Nákup přes Amazon.com

Od: Datum: 10.04.13 15:22 odpovědí: 4 změna: 11.04.13 15:38

Dobrý den, chtěl bych si koupit jedno tričko, bohužel na českém trhu není k sehnání (... http://www.amazon.com/2012-Ol…&sr=8-2&keywords=usa+swimming ...) Ptám se tedy, jak probíhají platby při koupi zboží ze zahraničí, nebo i na vaše zkušenosti s koupí těchto věcí. Děkuji za odpověd :)

doplněno 10.04.13 15:22:

*Amazon.com

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.13 15:35

Mám účet na Amazonu, k němu připojenou platební kartu. Co koupím, to se mi z karty zaplatí. Nemám problém.

Datum: 10.04.13 18:03

A je potřeba mít nějáký speciální učet? Myslím tím, že to koupím a odečte se mi to v korunách?

Datum: 10.04.13 20:17

Karta musí mít povolené mezinárodní platby (pokud na ní máš nápis "valid in Czech Republic only" tak je to špatně). Jinak nic neřešíš, koupíš věc za 20 dolarů a z účtu ti zmizí cca 380 korun, o to se postará banka sama,.

doplněno 10.04.13 20:19:

ty čísla jsem si samozřejmě vymyslel, záleží na aktuálním kurzu

Datum: 11.04.13 15:38
Záleží na podmínkách banky. Někde si za platby do ciziny strhává banka pěkně mastný zpropitný i když nejde o klasický převod ale prakticky o platbu kartou obchodníkovi. Jestli to nebude jednorázová transakce a plánuješ takových nákupů víc doporučuju ti založení paypal účtu.
Při nákupu si domluv s prodejcem že musí na balíčku čitelně uvést cenu a tu musí udat pod 20$. Balíčky s vyšší cenou nebo se špatně čitelnou cenou předává pošta celníkům na posouzení. V lepším případě pak zaplatíš poště za zastupování v celním řízení 96.-kč a v případě že hodnota zboží včetně poštovného překročí 22€ nebo cca 26$ ( záleží na vzájemném kursu obou měn ) , vyměří ti celní úřad k doplacení 20% DPH
doplněno 11.04.13 15:41: Popis jsem psal pro případ že zboží dorazí ze země která není členem EU. V rámci Unie to neplatí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.