Co by se u nás ještě mohlo zakázat?

Od: Datum: 05.06.15 10:59 odpovědí: 77 změna: 05.06.15 21:37
avatar

Dobrý den, otázka bude asi mírně "prudičská". Ale, tak jsem si přemýšlel nad tím připravovaným zákazem kouření v hospodách, klubech a i jinde (protože to bude možné zakázat i na ulici před hospodou) a napadlo mě, co by se ještě mohlo u nás zakázat, aby byla společnost spokojenější, zdravější, veselejší a "zarovnaná do latě". Máte nápad na nějaký hezký zákaz a omezení? Zkusme našim "ochráncům" pomoci, aby mohli lépe a tvořivěji zakazovat. Takže, jak si ještě zkrátit vodítko a nasadit košík?

Děkuji Vám (za naše "spasitele") za náměty k zákazům a omezením. Snad se jich dočkáme. Zdravím!


avatar
ladinpraha uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 05.06.15 11:08
 

Nejde vyloženě o zákaz, nicméně věc veskrze přínosnou: Stopnul bych kavárně státní dotace pro rozvoj kavárenských pseudotémat. *vtip*

doplněno 05.06.15 11:17:

Řekl bych, že jste mě pochopil mnohem přesněji, než jste ochoten připustit. *mala*

 
Od: ben®
Datum: 05.06.15 11:13
 
avatar

Dobrý den, nevím, zda jsem Vás pochopil přesně, ale nastolení šablon pro hovor v hospodě nebo kavárně je výborný nápad. Možná by šlo udělat takové desatero, o čem se má mluvit a o čem se mluvit nemá. Zdravím!

Datum: 05.06.15 11:22
 
avatar

Zákaz kouření by mi mohl být šumafuk jelikož nekouřím ale vnímám to jako obrovský zásah do lidských práv a pokud si někdo neuvědomuje novou totalitu dělá chybu. Navrhla bych zákaz mít v rodině víc než jedno auto, mít v rodině víc než 2 děti, jednoho psa a deset slepic, hlavně bych zakázala vlastnit knihy jelikož blbci se ovládají snadněji. Hezký den *slunce*.

 
Datum: 05.06.15 11:35
 
avatar

Já jsem za zákaz kouření vděčný. Protože v práci na šatně se kouří...přijdu domů a smrdím jako bych přišel z hospody. Šéf je kuřák, takže na to kašle. Jdu s vnoučaty do parku, vedle si sedne mladá maminka a zapálí si, to samé pískoviště, akce pro děti. venkovní cukrárny, no prostě vše. Stačí jít za kuřákem po ulici a mám zkaženou chuť. Takže toto omezení není zlé.

 
Datum: 05.06.15 12:39
 
avatar

Když se zakáže kouřit v hospodách, myslíte, že šéf vám v práci přestane podkuřovat? Myslíte, že státní zákaz kouření v hospodách vyřeší kouření u vás v šatně?

Když jdu za kuřákem po ulici, taky bych ho chtěl nakopat do zadnice. Hospoda ale není veřejný prostor a neexistuje žádné "nezcizitelné lidské právo" na nekuřáckou restauraci, i kdyby to maminka říkala.

 
Datum: 05.06.15 13:41
 
avatar

Liduš, jsem hluboce pod průměrem. Mám 1 manžela, 1 auto /společné/, 2 děti, žádného psa *plac*, slepic jen 8. Knih mám hodně, ale žádnou vkladní. Co s tím mám dělat?

Kdyby toto vešlo v platnost, cikáni by vymřeli. Vždyť kdopak kdy viděl cikánskou rodinu, která má pouhé 2 děti..? Jaga.

Jinak jsem nekuřák a pokud chci někde v restauraci pojíst, je jen na mém rozhodnutí, zda tam zatábořím, či ne. Pokud je hodně nahuleno, jdu jinam. Ale nehubatím, je to prostě mé rozhodnutí. A v létě je prima pojíst na zahrádkách, tam se ten kouř rozptýlí, i když si někdo zapálí.

Co je ale zajímavé: stát zakazuje kouření, ale výrobu a dovoz cigaret nezakáže. Protože by přišel o miliardy, které lze roztočit, případně vhodně "odklonit". Takže vlk se nažral /zákaz kouření/ a koza zůstala celá /cigárka se prodávají bez problémů dál/. *ee*

 
Datum: 05.06.15 13:55
 
avatar

Jaguš, jenže takle se na to díváte vy a já, chci-li sedět s kuřáky tak s nimi sedím, oběd si dávám od jakživa tam kde zahuleno není a to i v té době, kdy jsem sama kouřila. V té době jsem často říkávala "naštveme tento stát a přestaneme kouřit" Nějak si neumím představit, že sedíme u táboráku, pijeme místo piva sodovku a místo kouření cigaret žvýkáme sevak. Vždycky to bylo tak půl na půl a vždycky jsme se spolu snesli. Já si nevzpomínám, že by záleželo na tom jestli je jeden svazák, druhý chartista a třetí komunista, jestli se Sokol jmenuje tělovýchovná jednota a ze skautů jsou pionýři, jestli má někdo VŠ a titul před i za jménem a nebo jestli je vyučený zedník.

