Jak postupovat při platbách v prodejnách H&M?

Od: Datum: 23.09.12 14:05 odpovědí: 3 změna: 23.09.12 18:46

V prodejnách C&A, M&S a dalších je možno zakoupené zbožído 30 dnů vrátit s jistotou vrácení peněz, nebo vyměnit s účtenkou a visačkou nepoužívané-nepoškozené. Ne tak v prodejně H&M. Zde je možná pouze výměna, pokud si nevyberete jiné zboží dostanete kartičku s dobropisem částky, která platí 5 let. Až doma jsem zjistila, že zakoupená halenka vzadu dobře nesedí, chtěla jsem ji vyměnit o číslo větší, ale byla zase moc veliká. Takže bych si měla koupit něco jiného - co vůbec nepotřebuji? Vrácení peněž jsem pokládala za samozřejmost. Jediná obrana je se této prodejně vyhýbat.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 23.09.12 14:11
 
Mají své obchodní podmínky na které přistupujete jakmile zboží u nich nakoupíte.To se týče i reklamací.Jediný jak se tomu vyvarovat je zkoušení v kabině,na místě.Nemusí jít ani o oblečení.Takhle jsem narazila v hračkářství.Místo pouzdra do školy jsem musela vzít hračku,kterou nepotrebujem.Zatímco pouzdro nebo peníze byly akutní.
doplněno 23.09.12 14:18: Co se týče c&a jsem spokojena.Nikdy s vrácením peněz nebyl problém.Příklad-kupovala jsem tam dětské plavky,byly poslední a měly velkou žlutou zaschlou skvrnu.Jelikož jsem je nutně potřebovala tak jsem je vzala k pokladně,dali mi na ně dvacet procent slevu a na účtenku mi paní napsala dobrozdání o skvrne,že i vyprane mi to veme zpět.Skvrna se vyprala,zřejmé někdo prošel s hotdogem...Opravdu nemám problém.S Hm už ano...
 
Datum: 23.09.12 14:48
 

Tak vrácení peněz přeci vůbec není samozřejmost - je to dobrá vůle prodejce. Ostatně i ta výměna za jiné zboží je jeho dobrá vůle.

 
Od: jaru*
Datum: 23.09.12 18:46
 

Ale je přece možno od každé kupní smlouvy odstoupit dle OZ.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.