Bezový sirup z plodů

Od: Datum: 22.09.12 08:07 odpovědí: 8 změna: 22.09.12 11:56

Zdravím. Dostala jsem bezový sirup, ale je z bezových kuliček, ne květů. Je tento sirup zdravý nebo není? Díky, B.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.12 08:15

Ano i tenhle sirup je zdravý mimojiné plody obsahují karoten, vitaminy C a B.

Od: bo*
Datum: 22.09.12 08:19

K produktu čichni,pokud voní a chutná ti klidně ho zkonzumuj,je zdravý.Je možné žeby tě chtěl někdo otrávit?Bezinkami těžko.

Od: viky®
Datum: 22.09.12 08:23

Dobrý den, Barbucho. Sirup z Černého bezu, je tmavý a hustý, barvený, voní kávou a rumem, je to něco takového? Jestli ano, užívá se jedna malá štamprlička. Naše tetička, užívá sirup na snížení tlaku. Sirup děláme vždy jednou za 4 roky, čím je starší, tím je lepší. Lahve uskladníme do sklepa. Postupně odebíráme. Je to zdravé. Jen můj názor.

doplněno 22.09.12 08:36:

Staré přísloví: "Před heřmánkem smekni, před bezem klekni."

Zde jsou všechny možné recepty z černého bezu a na co jsou dobré.

http://www.sk2.goo.cz/zdravi_…dlani/lecive_rostliny/bez.htm

Datum: 22.09.12 09:30

Dokonce mám dojem, že bezinky vůbec (tedy i sirup) se užívají nejen na snížení tlaku, ale obecně na jeho úpravu. Ale jist si tímnejsem.

Datum: 22.09.12 10:13

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni.

Už z toho je zřejmé, jak si naši předci vážili bezu a jeho léčivých vlastností. Z bezu se nechá dělat: Z květů limonáda a sirup, z plodů marmeláda, sirup a likér.

Všechno je velice chutné a léčivé. Nic Vám neuškodí. Jaga.

Datum: 22.09.12 10:29

Z plodů jsem dělával víno, a dobré jsou také kosmatice v těstíčku. Někde nahoře je odkaz na recepty, tam to je (mj.)

Od: pohankaa
Datum: 22.09.12 11:53

Není pravda, že sirup z kuliček plodu bezu je úplně neškodný. Pokud je někdo citlivý anebo to s konzumací přežene, potom následuje bolest hlavy, a při ještě větší nestřídmosti nauzea, křeče, průjem. Takže všeho s mírou! Nepřehánět to.

Od: ponkaa
Datum: 22.09.12 11:56

Ale sirup, marmeláda, víno zdravé jsou, to není pochyb, jako celá rostlina je léčivá.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.