Doporučte mi nějakou pěknou knížku.

Od: Datum: 02.06.15 11:37 odpovědí: 9 změna: 03.06.15 11:04

...mám ráda Jaroslava Velinského, Zdenu Frýbovou, Jarmilu Loukotkovou... tak něco v podobném stylu. Upřednostňuji české autory i když takový Dick Francis nebo Peter James mě taky potěší. Nemáte nějaký nápad? Zas bych si dala pěknou knížku... Předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 02.06.15 14:35

Tématicky by mohl být Zdeně Frýbové blízký například Miroslav Plzák. Dobře se čte knížka o Marii Sklodowské - Curie "Tvrdohlavá Marie", kterou napsal Antonín Zhoř, nebo životopisná "Doktorka z domu trubačů" od Ilony Borské.

Pokud máte ráda historii, asi znáte Miroslava Ivanova, nebo dnes populárního Vlastimila Vondrušku. Pokud se chcete zasmát a máte ráda rázovitý jazyk jižní Moravy tak vás potěší Zdeněk Galuška a jeho Slovácko sa súdi aj nesúdi, nebo Josef Štefan Kubín a jeho pohádky Strakatý máslo a další, nebo Jan Buchar a jeho "Co se kdy u nás šustlo" (i pokračování Co se šustlo i jinde), nebo vyprávění Jana Jeníka rytíře z Bratřic.

Jistě znáte Vladimíra Párala a jeho severočeský průmyslový realismus. Nebo starší - divadelní kus Jana Klimenta Klicpery - Jan za chrta dán, nebo letos tématicky Jan Hus - Dcerka, Postila a další. A ostatně Alois Jirásek a další naši historici. Knih je spousta, jen mít na čtení víc času.

Atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 17:52

Děkuji za typy, od pana Plzáka už jsem něco četla, ale to je dobrý nápad, podívám se, co od něj vlastně všechno vyšlo. Psal právě ve spolupráci se Zdenou Frýbovou a od té jsem četla všechno.

Datum: 02.06.15 18:04
avatar

Robin, Robin a jeho rodina, Noc jako stvořená pro nevěru, Z neznámých důvodů, Připravte operační sál, Milostí prezidenta, Hrůzy lásky a nenávisti, Malinkatý kretén, Matkou i otcem proti své vůli, Falešní hráči, Mafie, Neděle jako stvořená pro vraždu, Noc jako stvořená pro něvěru, Ryba páchne od hlavy, Dámy v tísni, Den jako stvořený pro vážnou známost, Rok na hacieendě, Příběhy z lékárny, Polda, Polda a jeho soudce.

Víc toho od Frýbové nemám, zasměju se u Robina ale miluju Z neznámých důvodů-prostě Anička je úžasná.

doplněno 02.06.15 18:39:

B. Hrabal- Poupata, Kopretina, Harlekýnovy miliony, Perlička na dně, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Obsluhoval jsem anglického krále, Svatby v domě, Bambino di Praga, Městečko kde se zastavil čas.

Michal Wievegh - Výchova dívek v Čechách, Báječný rok, Účastníci zájezdu, Názory na vraždu.

Simona Monyová -Tchýně a uzený, Blonďatá stihačka, Matka v krizi, Hříšný kanec, Konkurz na milence, Ženu ani květinou, Utrhnout se ze řetězu, Dvacetdeka lásky, Jednou nohou v blázinci, Krotitelka snů, Opiju tě rohlíkem. (ta by se vám mohla líbit)

V. PÁRAL- Profesionální žena, Milenci a vrazi, Soukromá vichřice, Profesionální muž, Kniha rozkoší, smíchu a radosti.

Vím, že je to mimo mísu ale připíšu knihy co mám ráda. Bylo by toho ještě hrozně moc ale opisovat knihovnu se mi nechce. Snad si něco vyberete, já bych sáhla po Monyové.

E.M. Remarque- Žena ze zlatýma očima, Tři kamarádi, Na západní frontě klid, Čas žít čas umírat

M.Waltari-Egypťan Sinuhet, Láska a tma.

A.Camus-Cizinec

Irving-Svět podle Garpa, Pravidla moštárny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 20:27

Právě od paní Frýbové jsem všechno četla, měla jsem na mysli spíš to, že se mi líbí takový styl, jinak naprostý souhlas" Z neznámých důvodů "se mi taky líbilo moc, sice jsem se obtížně prokousávala odbornými odstavci, ale příběh jako takový je krásný. Od Remarqua jsem toho taky četla hodně, ale vidíte," Žena se zlatýma očima " ani nevím, že existuje. Od něj se mi nejvíc líbila "Nebe nezná vyvolených a Vítězný oblouk". Jsem ostuda, ale třeba Hrabala a Párala jsem nečetla vůbec. No, moc děkuji za typy.

Od: host*
Datum: 02.06.15 18:04

Zajímavá a dost napínavá kniha, která sice není od českého autora, ale výborně se čte, je Cesta sněžných ptáků od Roberta Lyndona ve vynikajícím překladu Marie Válkové. Ze zahraniční literatury také překvapí Analfabetka, která uměla počítat, kterou napsal Jonas Jonason, známější spíš jako autor zvláštní detektivky Stoletý stařík, který vyskočil z okna a zmizel. Když jsme u zahraniční literatury, zajímavá četba je Robert Fulghum, zajímavý člověk, někde na webu možná bude i jeho rozhovor s Markem Ebenem Na plovárně a například jeho kniha Už hořela, když jsem si do ní lehal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 20:32

Jak jsem psala, občas sáhnu po zahraniční literatuře, ale ty české autory mám prostě radši. Včera jsem dočetla od Petera Jamese - V sevření mrtvého a já vždycky než se v té hromadě cizích jmen zorientuju, tak jsem ve třetině knížky, ale nijak je nezavrhuji, za typy moc děkuji.

Od: kniha
Datum: 02.06.15 19:56

No nejlepší ta vkladní. A čím míň toho v ní je, myslím čím víc tam je těch nul, tím je hezčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 03.06.15 06:58

Zkuste tuto knížku: Jan Trachta - Tichý dech. Viz http://www.databazeknih.cz/knihy/tichy-dech-173729 Stojí za koupení a přečtení. Autor, mladý, český chirurg, jeden z lékařů bez hranice, podává svědectví z afrického Konga a z Haiti, kam odletěl s dalšími lékaři ihned po ničivém zemětřesení. Zároveň jde o velmi osobní, s nadhledem a s humorem psanou výpověď člověka, který vyrazil do dalekých končin... atd. Víc v odkazu na webu nebo přímo v knize.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 03.06.15 11:04

Tato knížka není od českého autora, možná ani tipově neodpovídá, ale je podle skutečné události a je nádherná.

Henri Charriere - Motýlek

James Herriot - To by se zvěrolékaři stát nemělo...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.