S tim psem to tak lehce nepůjde, toho budete muset doplnit a ty slepice také.*ee*

 
Od: janplinto*
Datum: 05.06.15 11:29
 

Pokud jde o zákaz kouření v knajpách, jsem proti tomuto zákazu a nejen to. Kuřáci platí krvavé daně a pospíchají do rakve, což je v obou případech velmi přínosné, neboť svět je zoufale přelidněn, zatímco erár trpí finanční nedostatečností. Klidně bych povolil i reklamy na cigarety. Naopak trvám na striktním dodržování zákazu kouření na zastávkách MHD. *vezen*

 
Od: ju®
Datum: 05.06.15 11:32
 

Dovedeno ad absurdum zakázal bych myslet a nechal poslaneckou sněmovnu vypracovat manuál pro život, od kolébky do smrti a kdo by se podle něho neřídil a nechoval, byl by policií bez soudu na mistě pro výstrahu zastřelen...

 
Datum: 05.06.15 11:51
 
avatar

Liduš: Omezování lidkých práv? A co nekuřáci. Proč musí čuchat ten strašný zápach cigaretového kouře před kterým neni uniku? Čím levnější cigarety tím horší smrad.Zajít večér u nás do kántry klubu,ples,taneční zábava nebo posedět s kamarády v hospodě u pivečka tak to obnáší páleni v nose a 14 dni větrat oblečení na balkoně.Návštěvy u nás doma také nesmí kouřit a respektují to.Já bývalí kuřák od roku 1990 nekouřím Když jsem pracoval v dolech tak také se tam nesmělo kouřit.Nebezpečí výbuchu metanu nebo uhelného prachu.A i ti nejsilnější kuřáci to těch 8 hodin v dole vydrželi.My nekuřáci přeci nikoho ničím neomezujem tak čí práva se porušují. Jen bráníme své zdraví.V jiných státech se také nesmí kouřit v restauracíh a je to normální jen u más je to špatně. Jen jsem doplnil Ringa.

 
Datum: 05.06.15 12:14
 
avatar

Vy, militantní nekuřáci, omezujete a ne že ne.

Nemám sebemenší problém s tím, když stát ve svém, tzn. veřejném prostoru kouření zakáže. Ulice, zastávky městské dopravy... Vadí mi, když jdu po ulici za kuřákem, za kterým se táhne smrad.

Vadí mi ale dost silně, když stát strká svůj rypák do něčeho, do čeho by mu z principu nemělo nic být. Hospoda není státní podnik, je to veřejnosti přístupné soukromé zařízení. Dost na tom, že mnozí majitelé restaurací povinně investovali do oddělení prostor pro kuřáky a nekuřáky – stát jim nařídil ty peníze vlastně vyhodit, protože teď jim bude takové oddělení na dvě věci. Vy, militantní nekuřáci, omezujete majitele restaurací.

Až takový hospodský vinou vašeho státního dirigismu zkrachuje, budete mu platit ušlý zisk, nebo se na něj vytentočkujete, jak je vaším zvykem?

Možná se domníváte, že máte zákonné právo na nekuřáckou hospodu, a tak nařizujete majitelům těch kuřáckých, aby svůj vlastní podnik změnili podle vašeho příkazu. Jenže vy žádné takové právo nemáte. Co uděláte, až taková hospoda zkrachuje a namísto kuřácké nebude žádná? Kam budete chodit? Komu nařídíte, aby pro vás otevřel hospodu? Majiteli knihovny?

A aby nebyla mýlka – s přáteli se pravidelně jednou za měsíc scházím v nekuřáckém podniku a ani nepamatuji, kdy jsem byl v kuřáckém zařízení. Nepotřebuji kuřácké hospody a klidně se bez nich obejdu; silně mi ale vadí, jak se stát za naše peníze stará o naše blaho i proti naší vůli.

 
Datum: 05.06.15 12:07
 

Zákaz kouření v hospodách není žádné omezování chudáčků státem. Je to bránění většiny před arogantní menšinou, která ji omezuje a ohrožuje na zdraví.

 
Datum: 05.06.15 12:15
 
avatar

To není pravda. Nikdo vás nenutí do kuřáckých hospod chodit. Jako dokážou být arogantní čuňata někteří kuřáci, vy, militantní nekuřáci, si s nimi nikterak nezadáte. To vy arogantně omezujete lidi, kteří podnikají na vlastní riziko.

 
Datum: 05.06.15 12:27
 

Stejně, jako není tolerováno rozmazávání exkrementů po ulici, plivání na podlahu, fetování toluenu ve veřejných místnostech - nemusí byt tolerováno produkování jedovatého páchnoucího kouře.

Je to jen otázkou vývoje. Za Švejka se plivání na podlahu muselo zakazovat napisy po zdech. Dnes to už nikoho ani nenapadne. Teda krom tuberáků z Ukrajiny.

 
Datum: 05.06.15 12:32
 
avatar

Opakuji – hospoda není veřejný prostor. Je to sice veřejně přístupné, ale soukromé zařízení. Mícháte jabka s hruškami.

A k tomu plivání – ono to nebylo tuberou, ale žvýkacím tabákem. A majitel prostoru si dal cedulku, aby mu tam lidé neplivali, případně instaloval plivátko. Dnes to nikoho nenapadne proto, že takřka vymizel žvýkací tabák – za celý život jsem nepotkal člověka, který by mu holdoval.

Jak píšu – nemám vůbec nic proti tomu, když stát zakáže kouření ve státním, veřejném prostoru. O tom, zda se bude v hospodě kouřit, by si měl bez výjimky rozhodovat její majitel. Chápete, nebo nechcete chápat?

 
Datum: 05.06.15 12:37
 

Hospoda není soukromé zařízení. Je rozdíl mezi tím, když někdo jde na oběd ke mně domů nebo do restaurace. V restauraci má jistou formu státní záruky za hygienu, kvalitu, cenu atd. ..

Pokud nepůjde o zařízení registrované jako veřejné stravovací - ale jako Tonda Vomáčka Sousedský klub, nikdo nenude tyto záruky očekávat a je to v pořádku.

doplněno 05.06.15 14:15:

Hospoda je soukromé zařízení, palkiže patří soukromému majiteli (není podmínkou).

Ovšem chová se podle pravidel určených státem (je podmínkou).

 
Datum: 05.06.15 12:40
 
avatar

Hospoda je! soukromé zařízení, protože nepatří ani státu, ani "všemu lidu". Hospoda patří svému majiteli.

 
Datum: 05.06.15 20:17
 
avatar

Jakým právem, právem čeho, se tlačíš do hospody, kam chtějí chodit kuřáci, a hospodský je kuřák. Kde jste vy všichni nekuřáci sebrali tu drzost, tvrdit o sobě, že vaše právo je větší, než to kuřácké. Táhněte do nekuřáckých hospod, a kuřácké nechte na pokoji. Podotýkám, že sám jsem nekuřák.

Celá nutnost zákazu jasně svědčí o tom, že kuřáků v hospodách je stále víc než nekuřáků, a že se kuřáckých hospod, majitelé těch nekuřáckých bojí. Kdyby tomu tak nebylo, už dávno by se nikde nekouřilo, protože hospodský by lákali na nekuřáctví. Ale zdá se, že to nefunguje, tak zakážeme, přes nekuřácké lobby, zákonem kouřit v hospodách.

 
Datum: 05.06.15 20:52
 
avatar

Pravičák: Když se mi něcdo nelíbí, nedělám to.

Levičák: Když se mi něco nelíbí, zakážu to.

 
Datum: 05.06.15 12:32
 
avatar

Pokud to nevnímáte jako šílené omezení na právech, já tedy ano a jak jsem řekla NEKOUŘÍM, jsem odnaučený kuřák a měla bych tomu tleskat, ne nebudu, příště mi někdo zakáže jíst, pít na veřejnosti (vždyť už to mnohde platí), proč pokutovat za jakýsi výmysl "veřejné pohoršení" toho co se s prominutím vychcal za stromem. Nejsem žádný chudáček a arogantní a nesnesitelní jsou ti nekuřáci, já do té hospody s kuřáky klidně zajdu a nemám s tím problém, kuřáci jsou na tolik tolerantní že u jídla vám nekouří. Nevím jak vy, ale za mě pere pračka a tak není problém vše načichlé hodit do pračky, meju se denně a tak ani á nesmrdím. Je to stejné jako bílí a černí. O jakém ohrožení zdraví to melete, je to jen a jen zdravotnické lobi a dokonalé zblbnutí těch co se jim vnutil názor, že kouření se rovná rakovina. Jak jste přišel na to, že většina jsou nekuřáci? Zapalte si dobrý doutník, myslím tím doutník nejméně za 500,-kus je to požitek i pro nekuřáka.

 
Od: buss
Datum: 05.06.15 12:13
 

Nejlépe se nenarodit, příroda si pomůže sama, nepotřebuje nás. A nekuřáci nemusí do hospod chodit. Co kuřácké bojkotovat? A co tak referendum, aby si to rozhodli občané, když je ta demo kracie?

 
Datum: 05.06.15 12:16
 
avatar

Referendum by nikdy nemělo rozhodovat o soukromém majetku, jakým hospody jsou. Co takhle udělat referendum o vašem vlastním majetku?

 
Datum: 05.06.15 12:29
 

Náš hospodský se na zákaz kouření těší jako na smilování. Děsí se totiž chvíle, kdy někdo z personálu přijde s nemocí z povolání v důsledku práce v zakouřeném prostředí.

 
Datum: 05.06.15 12:35
 
avatar

To nedokáže zakázat kouření sám? Je to jeho podnik, ne?

 
Datum: 05.06.15 12:39
 

Konkurenční nevýhoda. Přišel by o nikotinové feťáky. Když o ně přijdou všichni, bude to v pohodě ...

 
Datum: 05.06.15 12:42
 
avatar

To znamená, že stát pokřivuje trh. A nebojte, nejspíš se některé hospody změní na soukromé kluby.

Mimochodem 0 pijete občas někdy alkohol? Pak jste alkoholový feťák. Co vy na to?

 
Datum: 05.06.15 13:00
 

Alkoholový feťák nepáchne tak intenzivně, jako nikotinový. Mimochodem, proč tabák nežvýkáte nebo neaplikujete nitrožilně?

 
Datum: 05.06.15 20:59
 
avatar

Neodpověděl jste mi na otázku, takže znovu: Jestliže někdy pijete alkohol (na množství a četnosti nezáleží), jste alkoholový feťák? Nebo jen jako nekuřák máte potřebu používat urážlivých výrazů na adresu těch, kteří nejsou jako vy?

A nadto vám odpovím na položenou otázku – když kouřím, tak buď tam, kde nikdo není a kde nikoho svým kouřem "neoblažuji", anebo výhradně v místech, která jsou označena tak, že se tam smí kouřit (kuřácká zařízení, kam nekuřák není povinen chodit a která zároveň nejsou veřejným prostorem jako ulice či zastávky MHD), přičemž taková místa navštěvuji velmi sporadicky (pokud bych to při matné paměti počítal, tak letos nanejvýš pětkrát). A tabák nežvýkám či nitrožilně neaplikuji proto, že by mi to nevyhovovalo.

 
Datum: 05.06.15 13:25
 

Ještě to tak. Namísto politiků bude rozhodovat buranská většina, která se rozhoduje pouze podle toho, co jí kdo zrovna nabulíkuje. Na druhou stranu stejná většina volí i ty politiky. Což možná vysvětluje, proč jde téměř každá věc, na kterou politik sáhne, do srač*k. Ostatně proto tvrdím, že nemůže demokracie dlouhodobě fungovat. U nás je situace o to horší, že zatímco třeba průměrný Švýcar, který disponuje větší silou ve formě přímé demokracie, se rozhoduje nejen na základě svého rozumu, ale v případě, kdy se rozumu až tolik nedostává, volí "citem" - na základě kulturních, historických a společenských tradic. A ty u nás neexistují. Takže zůstává jen to, co má každý v hlavě. A to je někdy sakra málo.

Mimochodem - model je u nás nastaven tak, že lidé volí své zástupce a ti za ně rozhodují. Co si zvolili, to tam mají. K čemu je v takovém modelu referendum? Referendum = volby. Jiná věc je odvolatelnost politiků - tu bych uvítal. Volební období je dlouhé a kdokoliv se může zvrhnout.

 
Od: standa1122
Datum: 05.06.15 12:17
 

Do latě v dnešní době těžko půjde někoho stavět do latě. V dobách rozvinutého socialismu ( do konce r. 1989 ) to bylo mnohem horší. Za držení tuzexových poukázek - možnost obvinění za ohrožení devizového trhu. Za případné politické rebelie odmítnutí zaměstnavatelem a po krátké době trestný čin přízivnictví. Bylo toho strašně moc a dnes se rychle zapomělo, jaká to byla svinská doba.

 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.15 12:40
 

standa1122:

držení tuzexových poukázek se nepostihovalo, pokud vím tak měly omezenou pletnost abys je dlouho nedržel.

dnes tě zaměstnavatel nepřijme / vyhodí z práce z jakéhokoliv důvodu, to ani nemusí být poilitická rebelie.

trestní čin přiživnictví? Na některé naše spolubčany to nebyl špatný nástroj .

Tebou vyjmenovaná omezení, normálního slušného člověka v ničem neomezovala a to nemusel držet hubu a krok

 
Od: standa1122
Datum: 05.06.15 12:49
 

Ty Bony bez prokázání původu se trestaly ! Dnes máme tak obrovskou svobodu ve všem, že to těžko někdo dokáže ocenit. To snad jen až bychom ji ztratili !

 
Datum: 05.06.15 13:00
 
avatar

U bonů si opravdu nejsem jistý, jestli jejich držení bez prokázání původu bylo trestným činem. Každopádně ale vím, že existovala (cituji): "Nabídková povinnost – Povinnost občanů zemí reálného socialismu nabídnout státu k odkupu veškeré valuty, které jakýmkoliv způsobem získali. Ponechání si a držení valut bylo trestným činem, avšak lidé se jej často dopouštěli, jakmile měli k valutám přístup."

 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.15 13:00
 

standa:

Málo kdo si třeba v tomto případě uvědomuje, že třeba tuzexové bony byly především proto aby se lidi zbavovali tvrdé měny a to, že koruna nebyla směnitelná bylo blokováno západem. Prokazování původu bylo především kvůli vekslákům.

Ta svoboda je opravdu obrovská, hlavně v tunelování :-D

A pleteš si pojmy pokud si od veksláka koupil v bonech třeba částku na tuzexové auto a šel sis jej koupit, tak se potom někdo pídíl? Možná tak maximálně závistiví sousedé

doplněno 05.06.15 13:04:

Jo, mylos to napsal přesně...

 
Datum: 05.06.15 13:14
 
avatar

Prokazování původu nebylo kvůli vekslákům, nýbrž kvůli buzeraci. Kdyby stát chtěl, tak by veksláky zlikvidoval docela snadno.

Váš pohled na svobodu ale nesdílím. Jsem rád, že padla bolševická totalita.

 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.15 13:21
 

mylos:

A vás někdo někdy z těchto důvodů buzeroval, nebo píšete jen z doslechu?

Já nevím, ale mnoho věcí se dnes zveličuje a překrucuje, to není otázka jen časů před rokem 89´ to je otázka i dob válečných a mě to prostě vadí.

doplněno 05.06.15 13:34:

standa1122:

nevšiml jsem si že by tady někdo vychvaloval, jak za boilševika bylo dobře, ale nic by se nemělo zkreslovat ať už jedním nebo druhým směrem. Řekněme, že sis vybral špatný příklad a zveličils jej, byly horší věci než hlídání devizového hospodářství ;)

 
Datum: 05.06.15 13:42
 
avatar

Ne, mě nikdo za toto nebuzeroval. Reagoval jsem jen na tvrzení, které pokládám za nesmyslné, totiž že prokazování bylo kvůli vekslákům – a myslím, že docela srozumitelně vysvětluji, proč to nemůže být pravda.

 
Datum: 05.06.15 13:25
 
avatar

Mylos ano a tak to má být, totálně vymýt mozek a 2x denně si připomenout jak se dnes mám dobře. Je přece super, že nic nemáme (neznám velkou fabriku, banku co je "naše") je přece super, že bezdomovců stále přibývá, lidí bez práce jakbysmet, je super, že lichva je státem posvěcená ba co je přivedená k dokonalosti. Mě nikdo nebuzeroval, pravda Chartu jsem nepodepisovala. Co je za svobodu, to bych vážně chtěla vědět, vždyť je to nemlich stejné ne-li horší jen to nechcete vidět a přiznat. Za co pane Bože, za co? Ten zákaz kouření to je jen třešnička na dortu, zkuste si vzpomenout co všechno už máte zakázané nebo naopak nařízené. Začněte třeba tím blbým pomázánkovým MÁSLEM.

 
Datum: 05.06.15 13:45
 
avatar

Žil jsem v bolševickém státě dost dlouho na to, abych si pamatoval, co to bylo za svinstvo. Nepotřebuji si nic připomínat. A jestli je to dnes podle vás horší, proč se neodstěhujete do některého bolševického ráje? Kuba? Severní Korea? Milerád vám ze svého hubeného platu přispěju na nezpáteční letenku.

 
Datum: 05.06.15 14:02
 
avatar

Byl jste někdy na Kubě? Já ano, neznám to místo na rozdíl od vás jen z médií. Narodila jsem se v ČSSR a jako spousta Čechů a Slováků si nikým svou vlast ukrást nedám. Vy toužící po kapitalismu si kupte letenky a hurá do té svobodné Ameriky, divím se, že tam dávno nejste.

 
Datum: 05.06.15 14:06
 
avatar

Nechci ve své zemi bolševickou totalitu. Bolševická totalita je stejné svinstvo jako její levicová sestřička – nacionální socialismus. Vy, komunisti, můžete být rádi, že vás po plyšáku nikdo nevěšel na lucerny. Nejsme jako vy; někdy si říkám, že je to škoda. Moc rychle jste se oklepali.

 
Datum: 05.06.15 14:17
 
avatar

To čumím jak takový nevinný zákaz kouření rozděluje lidi, možná vám jednou dojde, že přesně o toto tu jde. Pro vaši informaci nejsem a nebudu člen žádné strany. Vy vůbec netušíte kde všude ti vaši nenávidění soudruzi sedí, kdo všechno byl i bez stranického průkazu členem partaje. Vy si ve své naivitě myslíte, že to byla nějaká revoluce a že komunista by věšel komunistu. Bylo by to na moc dlouhý hovor a koukám, že s vámi zbytečný.

 
Datum: 05.06.15 21:00
 
avatar

Nevinný zákaz? :-D

 
Od: standa1122
Datum: 05.06.15 13:24
 

Svoboda je prostě svoboda. Na tunelování jsou policisté, na zločinost stejně. Ale hlavně už policie nepožaduje po sedícím občanovy občanku slovy " ukaž občanku " !

Na valuty se dostal málokdo legálně. I mzda na zahraničních cestách se vyplácela na konci v Bonech. Tvrdit, že za socanů bylo dobře je tak smutná lež, až z toho mrazí. Docela to připomíná nářky Slováků, kteří tvrdili ža za Jozeva Tisu bylo dobře, že vyhánění Čechů ze Slovenska po vyhlášení Samostatného Slovenského štátu bylo správné.

 
Datum: 05.06.15 12:31
 
avatar

Zákaz chovu čoklů. Jsou nebezpeční a hnusní. Určité druhy by se mohly pěstovat jako jateční prasata.

 
Datum: 05.06.15 12:36
 
avatar

Psy nám zakážou muslimové, až se tu roztáhnou. Ale s prasaty taky nepočítejte.

 
Datum: 05.06.15 12:38
 
avatar

Co jste to za lidi! Jednoduchá otázka a jen zloba a plivání síry. Doba je svinská nyní a to ještě není finále, kdo to nevidí měl by si pořídit brýle, dokonale vymyté mozky a o to tu jde. Junkers, jednou se dočkáte, vládnout tu bude bůhví kdo (co) a jatečná a lovná zvěř budou lidé a tedy i vy. Nebezpeční, hnusní a zlí nejsou zvířata ale lidé.

 
Datum: 05.06.15 21:05
 
avatar

Doba je svinská nyní? Doba byla svinská vždy, když jsou mezi lidmi svině. O to víc svinská byla doba před listopadem 89, protože státní si režim pěstoval udavače a nutil lidi když už ne k provolávání slávy KSČ a SSSR, tak je persekvoval za protesety.

Dnešní doba má jistě mnoho negativ, ale jsou mi milejší než bolševická diktatura, která vyvhovovala jen komoušům, vekslákům, bonzákům a vůbec křivým lidem.

Jinak – psa bych nejedl, ale víte, že v Británii se podobně vztahují ke králíkům, které by nikdy nejedli?

 
Datum: 05.06.15 13:04
 
avatar

Pánové to jste tak naivni že si myslíte že hospody zkrachují když se tam nebude smět kouřit.? Třeba kolik hospod zkrachovalo ve Finsku? To vám nebudou věřit ani děti v mateřské školce.Samozřejmě další třeba psí exrementy,žvýkačky a plivance na chodniku,feťáci...Toto je třeba také odstranit. Jenom že pro vás to bude další omezováni psích práv atd...Co by asi udělali kuřáci kdybych přišel do hospody a měsíc se nemyl, smrděl.? Proč mi má někdo nařizovat se mýt? Vyhánět mě z hospody?

doplněno 05.06.15 13:13:

Mylos nemáš pravdu Strýc se v roce 1968 vrátil z Francie z Cizinecké legie a měl důchod v frankách.Když jsme po něm chtěli bony tak šel do banky v Ostravě a vybral si ze svého konta franky které jsme změnily za bony. Jen ze služebních cest se zbylé valuty vracely.

doplněno 05.06.15 13:20:

ben Vy strašně ublížení podnikatelé. Vysvětli mi co znamená otázka. Potřebujete účet? Já to chápu tak,že pokavaď neni účet neni doklad a nemusí se platit daně:! A když přijde čojka,hygiena,finančák tak jsou porušeny?,,Všechny občanské práva"

doplněno 05.06.15 13:24:

Ještě na závěr Napište mi aspoň jednu vyhlášku,která by opravdu omezovala slušné lidi.

 
Od: buss
Datum: 05.06.15 13:27
 

Kdy byly hospody naposledy narvané, že se tam chodilo na pivo? Nádražní restaurace, kiosky na peronech, roznášení piva? Šetříme, pivo z obchodu je levnější. Takže se lidi schází na zahradě, chatách. Smradlavého by vyhnal majitel, kdo si tam sedne?
A co důchody Němců u nás...

 
Datum: 05.06.15 13:31
 
avatar

Buss Kuřáci nesmrdí?

 
Datum: 05.06.15 13:39
 
avatar

Nevím, jak ve Finsku, ale:

"Restauratéři a pivovarníci už varují, že může zkrachovat až třetina vesnických hospod a odkazují na Británii, kde od zákazu kouření končí 1500 podniků ročně." (http://nazory.ihned.cz/c1-641…restauracich-idealnim-resenim).

A mícháte jabka s hruškami – chodníky jsou veřejným prostorem. Patří obci nebo státu. Restaurace nejsou veřejným prostorem, nepatří ani státu, ani "pracujícímu lidu", nýbrž svým majitelům.

 
Datum: 05.06.15 14:18
 

I chodníky mohou patřit soukromníkovi a přesto jsou veřejným prostorem. Vaše představy odpovídají zastydlým devadesátým létům a zmateným počátkům zasekapitalismu v Čechách.

Mimochodem, k našemu domu patří asi 250 metrů chodníků a parkoviště - veřejné parkoviště.

 
Od: ben®
Datum: 05.06.15 13:06
 
avatar

Dobrý den, sice jsem psal, že otázka bude asi mírně prudičská, ale asi jsem měl napsat raději, že je ironická. Svobodu máme a většina lidí to tak cítí, ale zase si určitě někdo všimne, že o její část postupně přicházíme. Když je nějaké nařízení z EU, tak si ještě dobrovolně přidáme. Když někdo podniká (a od státu toho moc nechce), tak mu to uděláme "zábavnější" a složitější. Kam nedosáhne zákon, tam to doplní městská vyhláška (mimochodem, žádná městská vyhláška se snad nepřijímá, aby povolovala, ale vždy omezuje a zakazuje). Takže, to vodítko se nám stále krátí a zkracovat bude. Děkuji za debatu, která by nemusela být jenom o tom zákazu kouření (s tím už jsem smířen, ovšem, počítal jsem s chodníkem před hospodou). Zdravím!

doplněno 05.06.15 13:46:

Co není zakázáno, tak je povoleno - a slušný člověk nemusí být regulován, protože při určité inteligenci to pozná a ctí. Podnikatel, který podvádí, tak není slušný. Podnikatel, který nepodvádí nemusí být přísně regulován, resp. pykat za ty nepoctivé. Možná nastane problém, že ve městě A se bude moci projít kolem dětského hřiště s cigaretou v ruce, ale ve městě B to bude zakázané.

Ve městě B možná můžete pít pivo z plechovky na lavičce, ale ve městě A to bude postihováno.

Znát všechny zákazové vyhlášky prostě nelze. Jinak si myslím, že i kuřák může být slušný člověk.

Datum: 05.06.15 13:17
 
avatar

To je dobře, že "žádná městská vyhláška se snad nepřijímá, aby povolovala" – co není zakázáno, to je povoleno. Představa, že bude vše zakázáno a že budeme milostivě čekat, až nám něco městská nebo jakákoli jiná vyhláška dovolí, je dost děsivá.

 
Od: standa1122
Datum: 05.06.15 13:25
 

Protože si každý dělá co chce a nikoho nezajímají práva souseda.

 
Datum: 05.06.15 14:17
 

Zákaz kouření funguje ve soustě zemích a nikdo s tím nemá problém. Proč zrovna jenom Češi pořád mají potřebu na něco takového nadávat a ohánět se právy majitelů hospod? Bude se chodit kouřit ven a je to. Zvykly si na to i jiné národy, kde je podstatně víc kuřáků než v ČR, zvykneme si taky.

 
Od: ben®
Datum: 05.06.15 14:31
 
avatar

Dobrý den, ty diskuze o kouření se vedly i v jiných zemích, takže nejsme výjimka. A s tím kouřením před hospodou=? Fakt je, že hlouček kuřáků může být nepříjemný zápachem i hlukem v nočních hodinách. Ale, města to vyřeší zákazovou vyhláškou. Zdravím!

Datum: 05.06.15 14:53
 
avatar

Nikdo s tím nemá problém? Fakt nikdo? Pominu-li kuřáky samotné, co ti krachující majitelé restaurací? Taky s tím neměli problém? Nebo je takový zkrachovalý živnostník pro vás nikdo?

Národy si zvykly na ledaccos – i na diktatury a krvavé revoluce. Nevidím nic rozumného na argumentaci typu sousedi to tak maj, tak se musíme opičit. Milerád napodobím souseda v tom, co považuji za správné, rozumné, ale nevidím jako přínos opakovat jeho chyby.

Jo, zvykneme si, to máte pravdu. Jeden si nakonec zvykne i na šibenici.

 
Od: jmlc®
Datum: 05.06.15 14:22
 
avatar

Můj kolega, který kouří cca 10 za den a při akcích vykouří i balíček za večer, považuje návrh nekuřáckých restaurací za dobrý. Sám mi říkal, že se těší, že se nají bez cigára - to si dá po obědě v kuřárně před prací.

Místo, kam chodí večer, se už dnes jmenuje "kuřárna" a točí tam i pivo...

