Je vidět ohňostroj ve dne?

Od: Datum: 05.06.15 22:10 odpovědí: 3 změna: 06.06.15 10:52

Zdravím, mám jednu zvláštní otázku, na kterou jsem zatím nenašel odpověď. Jde vidět alespoň částečně ohňostroj ve dne? Zblízka a třeba i z dálky kolem dvou kilometrů? Nebo jen některé typy ohňostrojů? Na internetu jsem fotky "denního" ohňostroje žádné nenašel. Díky za odpověď, docela mě to zajímá.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.15 06:20

Ano, je vidět, ale ten zážitek se nedá srovnat. Samozřejmě, že dohledová vzdálenost je menší, ale 2 km asi nejsou problém. Potmě se ohňostroj nedá přehlédnout, ve dne si ho ale nemusíte vůbec všimnout.

Datum: 06.06.15 07:00

Před 2 lety jsme byli na Garganu v městečku Rodi Garganico. Probíhaly tam právě několikadenní oslavy Madony, jejich panny Marie a bylo to velice rušné, pořád bylo na co se koukat. Poslední den končil ohromným ohňostrojem, který probíhal v pravé poledne na pláži. Už 2 dny předtím pyrotechnici ohradili páskou velký kus pláže a začali si rovnat munici.

Byli jsme zvědaví, jaké to bude. V poledne to začalo bouchat. To byly rány. Italové tleskali, hulákali, byli jako v extázi. My neviděli nic. Jenom rány, obláčky kouře a veliký smrad. Byli jsme od místa asi 400 m.

Jako pozůstatek velkých oslav zůstaly na pláži kusy těch světlic, takové papírové ucpávky apod. Oni pro Madonu ohňostroj s chutí udělají, ale uklidit to pak? To už by lidé po nich chtěli moc.

A od té doby, když něco nestojí za nic a je to takové na hlavu postavené, o tom říkáme: TO JE JAKO OHŃOSTROJ V RODI. Tedy rozuměj: stojí to za prd! ;)Jaga.

Od: bussŽ
Datum: 06.06.15 10:52

Zeptejte se vojáků, námořníků na jakou vzdálenost má cenu vystřelit raketu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.