Krev - infekční materiál?

Od: Datum: 26.09.12 13:36 odpovědí: 9 změna: 26.09.12 16:09

Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit. jestli krev a výkaly jsou považovány za infekční materiál? pracuji v Domově pro seniory, kde se každý den setkávám s tímto a byl nám odebrán panem ředitelem příplatek za infekci ,který dřív býval u nás běžný, s vysvětlením, že s infekčním materiálem nepracujem/tedy krev a stolice, moč/. Nesouhlasím s jeho názorem. Navíc se u nás vyskytla salmonela a toto prý také není argument. Chtěly bychom se bránit, ale kde se obrátit. Děkuji. Renáta


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.12 13:41
avatar

Rekl bych ze v domove pro seniory nema infekcni material co delat. To neni nemocnice, takze si troufam tvrdit, ze vam reditel nelze. Salmonela se muze objevit i ve skole a presto tam nejsou takove priplatky realne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 13:46

Děkuji za Váš názor, ale myslíte tedy, že krev, moč a stolice není inf.materiál?

Datum: 26.09.12 13:50
avatar

Infekcni material ma sva pravidla, specialni kybliky na jeho obsah a evidence, jeho likvidace a pod. Ale je to muj nazor, treba nekdo vi vice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 13:51

i tak Vám děkuji,hezký den.

Od: alice1*
Datum: 26.09.12 14:32

Dobrý den,nevím,jakou máte představu o domovech pro seniory.Když si například zlomí nohu v krčku a je vrácen z hospitalizace,běžně dostává po dobu doléčení inkopomůcky.Neumím si představit,že by byl přenášen na WC.Ale příplatky se asi vytratily všude.Obrátila bych se s dotazem na odbory nebo pracovně-právní poradnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 15:04

Pracuji v Domově již 10let a tudíž představu mám dost dobrou. Nevím jak Vy, ale náš DS je spíše LDN než domovem pro staré lidi.

Datum: 26.09.12 13:53
avatar

Manželka pracuje v jedné nejmenované nemocnici, infekční oddělení zušeno tak infekční pacienti roztříštění po celé nemocnici / interna, neurologie atd. / nemoci jako svrab, různé další infekční nemoci musel bych se zeptat ženy nejsem zdravotník. Kolik myslíte, že žena dostává příplatek za infekci? 0 kč chcete si stěžovat nemusíte v téhle nemocnici pracovat před branou je plno lidí co chcou práci a nebudou chtít příplatek za infekci a další výhody. Ptal jsem se manželky co na to odbory? V nemocnici už žádné odbory které fungují pro normální zastupování zaměstnanců neexistují. Asi tak pak si můžete jít stežovat na lámpárnu, jak se nelíbí tak támhle je brána

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 13:58

S vašim názorem souhlasím, u nás je to totéž, pokud se ozvete, že s něčím nesouhlasíte a jim to není zrovna po chuti, řeknou, že mají za Vás náhradu.Ale to je špatně.

Datum: 26.09.12 16:09

Dělám ve zdravotnictví. Obecně vzato biologický materiál se za infekční považuje a také se s ním tak nakládá, i když třeba u zdravého jedince infekční není. ALE neznamená to automaticky nárok na příplatek za infekci (resp. za ztížené pracovní prostředí, příplatek za infekci zákon nezná). V nařízení vlády teď nevím jaké číslo jsou uvedené podmínky, kdy jde o ztížené pracovní prostředí a u infekcí musí jít o vědomé zacházení s materiálem infikovaným některými konkrétními druhy nemocí a rozhodně se nejedná o běžnou salmonelu, ale muselo by jít například o lepru. Takže pokud vám ředitel nechce přiznat příplatek za infekci, tak je v právu, ze zákona opravdu nemusí.

doplněno 26.09.12 16:18:

Doporučuji k přečtení tento článek:

http://zdravi.e15.cz/clanek/s…ene-pracovni-prostredi-309027

A vyhlášku si na vlastní oči můžete přečíst zde, par. 6, odst. 2, písm. H:

http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=nv567_2006

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.