Překlad z angličtiny

Od: Datum: 07.06.15 17:40 odpovědí: 16 změna: 09.06.15 09:47

Kdo mi udělá překlad z angličtiny,potřebuji ason částečný překlad mycího a čistícího stroje.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 07.06.15 17:53

Možná by zodpovězení vašeho dotazu urychlilo pár informací, o rozsahu textu (zda jen pár řádek, nebo vybrané stránky manuálu, nebo celý), zda to je soukromě nebo pro firmu, protože překlady i technické překlady něco stojí, počítá se to podle tak zvaných normostran, což je zhruba řečeno ekvivalent stránky napsané strojopisem - 30 řádků na stránku (ob řádek) se 60 úhozy na řádku, tedy za 1 800 znaků. Honorář se počátá jako násobek normostran krát cena za normostránku a k tomu někdy i různé příplatky, například z zvláštní úpravy, tabulky, fotografie, obrázky, sazbu, expresní lhůtu, atd..

Víc, například ceny za překlad a další informace, najdete na webových stránkách různých překladatelských firem. Také záleží za tom, jestli chcete pouze text, nebo i nějakou sazbu, aby to vypadalo, nebo i s vložením nějakých ilustrací, tabulek, atd.

A také jestli máte text v elektronické podobě, který se dá poslat, nebo tištěný manuál, který se musí posílat poštou, nebo vyzvedávat osobně, případně z tištěného manuálu skenovat fotografie, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.15 17:57

Ano potřebuji přeložit jen pár řádek,né celý návod.

Pošlu co,potřebuji přeložit e-mailem.

dostalmail@seznam.cz

Od: ctenar*
Datum: 08.06.15 07:00

Zkopíruj ten text sem nebo to ofoť mobilem a pošli sem obrázek.

Jinak kompletní český návod by měl být součástí výrobku pro český trh. Vyžaduj ho od prodejce nebo dovozce daného stroje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 08:52

Jsem 63 letý důchodce s počítačem to moc neumím , mám to v pdf , tak mi prosím pošlete e mail a já vám to přepošlu, potřebuji jenom pár výrazů na ovládání stroje.

Od: ctenar*
Datum: 08.06.15 09:21

Jestli to je ten samý PDF jako z té původní otázky, na kterou je odkaz níže, tak sem pošlete jen čísla stránek a upřesnění, které části té stránky chcete přeložit a on už se někdo najde, kdo vám to tady přeloží. Jestli toho nebude moc a najdu si později čas, tak možná i já :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 18:41

Dobře.

Datum: 08.06.15 18:46

Potřebuji tu stránku č.5. ten ovládací panel. Nic jiného,protože nevím,jak se pouští ty kartáče. To stříkání a odsávání je mi jasné.

Od: dgnsetj
Datum: 08.06.15 19:36

Na stránce 5 ale není ovládací panel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.06.15 07:43
avatar

Dobrý den, zde je možno najít původní otázku a návod v angličtině. Zdravím!

https://www.poradte.cz/volna-…ci-stroj-tennant-443c-es.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 08.06.15 11:36

Pěkná mašinka. Prodejce by vám měl poskytnout v ceně výrobku i návod k obsluze v českém jazyce. Včetně části o bezpečnosti provozu, která je velmi důležitá pro vaši bezpečnost i bezpečnost provozu zařízení. Dál vás jistě zajímá popis zařízení, i když je to podle obrázků dobře vidět. Velmi důležitá je pro vás celá část obsluhy zařízení od stránky 8 do stránky 16. Jsou tam dost důležité informace, mimo jiné i to, že voda nesmí být teplejší než 60°C, na stránce 10 v bodu 5. kde je pokyn k naplňování - "Nádržku naplňte vodou až s spodní linii řetízku visícího uvnitř nádržky. NESMÍTE JI PŘEPLNIT, nebo by mohlo dojít k zničení motoru vysavače." a další informace, například o indikátoru přítlaku kartáče (str. 12), atd. Velmi důležitá je i část o údržbě, protože špatně nebo nedbale prováděnou údržbou, nebo jejím opomenutím se prodejce zbavuje povinnosti plnit záruční smlouvu a hodí případnou závadu na majitele, že neprováděl předepsanou údržbu. Tím se jenom ilustruje důležitost celého textu návodu pro vás i pro prodejce.

Celý text má na 24 stranách zhruba 40 765 znaků čistého textu, což je asi 22,5 normované strany A4 a kdyby si student chtěl přivydělat ke studiu s honorářem například 250 Kč/nA4, tak by si vydělal pět a půl až šest tisíc korun. Tohle měl udělat prodejce. Na své náklady. Když prodá sto čisticích strojů, tak si ze zisku za prodej každého stroje odečte jen padesátikorunu a splní zákonou povinnost poskytnout český návod.

Jak píšete, stačí vám pár řádků, ale ono jich je důležitých hodně. Včetně bezpečnosti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 08.06.15 12:27

Já jsem koukal na stránky výrobce a i když má zastoupení v mnoha evropských zemích, v ČR není. Z toho mi plyne, že tazatel koupil nějaký starší dovoz opotřebovaného stroje ze zahraničí (přístroj se už podle výrobce nevyrábí).

Z toho označeni 443C ES bych si skoro tipnul, že to bylo původně určené pro španělský trh. Na stránkách výrobce se dá dohledat jen ten anglický návod.

doplněno 08.06.15 12:38:

Ta firma poskytuje české návody na tlačené podlahové kartáče, ale ten typ 443C už je asi moc zastaralý a není mezi nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 19:40

No, to je škoda,ten zrovna potřebuji.

