Kontaktní čočky

Od: Datum: 08.07.15 16:51 odpovědí: 3 změna: 08.07.15 17:41

Zdravím chci si objednat kontaktní čočky...a po internetu se dají koupit po 6ks (měsíční), ale problém je v tom že jsou tam jen dané dioptrie např jen 3 a vadilo by když mám na jednom oku o ctvrt dioptrie víc než na druhém a měl bych obě čočky stejné? nebo prostě budu muset objednat na každé oko zvlášť? + ještě jeden dotaz kupujete nějaké speciální "vodičky" na noc, nebo stačí klasický kisličník? děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.15 17:08

Ahoj,

tak v první řadě je před aplikací kontaktních čoček zajít na oční, aby ti lékař nošení čoček schválil a zároveň změřil zakřivení a průměr rohovky.

Pokud je vše v pořádku, zajdeš do optiky. Tam ti většinou s první aplikací čoček pomohou, něco to stojí ale zaučí tě jak nandavat a vyndavat. Se mnou tam paní strávila 3/4 hodiny *smich*

Ohledně dioptrií, já mám na pravém oku -2 a na levém -1.75. Kupuji si 2x2páry čoček tak, abych měl vždy správnou a přesnou velikost na každém oku. Vyjímečně (třeba teď když jedu k moři a kupuji si jednodenní) abych ušetřil si koupím na 14 dní 1 balení 2.00 a 2 balení 1.75 (jindy totiž denní nenosím, takže těch čtvrt dioptrie na těch pár dní prostě ukoukám). U měsíčních, které nosíš pořád to vyjde cenově nastejno. Pokud by ses přecejen rozhodl si pro začátek koupit čočky se stejnou dioptrií, vem si radši menší s tím že to "nějak ukoukáš".

K poslední otázce, v optice doporučují používat speciální roztok na čočky, který je ale pekelně drahý. Řeším to tak, že koupím fízák (fiziologický roztok, v lékárně) a ředím ho s tímto drahým roztokem. Ono je sice pravda, že ten roztok dezinfikuje silněji, odstraňuje bílkoviny z čoček a tak, nicméně si myslím že ředěním nic nezkazíš a ještě ušetříš :)

V žádném případě nepoužívej klasickou dezinfekci (jako třeba Tebou zmiňovaný kysličník)! Tenhle typ dezinfekcí NESMÍ příjít do oka!

Od: boumik
Datum: 08.07.15 17:41

Děkuji za odpověď, schválené je mám, jen se mi nechce platit za 14denní čočky co mi dá očařka a naučí mě s nima sacházet, za ty peníze bych si chtěl koupit měsiční a ještě mi zbyde, nicméně jsem zatím student :D s tím kysličníkem mě to napadlo páč jsem četl "peroxidové přípravky na kont. čočky" ale asi to bylo myšlené jinak. Každopádně Vám děkuji za váš čas a odpověď :)

Datum: 08.07.15 17:10

To zní logicky objednat si na každé oko čočky zvlášť, když máš různé dioptrie. Ségra to má tak taky a objednává čočky přes internet, protože vyjdou levněji. Vodu používá momentálně ReNu Multiplus a spokojenost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.