 
Datum: 05.06.15 14:26
 
avatar

- bene - máte smůlu - s kouřením se na této poradně asi "nechytnete" a jen Vaše krédo slušného člověka možná zabrání, aby Vás někteří fanatici "nesepsuli" jako psa.

Jako bývalému silnému kuřákovi je mi Vás líto, protože si dovedu představit, jaké to je, když si nemůžete dát cigárko k pivku, před jídlem, nebo po jídle při kafíčku - a sdílím Vaše znechucení, ale to je tak asi všechno, co můžeme dělat !

Jak tady někdo psal, pokud se společnost vydá cestou řízení našich životů formou "manuálu" - tak se budeme ještě divit, co všechno se dá zakázat, omezit, usměrňovat ... třeba dojde i na úpravu té dnes tolik "svatořečené" svobody remcání proti režimu, kterou jsme si za totáče nemohli dovolit ! (v této souvislosti by mne zajímalo, za co vlastně zavřeli toho tykadlového řidiče - ale to už asi odbočuju). Tak zdravím.

doplněno 05.06.15 15:04:

- bene - desatero je jistě dobré, ale obávám se, že dnes zdaleka nestačí ! - můžete mi jmenovat jediné z deseti, proti kterému lidé nehřeší? Asi zde chybí ten "bič", který měl "pánbůh" za starých časů vždy po ruce.

 
Od: ben®
Datum: 05.06.15 14:54
 
avatar

Dobrý den, já bych si ani nedovolil tady propagovat kouření. Vlastně ho nepropaguji nikde.

Ono si své příznivce najde samo (jejda, teď jsem zaprudil). Spíše šlo o ty svobody, resp.

omezení a zákazy všeobecně. Ten zákaz kouření je jen nyní aktuální téma, ale můžeme k tomu přidat i zákazy minulé a budoucí. No, a k tomu třeba ještě kamerové systémy po městě.

On má každý legraci ze zákazu, který se ho netýká. Jenže většina zákazů se týká všech. Manuál tady je už hodně dlouho - desatero. Ač nejsem věřící, tak to byl dobrý počin. A nebýt právníků, tak s ním lidstvo vystačilo stále . Zdravím!

doplněno 05.06.15 15:06:

jmlc - u nás zase před radnicí je vývěska a tam byl seznam neplatičů nájemného (v obecních bytech). Vzpomínám si, že na prvním místě byl někdo s dluhem 1,3 miliónu korun. Už to tam není, protože je to zakázáno zveřejňovat. A zrovna toto bych nezakazoval.

doplněno 05.06.15 15:12:

culdabulda1 - to máte pravdu, ale to desatero je vcelku rozumné. S jeho dodržováním je to už horší.

Od: jmlc®
Datum: 05.06.15 15:00
 
avatar

No tak jestli se nepletu, za mých mladých dob se na stěny obchodů vylepovala jména chycených zlodějů. Případně později vč. foto. Toto je nějakou dobu zakázáno, takže si nemůže dát pozor ani zákazník, ani prodejce.

Průlomové rozhodnutí nejvyššího soudu o zveřejnění foto zloděje bylo jen v souvislosti aktuálně hledané věci - nikoliv jako statistika nebo varování "pozor, tento člověk krade".

Slyšel jsem o jednom tramvajákovi z Brna (šalinář?), který při vstupu zlodějů-kapsářů do šaliny začal mluvit do repra "prosím pozor, právě nastoupili kapsáři, dávejte si pozor na své osobní věci" - a údajně pak dostal vyhazov .. tolik jedna babka povídala.

 
Datum: 05.06.15 15:12
 
avatar

Já se zákazem kouření v restauracích souhlasím. Zahuleno je všude, je to nezdravé. Když si chci vykuřovat tak si zajdu ven a ne do restaurace potom tím smrdí vše.

 
Od: jmlc®
Datum: 05.06.15 15:40
 
avatar

Nepište "smrdí" ale pište "má mně nesympatické aroma" nebo něco v tom smyslu :)

Jak už v minulosti bylo kuřáky uváděno - jim to voní...

 
Datum: 05.06.15 16:00
 
avatar

Já se zákazem v resturacích nesouhlasím, protože omezují majitele, aby si o tom rozhodl sám. Nemám problém s nekuřáckými restauracemi (klidně ať jsou nekuřácké všechny, mně to nevadí), ale se státním dirigismem, kdy stát mění pravidla, za nichž smíte podnikat, vy do toho investujete peníze (stavebně oddělené prostory) a teď zase další změna. A jestli zkrachujete, stát vám to nenahradí, i když to sám zavinil.

Nesnáším státní paternalismus, tu levicovou touhu vychovávat dospělé lidi.

 
Od: nenene
Datum: 05.06.15 19:58
 

Já navrhuji zakázat tyto nezdravé, životu škodící suroviny a jídla z nich: sůl, cukr, bílou mouku, tmavou mouku jen 10dkg měsíčně, tuky-no radši všechny, navrhuju zákaz přejídání, maso pouze rybí a hovězí. Vepřové na černou listinu, a postihovat stejně jako marihuanu. Se zákazem cukru bych úplně zakázal sladké pečico, např koláče apod. Zákusky samozřejmě taky. Zakázal bych jakoukoliv reklamu na cokoliv, co obsahuje něco ze seznamu nezdravých surovin. Všichni přeci vědí, že jsou to nezdravé suroviny.

Všechny obézní a lidi s nadváhou zavřít do odtučňovacích táborů. Všichni přeci vědí, že obézní poškozujií své zdraví.

Zakázal bych úplně pití alkoholu v hospodách i doma. Všichni přeci vědí, že pití alkoholu je nezdravé.

