Myslíte, že je to dobrý dárek?

Od: Datum: 29.09.12 15:14 odpovědí: 9 změna: 30.09.12 11:22

Zdravím, vím, že je ještě čas, ale už začínám řešit dárky k vánocům :-D

Jedna moje spolužačka říká, že nemá plavky, a proto v létě odmítala moje pozvání k tomu, aby přišla a vykoupala se v našem bazénu (ona totiž doma bazén nemá, a protože ji znám, tak vím, že kdyby měla plavky tak by určitě přišla...)

Tak mě napadlo, že jí k vánocům prostě dám dárkový poukaz na 500 Kč na plavky, protože sám to vybrat nedokážu...

A chtěl jsem se zeptat na tři věci...

1) Myslíte, že je to dobrý dárek?

2) Dají se za 500 Kč sehnat nějaké dobré dámské plavky?

3) Kde by se ten poukaz dal sehnat? (v nějakém sportovním obchodě jako je Hervis či Sportissimo, nebo je v Brně v Olympii, či veVańkovce nějaký obchod, který se na plavky specializuje...)

Děkuji mnohokrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 29.09.12 15:19

no za 500kč nebudou tedy plavky nic moc, leda v nějaké slevě*hi* - s poukazem ti neporadím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annie*
Datum: 29.09.12 15:51

No, spíš nebude trošku blbé ji kupovat plavky v zimě? *hi* Pokud máte ale krytý bazén, tak proč ne :).
Jinak plavky prodávají v obchodech se spodním prádlem > tyto obchody jsou skoro všude, ale určitě se nějaká prodejna s pěknými plavkami u Vás najde. Jsem z Prahy, bohužel neporadím přesně.
Pokud ji tedy dáte na ně poukaz, zkontrolujte si, aby vydržel minimálně do dubna, protože v zimě moc pěkných plavek asi nenajde.
Je to dobrý nápad *palec*. Je to lepší než jí koupit moc velké, malé, nepadnoucí, se špatným vzorem, barvou, vázáním.. Možná má ráda jednodílné, dvoudílné atd. Takhle si vybere sama a bude to lepší :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.12 16:03
avatar

Zdravím, podle mého názoru to je dobrý dárek, je vidět, že se do své spolužačky dokážeš vcítit, že jsi empatický, a to se cení... Jinak můžu doporučit e-shop Astratex.cz, mají tam dámské plavky od 293 Kč. Nevím ale, zda se u nich dají koupit dárkové poukazy. Možná by Ti s nákupem mohla pomoci nějaká její kamarádka... S tímto e-shopem mám osobní zkušenost, mají kvalitní zboží, doručují do 48 hodin. Tak ať se slečně dárek líbí!

doplněno 29.09.12 16:08:

P.S. E-shopů je samozřejmě více, nákup na nich má tu výhodu, že zboží je levnější, a to i když se zaplatí poštovné. A je tam větší výběr. Já si takto kupuji plavky léta, a jsem spokojená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 29.09.12 16:40

Já bych poukaz do e-shopu nedoporučovala, já mám třeba dost netypickou postavu a i v obchodě musím zkoušet dvacet plavek, než mi jedny sednou, po netu bych si nikdy nevybrala... kamarádka to může mít podobně. Tím nechci říct, že by se neměly nakupovat po netu plavky, jen že to nemusí vyhovovat každému a tedy bych jako dárek volila poukaz do kameného obchodu.

Jinak co místo poukaz do konkrétního obchodu dát poukaz do celého nákupního centra? V Brně nevím, zda to jde, ale v Praze v některých ano. Samozřejmě bys jí řekl/do přáníčka napsal, že je to na plavky... ale kdyby si plavky nevybrala, mohla by to ztratit v kterémkoli obchodě v tom centru, takže by nehrozilo, že to propadne. A hlavně by pak i plavky mohla vybírat ve více krámech...

doplněno 29.09.12 16:41:

http://www.galerie-vankovka.cz/cz/darkove_poukazky - dělá to i vaňkovka, jen projeď, zda jsou v seznamu i obchody, které plavky nabízejí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.12 16:54
avatar

Dárkový poukaz je prima. Jsi šikovný. Pokud se takto chováš i k ostatním spolužačkám, lituji, že nejsem jedna z nich.:)

Plavky bych ale nekupovala přes e-shop. Je potřeba je vyzkoušet. Dokonce se dnes u dámských plavek dají koupit zvlášť kalhotky a zvlášť podprsenka, což je moc fajn. Každý nemá standardní postavu. Za 500 Kč plavky koupí a kdyby i ne, ráda si 2 stovky sama přidá. To už je pakatel.

Chtělo by to navštívit nějaký obchod, kde mají hodně plavek, spodní prádlo apod. Tam poprosit o dárkovou poukázku. Určitě Ti ji udělají. Problém spíš vidím v tom, že když to spolužačka dostane k Vánocům, nebude asi v plavkách tak široký výběr, jako bývá před sezónou. ;) Jaga.

