Zaměstnavatel nechce vyplatit mzdu

Od: Datum: 04.06.15 15:20 odpovědí: 1 změna: 04.06.15 15:32

Dobrý den, neá někdo zkušenost s řešením následující situace?

2 měsíce se dohaduji s bývalým zaměstnavatelem o vyplacení mzdy. Dva měsíce mi tvrdí, že peníze pošlou, mailem mi pošlou podklady pro vyplacení mzdy a o týden později všem bývalým zaměstnancům, včetně mě, kteří mají stejný problém, přijde vyjádření o tom, že fima je již delší dobu nečinná a tudíž nám nic nezaplatí. Vzhledem k tomu, že zaměstnává pouze na dohodu o provedení práce, všechny stávající zaměstnance přepíše na jinou svojí firmu a tím pádem může tvrdit, že nikoho nezaměstnává a nevydělává. Bylo nám sděleno že můžeme podat návrh na insolvenci. Nicméně to že je zaměstnavatel dále činný, zaměstnává dokonce několik původních zaměstnanců a nachází se stále na stejném místě i je asi k ničemu, že? Když se ohání tím, že firma se kterou jsme podepsali smouvu my už nikoho nezaměstnává. Má někdo pdobnou zkušenost? Máme šanci toto nějak řešit a peníze z nich dostat? Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.15 15:32
avatar

Doporučoval bych dojít se všemi podklady na Úřed práce,který má zkušenosti,poradí a může mzdu vyplatit za zaměstnavatele,od kterého si to potom vyúčtuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.