Nejlepsi obrana je utok

Od: Datum: 16.06.15 18:26 odpovědí: 9 změna: 17.06.15 10:51

Dobry podvecer,
vsude narazim na citat: Nejlepsi obrana je utok. Vysvetlite mi to nekdo nejak, prosim? Napriklad ja se docela ridim svym: nejlepsi obrana je utek...pri kazde hadce hned zdrhnu. diky:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.15 18:30
avatar

Já myslím, že zlatá střední cesta a "jak kdy, dle podmínek" je to pravé. Donekonečna se utíkat nedá, ale někdy je to k nezaplacení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 16.06.15 18:51
avatar

Dobrý den, tak, např. pan Zeman přišel s tvrzením, že již nežijící novinář pan Peroutka, měl napsat článek, že Hitler je gentleman. Po vlně kritiky a nesouhlasu odborné veřejnosti, která požaduje důkaz tohoto tvrzení, který nelze nalézt, se pan Zeman brání tak, že začal předkládat další neprokázanou špínu na pana Peroutku. Tedy, pan Zeman se brání útokem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 17.06.15 10:51

Tenhle příklad nesedí na "nejlepší obrana je útok", ale spíš na "čím víc hovno rozmazáváš tím víc smrdí"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 18:57
avatar

a nikdy jste nezažil situaci kdy třeba narazíte na nevychované děcko a když matku upozorníte co by dítě nemělo všechny odpoví"starejte se o svoje" nebo"žádné nemáš tak nevíš"...místo uznání situace se dostaví nesmyslný útok.

Ovšem stalo se mi,že jsem byla v situaci,kdy mě bývalý pronásledoval sms-kama,výhružkama a tam razím tohle heslo,protože těhle lidí se jinak člověk nezbaví.Jedině útokem a oplácet "stejnou mincí".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 19:11
avatar

To je přece jasné. Když se dostanu do kritické situace, bráním se tím, že praštím protivníka dřív, než on praští on mě. Ať už fyzicky, nebo jen verbálně (a pak třeba uteču :-D ).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 19:18
avatar

No když na mě někdo útočí a já se bráním, tak co můžu?

A- stále se bránit a couvat a doufat že to útočníka řestane bavit nebo se dokážu stále bránit

B- přejít do útoku a tím přimět útočníka,aby se začal bránit a nemohl útočit.

C- utéct

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 16.06.15 21:09

Šestidenní válka - příklad z nedávných dějin, kdy to platí doslovně. https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0estidenn%C3%AD_v%C3%A1lka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 07:21
avatar

Příběh ze života: Jednou moji fenku napadl mnohem větší, silný, agresívní pes. Když se hnal kolem mě, že tu moji zabije, zaútočila jsem já. Popadla jsem ji ve slabinách a za kožich a odhodila ji hodně daleko. A když na mě vylítla majitelka, zaútočila jsem jinak. Narovnala jsem hlavu a ramena a pomalu šla proti ní. A jí došlo, že nemá šanci. ;) Ano někdy je útok nejlepší obranou. Ale jen někdy. Když mě někdo, o kom vím, že nepřeperu, bude honit, budu zdrhat a když bude za mnou, rychle dřepnu a opřu se rukama o zem. Nestihne zastavit a přes mě přepadne. Hodí takovou držku, že já budu mít čas utéct. Každá situace potřebuje jiné řešení. Ať už je to fyzicky nebo jen slovně. Někdy prohraješ bitvu, ale vyhraješ válku. A o to jde ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 10:01
avatar

Je to celkem logické. Pokud někdo na někoho zaútočí (je jedno, jestli verbálně, nebo fyzicky), považuje svou oběť za slabší než je on sám. Proto pokud zaútočí oběť, vyvede to útočníka z míry. Tak je to myšleno. Někdy je důležité hájit své názory a postoje. Jen se to nedá aplikovat na každou situaci. Pokud se jedná jen o pouhé haštěření, platí "moudřejší ustoupí". Mona

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.