Strašně nekvalitní vlasy

Od: Datum: 30.05.15 06:32 odpovědí: 5 změna: 02.06.15 15:40

Asi začnu tím že teť jsem v 7. třídě Zš . V 5. třídě jsem se ostříhala na mikádo - nějakou dobu se mi to líbilo ale potom jsem zatoužila mít dlouhé vlasy. Od té doby mi vlasy vyrostly asi po prsa ale bohužel je nemůžu vůbec nosit rozpuštěné . Když si je rozpustím a učešu tak se mi do cca 2 minut slepí do takových divných provázků ( já tomu říkám - myší ocásky ) . Potom to vypadá jako kdybych si 2 týdny nemyla hlavu nebo se nečesela tak 2 měsíce ale já si přitom myla hlavu třeba den předtím a česala se před 2 nebo 3 minutama. Hrozně jsem toužila mít vlasy dlouhé ale takhle je musím mít pořád v culíku . Potřebovala bych poradit něco čím by se to zlepšilo - jinak se svého snu budu muset vzdát a jít znova na mikádo ( s mikádem mi to nedělalo tolik )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.15 09:24

Jsi ve věku, kdy je to s vlasy problematické - projevuje se puberta.

Chce to se k vlasům chovat šetrně (a to platí obecně, nejen ve Tvém věku). Mít kvalitní hřeben, který netahá vlasy, pokud možno se nefénovat, jen nechat vlasy volně uschnout, mít šetrný šampon, a při mytí šampon řádně spláchnout, aby ve vlasech nezůstaly zbytky šamponu. Při každém mytí použít regeneraci. Pokud se Ti vlasy mastí, musíš používat šampon i regeneraci na mastné vlasy.

Z přírodních prostředků dost pomáhá odvar z kopřivy a pivo. