Mimořádní lidé

Od: Datum: 31.05.15 07:35 odpovědí: 6 změna: 02.06.15 01:25

Přemýšlím o tomhle dnešním článku: http://www.novinky.cz/veda-sk…-behem-pristavani-na-iss.html Kdo a jak tohle nahoru dostal, to je nad mé chápání. *sok* To řešit ani nechci. Ale zajímalo by mě, jestli ti lidé, kteří tohle dokázali, jestli jsou také malicherní, hádaví, krutí, hamižní, zákeřní. Jestli je tak obrovsky úžadné dílo nezměnilo k lepšímu. Vím, že od té chvíle asi nezačali kadit fialky, ale přece jenom, nějak je tak úžasná, mimořádná záležitost musela změnit. Žijí lépe? Líbí se jim na světě více? To, co dali lidstvu, dali třebas kousíček někomu, koho milují a kdo miluje je? Žijí takovíhle lidé krásnější život? Co vůbec může člověka změnit k lepšímu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.15 08:03

Dobrý den Babko! Jsem v tomto dost skeptická, ale myslím si, že i tito velikáni maji typické lidské vlastnosti. Spousta titánů vědy, umění i v minulosti byli v soukromém životě dost protivni lidé.

Od: odpoved*
Datum: 31.05.15 10:42

Jsou lidé, kteří mají nadání třeba na matematiku, fyziku, kybernetiku a tak. Lidé, kteří na nic jiného nemyslí a žijí jen pro své bádání a dokáží dostat do vesmíru takové stanice. Kolikrát takoví lidé chodí obyčejně oblečeni, že na první pohled by jim někdo dal i něco do klobouku, přestože vydělávají hodně peněz. Takoví lidé nevnímají módní trendy, nezajímá je konzumní způsob života, takoví lidé žijí pro vědu, je to jejich svět, nic je nerozptyluje. Třeba neumí nic praktického, ani si uvařit čaj, udělat míchaná vajíčka, nebo umýt nádobí, ale jejich mozek je pro vědu geniální.

Datum: 31.05.15 15:51

ISS neni nic zazracneho. "Vezmi kovovy valec, pridelej na oba konce spojovaci mechanizmus, dovnitr vmestnej nejake vedecke zarizeni a jine doplnky, dukladne utesni, naloz na raketu/raketoplan a na obezne draze spoj s podobnymi valci."

Datum: 31.05.15 16:27

Nomo, nejde mi o techniku. Vůbec! :-D Ale že my, lidé, jsme podivní!

Datum: 01.06.15 23:09

Řekněte mi někdo, co tohle kosmické smetí dalo lidstvu. :-D

Od: zeli®
Datum: 02.06.15 01:25

junkers: Při vývoji toho smetí bylo vynalezeno mnoho elektroniky a materiálů, které se posléze mohly dostat do masové výroby a které denně využíváte, protože si je díky té masové výrobě můžete finančně dovolit ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.