Proč když je velký hic tak slyším tlukot

Od: Datum: 06.06.15 16:31 odpovědí: 2 změna: 07.06.15 10:56

Proč vlastně když je třeba dneska u nás je na slunci 46°c nad nulou a já když tam chodím(třeba jenom přejdu na slunci) jenom 15 sekund tak slyším vlastní tlukot srdce čím to je.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.15 16:55
avatar

Málo piješ, krev je hustá a srdíčko dostává zabrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.15 10:56
avatar
Ano, "babkazova" odpověděla dobře možnou příčinou - asi tou nejméně nebezpečnou. Nelze ale ani vyloučit problémy s vysokým krevním tlakem, takže opatrně. Ovšem údaj o teplotě 46 st.C na slunci je matoucí a nesprávný. Teploty se udávají a měří zásadně ve stínu. Svíití-li slunce na jakýkoli teploměr, pak měříme teplotu toho teploměru, tedy v závislosti na barvě jeho média nebo obalu atd atd, což je údaj o ničem nevypovídající. Pokud přiložíte teploměr na černou kůži např. Somálce, naměříte třeba víc jak 50 st. C, Pohybujeme se přece v nějakém prostředí a má-li být měření srovnatelné, tak vždy jen teplota vzduchu ve stínu. Naměřit u nás regulerních 46 st.C by bylo rekordní a mnoho lidí by už ani to hučení v uších nebo vlastní tep už neuslyšeli.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.