Výkřik od E.Muncha

Od: Datum: 23.09.12 17:49 odpovědí: 5 změna: 24.09.12 19:18

Dobrý den,

Nevíre, prosím vás, někdo, která verze obrazu ,,výkřik od E.Muncha je ,,ta pravá? Na výtvarnou estetiku máme mít vybraný nějaký obraz, který budeme překreslovat (kopírovat) a budeme to dělat půl roku.. Potřebovala bych najít tu správnou verzi obrazu ( některé jsou hodně do modra,jiné do černa či červena...)

Popř. pokud byste někdo měl nápad na úplně jiný obraz, budu vám vděčná... Výkřik jsem si vybrala proto, že mi připadal z takových těch ,,lehčích obrazů... Navíc neumím dobře kreslit lidi, takže i z toho důvodu mi vyhovoval... Pokud mi někdo budete ochotný poradit s jiným obrazem, na období kdy byl namalovaný nezáleží, stejně tak na tom, kdo ho maloval ani na ničem jiném.. ;) Jen to nesmí být takové to moderní umění dnešní doby ;)

Předem děkuji, Viktorie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 23.09.12 18:19
avatar

A co obrazy od P. Picassa? Možná by se Vám to malovalo lehčeji, co říkáte? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 21:49
avatar

No, pokud chcete jednodušší motiv, přitom však jeden z nejdražších obrazu u nás, prohlédněte si Kupkovy ,,Elevation´´ Troufám si říct, že to bych sesmolil i já s pomocí pravítka, trojůhelníku a sady fixek za půlhoďku.

http://www.zebricky.cz/-clanky-/-%28172%29-10-nejdrazsich-ceskych-obrazu-

Ohodnoceno: 0x
 
Od: victorina
Datum: 24.09.12 17:19

Děkuju.. Když zase kreslit tohleto půl roku, to se mi moc nechce... ;)

Spíš jsem jen přemýšlela nad Vincentem vah Goghem, ale ten také kreslil převážně lidi (alespoň z toho, co jsem viděla...)

Mimochodem.. Já nejsem úplně levá, jen když mám něco překreslit, nejsem schopná tomu překreslit obličej (Ten se vždycky očima podobá japonskému anime :/ :D)

Od: snehulak*
Datum: 24.09.12 17:43

Jestliže se budete zabývat výtvarným uměním, měla byste rozlišovat malbu a kresbu. To co jste viděla od Gogha, byly určitě malby a ne kresby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: victorina
Datum: 24.09.12 19:18

Nejsem žádný výtvarný znalec, navíc mě víc zajímá hudební část estetiky (Náš gympl rozlišuje estetiku výtavrnou a hudební a ... No to je jedno...) Prostě mě zrovna výtvarná esetika moc nezajímá...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.