Číslo účtu - kolik čísel?

Od: Datum: 23.09.12 22:25 odpovědí: 8 změna: 24.09.12 17:12
Může mít číslo účtu jenom 9 číslic? Teď vyplnuju složenku a jedna kolonka přebývá...
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.12 22:28

Dobrý den. Ano, je to možné. Takto krátká čísla mívají většinou velké firmy. Nejkratší číslo, co jsem viděl bylo myslím 6-ti místné + kód banky (čtyřčíslí za lomítkem).

Od: kfdjsi
Datum: 23.09.12 22:37

Žádné firmě nic neposílám...
Datum: 23.09.12 22:30

Proto je dobré vyplňovat číslo účtu od konce... ;)

Od: hop®
Datum: 23.09.12 22:43

Teoreticky může mít číslo účtu pouze dvě číslice, z toho jedno jako kontrolní číslo.

Zbytek čísla účtu se zleva doplňuje nulami do celkového počtu deseti číslic.

Číslo účtu lze psát ve zkráceném tvaru jen někdy, pokud potřebujeme jedním číslem napsat předčíslí, číslo účtu i kód banky, nelze nuly vynechat - některé IB tento formát vyžadovaly. Pak je kompletní číslo účtu v ČR třeba 1234560000ABCEF9876...

123456 - předčíslí

ABCDEF - účet

9876 - banka

... z toho bývá odvozeno i BIC a IBAN...

doplněno 23.09.12 22:43:

P.S.: jako první napište nulu... ;)

Od: kfjdsi
Datum: 23.09.12 22:45

Napadlo mě co když to pošlu a účet nebude existovat, pak mi to česká pošta vrátí (a jak?) nebo si to nechá?

Od: hop®
Datum: 23.09.12 23:09

Nenechá.

Nevím přesně jak funguje ČP, ale rozumná banka platbu ani nepřijme a pomalejší banka ji vrátí.

Vrátí to zpět na účet nebo na adresu, někde určitě vyplňujete odesilatele platby - účet nebo adresu...

Od: lego®
Datum: 24.09.12 17:12

Pokud tam budes mit adresu tak by Ti to meli vratit na ni, jinej kontakt na Tebe nemaj.
Pokud se seknes kdyz to posilas pres ucet tak se platba vrati.

Od: lego®
Datum: 24.09.12 17:11

Ano muze.
Kdyz jsem mel ucet u CS a odmyslel jsem si predcisli ktere se stejne nepouzivalo tak jsem mel 9+4 cislice.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.