 

Od: host*
Datum: 08.06.15 20:10

Stránka 7, pod obrázkem:

OVLÁDACÍ PANEL

A. Přepínač druhu provozu

B. Spínač ventilátoru vysavače

C. Páčka(y) zapínání chodu kartáčů/čisticího roztoku

D. Měřidlo přítlaku kartáče

E. Jistič elektrického obvodu napájení kartáče

PŘEPÍNAČ DRUHU PROVOZU

Přepínač druhu provozu ovládá různé funkce kartáčování.

Normální kartáčování zapnete přepnutím přepínače do horní polohy BRUSH AND WATER (KARTÁČ A VODA) nahoře. V této pozici bude při zmáčknutí některé páčky pro kartáčování/vlhčení v chodu jak kartáč, tak vodní pumpa. Při uvolnění stisku páčky(páček) se obě funkce zastaví.

Pro dvojité kartáčování přepněte přepínač druhu provozu do prostřední polohy BRUSH ONLY (POUZE KARTÁČOVÁNÍ). Při stisku páčky(páček) se spustí pouze kartáčování; vodný roztok nepoteče.

Při použití nástavce přepněte přepínač druhu provozu do dolní pozice WAND (TYČOVÝ NÁSTAVEC). V této poloze bude zapnutá pouze vodní pumpa.

POZNÁMKA: Přesvědčete se, že je od zásuvky rychlospojky odpojená hadice od dávkovače tekutého čistícího prostředku, nebo že máte k zásuvce rychlospojky připojený pracovní nástavec, protože jinak by vám vodný roztok ihned začal téci na podlahu až do vyprázdnění nádržky.

SPÍNAČ VENTILÁTORU VYSAVAČE

Spínač ovládá ventilátor vysavače. Stiskem dolní části spínače (I) se zapne ventilátor odsávání. Stiskem horní části spínače (O) se ventilátor odsávání vypne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 09:17

Děkuji,jste moc hodný,to jsem potřeboval

doplněno 09.06.15 09:39:

ještě prosím,na co je ta šlapka? Možná ještě upozornění na co si dávat pozor,abych něco nezadfřel?

Děkuji za pomoc.

Od: host*
Datum: 09.06.15 09:47

PÁČKA(PÁČKY) SPUŠTĚNÍ KARTÁČE / MYCÍ VODY (ČISTICÍHO PROSTŘEDKU VE VODĚ)

Stroj má pod rámovým držadlem nad ovládacím panelem dvě páčky. Páčky pro spouštění kartáčování/mytí zapínají chod čisticího kartáče a pumpu čisticího roztoku. Při přepínači druhu provozu MODE přepnutého do pozice BRUSH AND WATER (KARTÁČ A VODA) se stisk jedné nebo obou páček může použít pro spuštění kartáče a pumpy. Když je přepínač druhu provozu MODE v pozici BRUSH ONLY (POUZE KARTÁČ), zapne stisk páčky pouze kartáčování. Při přepínači v pozici WAND (TYČOVÝ NÁSTAVEC) se páčkou nespustí ani kartáč ani pumpa mycího roztoku čisticího prostředku ve vodě, prostě vody).

INDIKÁTOR PŘÍTLAKU KARTÁČE

Indikátor (měrka) přítlaku kartáče indikuje přítlak čisticího rotačního kartáče na podlahu. Nejlepší účinnost kartáčování je když je jehla (čárka?) indikátoru přítlaku by měla být v horní části zeleného pole.

JISTIČ NAPÁJENÍ KARTÁČE

Jistič napájení kartáče chrání motor kartáče před přetížením. Při příliš velkém přítlaku kartáče se jistič vybaví (vypne, vyhodí) a čisticí kartáč se zastaví. Vypnutí se zruší (jistič se "nahodí") stiskem resetovacího tlačítka na přístrojovém jističi (jistič na ovládacím panelu, ne v rozvodu). Před resetováním (nahozením) jističe může být nutné nechat jistič trochu vychladnout, nebo by mohl vypnout (vypadnout) znovu. Před dalším kartáčováním snižte přítlak rotačního kartáče a také zkontrolujte, jestli něco kartáči nebrání v otáčení (pozn. překl.: namotané nějaké třásně, nitě, chumáče vlasů, provázky, nalepená žvejkačka, apod., prostě, jestli se může točit a kartáčovat).

doplněno 09.06.15 10:06:

ŠLAPKA ZVEDÁNÍ ČISTICÍ HLAVY

Sešlápnutím šlapky (páčky) (na obrázku F) se zvedá celá čisticí hlava nad podlahu. Při přemisťování čisticího stroje z místa na místo nebo když se stroj nepoužívá sešlápnutím šlapky zvedněte čisticí hlavu nad podlahu. Nadzvednutím šlapky špičkou vaší boty čisticí hlavu zase spustíte dolů.

KNOFLÍK NASTAVENÍ PŘÍTLAKU KARTÁČE

Knoflíkem (na obrázku G) se nastavuje přítlak kartáček vůči podlaze. Nastavovací knoflík je umístěný pod šlapkou ovládající zvedání čisticí hlavy. Otočením doleva se přítlak na podlahu zvýší. Otočením doprava se přítlak na podlahu zmenší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 09.06.15 06:24

Přispěvatel host vám tady přeložil ten levý sloupec na str.7. Pomohlo to? Je to to, co jste potřeboval?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.