astara. Nebudete vyplňovat papír navíc. Jen podací lístek. Dodejka je součástí obálky, která se na to používá. Má obyčejnou bílou nebo béžovou barvu, je samopropisovací, a veškeré vyplňované nacionále se propíší dospod na samotnou obálku. Na dodací poště, (nebo doručovateli) se podepíše adresát na dodejku, ten ji odtrhne a vrátí ji Vám. Máte tak jistotu(na rozdíl od doporučené zásilky, že adresát zásilku skutečně převzal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.12 07:25
avatar

Já to dělala jako Astar. Přinesla jsem zalepený dopis, vyplnila podací lístek a zvlášť mi dali lístek na dodejku. Vypadal jako koresponďák /tvrdší papír, stejné rozměry/. Tato dodejka se mi asi po týdnu vrátila potvrzená do schránky - důkaz o tom, že adresát mou zásilku převzal.

Dokázat ale, co bylo uvnitř té obálky, nelze. Jenom máte důkaz, že to adresát opravdu převzal. Jaga.

Žádnou zvláštní obálku jsem na to neměla, to je nyní třeba nějaká novinka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kemo®
Datum: 30.09.12 11:13

Ona se nepoužívá obálka s červeným pruhem?

Od: zabu
Datum: 01.10.12 01:01

S červeným pruhem je do vlastních rukou. Pak se používá ještě se zeleným pruhem, ta je vyhrazena soudům, a má jiný režim. Pak jsou ještě s modrým pruhem, ale ty už si nepamatuju. Myslím, že tam nebylo tak striktně stanovený doručení do vlastních rukou, že to směl převzít i někdo z rodiny, ale už je to dlouho, tak jsem to zapomněl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.