A kdybys naučil spolužačku chodit na nuda pláž, potěšil by ses a navíc bys ušetřil za plavky.*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.12 17:09

No, popravdě řečeno - když JÁ řeknu, že "nemám plavky", tak to znamená spíš "připadám si příliš tlustá na to, abych se polonahá ukazovala u bazénu" *hi* A řekněme si to upřímně - plavky nejsou natolik finančně náročnou součástí oděvu, aby si je nemohla dovolit jakákoli žena, která má ráda vodu a plavání, takže bych to viděla spíš jako výmluvu ("V tebou navrženém termínu nemůžu, mám měsíčky." - "Nechci se před tebou producírovat téměř nahá." - "Nemám ráda mokrou vodu." - "Z bazénu mívám gynekologické problémy." - "Nechce se mi zrovna k vám domů." - "Znám lepší zábavu."...).

Jako jo, chápu, že podle sebe nemohu soudit ostatní, nicméně vím, že "nemám plavky" není zas až tak neobvyklá výmluva. Druhá věc je ta, že dost žen nemá rádo, když jim prádlo vybírá někdo jiný, takže v této souvislosti je lepší dárkový šek než plavky. Jenže zrovna tak spousta lidí dárkový šek nepovažuje za pravý dárek, ale spíš za čin lidí bez fantazie či bez snahy vžít se do jiného a zamyslet se nad dárkem, který by opravdu udělal radost.

A další věc - píšete, že jde o "spolužačku". Kdyby mi spolužák, nebo tedy teď kolega z práce, dal dárek v hodnotě pětset Káčé, bylo by mi to krajně nepříjemné, protože by to přišlo jako finančně přehnané. Stejně tak by mi přišlo nepřípustné, abych od něj dostala plavky či jiné spodní prádlo. Možná jste napsal "spolužačka", ale myslel "přítelkyně" - pak by mi to přišlo OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.09.12 20:14

Odpovědi:

1) dárkový poukaz jako takový je super dárek.Sice není překvapení,ale zato si člověk koupí co potřebuje nebo chce a nedostane kravinu, kterou zavře na půdu a vyhodí ji až jeho vnoučata.

2) Ano dají se sehnat dámské plavky. Nebudou asi super značkové, ale záleží na slečně a jejím vkusu a nárocích.

3) Pokud nepočítáš s internetem, který bych u plavek asi nedoporučoval, tak stačí obejít blízké obchody, dnes už každý druhý má v nabídce dárkový poukaz.

No a nakonec: spolužačka? A to myslíš vážně, že jen tak spolužačce dáš poukaz v hodnotě 500,-Kč? Pokud je to spolužačka (opravdu JEN spolužačka) je dárkový poukaz krajně nevhodný, v této hodnotě až urážející a výmluva, že namá plavky mi přijde jasná:

jak už psala Lesi: když holka řekne, že nemá plavky, tak to znamená, že se ti nechce ukazovat v plavkách, že má své dny, že jí voda nepřitahuje, že jí nepřitahuješ ty. Ale určitě neměla na mysli, že by neměla plavky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poukazka
Datum: 30.09.12 10:01

Děkuji mockrát všem za rady, je to sice spolužačka, ale zároveň jelepší kamarádka (přítelkyně bohužel ne... :-D )

A myslím, že ode mě už je na podobně hodnotné dárky zvyklá... :-D

Ale i tak jsem o tom popřemýšlel, a napadlo mě, že k vánocům se to fakt nehodí

Tak jsem se rozhodl, že jí nechám udělat plyšovýho medvídka, co bude mít na tričku naši společnou fotku... (což je levnější než by byl ten poukaz) teď jen s ní musím udělat nějakou fotku, na které bych nevypadal jako debil :-D což bude problém... :-D

Datum: 30.09.12 11:22
avatar

Já mám podivnou paměť. Co si mám pamatovat, to si nepamatuju a přitom mi v hlavě uvíznou věci, které vůbec nepotřebuji. Třeba mi uvízlo, jak se nějaká dívka na začátku léta ptala, jak má zhubnout anebo vytvarovat postavu, protože je nehezká a stydí se před lidmi vysléknout. Navíc, že ji zve nějaký hoch k nim do bazénu a bude tam celá rodina a oni poznají, že není hezká. Vzpomínáte si? Vymlouvali jsme jí to vehementně. Vypadalo to, že má o sobě hodně zakořeněné nějaké mínění a vymluvit si to nedala. :( není to ona nebo dívka s podobným problémem? To pak žádné plavky nevyřeší. Myslím si, že to bude ono, protože pěkné plavky u vietnamců jsou za srandovní cenu a ve velikém výběru. ;) Takže, poukázko, musíte přijít věci na kloub, ať situaci ještě nezhoršíte a děvče začne, nesmyslně, chodit kanálama.

doplněno 30.09.12 11:25:

A také si myslím, že není vaší přítelkyní proto, že si myslí, že si zasloužíte krásnějíší děvče, než je ona. Musíte ji přesvědčit o tom, co vidí vaše oči a ne její oči. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.