Zakázal bych všem blonďákúm a blondýnám vycházet na slunce. Všichni přeci vědí, že blonďáci mají citlivější kůži.

Zakázal bych pod přísným trestem, okamžitě koupání na plochách, kde se objeví sinice. Všichni víme, že způsobují kožní problémy.

Zakázal bych ostré nože v domácnosti. Na ty bych dal třeba půl roku amnestie, aby je lidi měli čas odevzdat. Všichni přeci vědí, že jsou ostré a způsobují poranění. A těch vražd kuchyňským nožem. No nepočítaně.

 
Datum: 05.06.15 20:48
 
avatar

Jo a co takhle ještě zakázat vnadným blondýnám souložit s kýmkoli jiným než se mnou? :-D

 
Od: vajgl
Datum: 05.06.15 20:30
 

Se zákazem kouření naprosto souhlasím, přesně kvůli takovým nevychovaným hovádkům jako "mylos" Srovnání s pitím piva atd je úplně mimo, tím že pijete pivo své okolí nijak netrávíte jedy (a to doslova). Kouření považuji za ekvivalent toho, že vezmete nějaký jedovatý plyn ve spreji a volně ho stříkáte kde se vám zlíbí - v restauraci u oběda, na zastávce... Jak by asi "mylos" reagoval když by to někdo stříkal do ksichtu, he? Podle mne je kouření prostě vůči okolí nepřijatelné chování a je jedno jestli to hostinský zakazuje nebo ne, pořád je to útok na mne.

 
Datum: 05.06.15 20:46
 
avatar

Hele, "Vajgle". to nevychované hovádko jste si mohl odpustit. Četl jste vůbec to, co jsem tu v diskusi napsal, nebo se vám udělal názor (podobně jako se někomu udělá nežit) a urážíte všechny, kdo nesdílí vaši jedinou a správnou pravdu? Ve své zaslepenosti totiž asi nejste schopný diskuse. Neobhajuji to, že kuřáci vyfukují své smrady do obličeje těm, kteří o to nestojí; i mně to vadí. Když nebudou existovat kuřácké hospody, nijak citelně se mě to nedotkne. Hájím ale svobodu, v tomto případě svobodu podnikání. Pokud bude existovat podnik, který cedulkou u vstupu (podobně, jako ji dnes mají kuřácké hospody) bude deklarovat, že se tam stříká jedovatý plyn návštěvníkům do obličeje, mám svobodu do takového podniku nechodit a trh majitele přesvědčí o hlouposti takového podnikatelského záměru. Pokud byste když už ne pozorně, tak alespoň zběžně četl mé příspěvky, věděl byste, že mi vadí kuřáci ve veřejném prostoru – na ulici, na zastávce..., pokud mě svým smradem obtěžují; a je svrchovaným právem samosprávy či poslanců něco takového ve veřejném prostoru zakázat. Pokud ale jdete do soukromého (tj. nepatřícího ani státu, ani "všemulidu") zařízení, které jednoznačně deklaruje, že v něm lze kouřit, abyste se mohl rozčilovat nad kuřáky, pak jste kverulant. Vy totiž nemáte žádné "nezcizitelné lidské právo" na nekuřáckou hospodu. Když vinou dobroserů jako vy zkrachuje jediná (pro vás žel kuřácká) hospoda v okolí (myslím hlavně na vesnické hospody), komu nařídíte, aby pro vás provozoval nekuřácký podnik?

 
Datum: 05.06.15 20:47
 
avatar

Pro Vás platí stejná odpověď jako nahoře pr Ra .

 
Datum: 05.06.15 20:51
 
avatar

mylos:Mohl bys uvést kolik restauraci,hospod zkrachuje v nešní době a dobách minulých za doby povoleneho kouření v restauracích?Nebo zatím žádná hospoda restaurace nezkrachovala? Kam ty lidi budou chodit si posedět,pokecat když tam nebudou moci kouřit.

 
Datum: 05.06.15 21:11
 
avatar

Nemohl, protože jsem nedělal žádný výzkum, anketu. Přesto se stačí zeptat sterjdy Gůůgla.

A na okraj – všem tu vykám, i vám, tak, prosím, zapomeňte na to že na internetu se tyká. Není to pravda.

 

 

Datum: 05.06.15 21:21
 
avatar

No vidíš zase jsi mi omezil mé právo Ti tykat. Musíš jít na web kde se jen vyká. Tak jako s těma hospodama kuřácká nekuřácká. Ale kolik jich zkrachuje v cizině to víš přesně.U nás za doby kouření to nevíš.

"Restauratéři a pivovarníci už varují, že může zkrachovat až třetina vesnických hospod a odkazují na Británii, kde od zákazu kouření končí 1500 podniků ročně." ( http://nazory.ihned.cz/c1-641...restauracich-idealnim-resenim).

 
Datum: 05.06.15 21:25
 
avatar

Ten, kdo tyká cizímu člověku, nadto když ví, že si to dotyčný nepřeje, je prase. Jste prase, Karle.

 
Datum: 05.06.15 21:28
 
avatar

Děkuji pane velkomožný..Jiš a kadíš stejně jako já jen nadávat tak neumim. V tom bude asi ten rozdíl.

 
Datum: 05.06.15 21:37
 
avatar

Jíme a kadíme patrně stejně, ale já nepotřebuji státní nařízení na to, abych se k vám nechoval jako prase. Vy se vůči mně jako prase chováte, asi na to potřebujete státní paternalismus. Mimochodem, já vám nenadávám. Když řeknete zloději, že krade, nadáváte mu tím?

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.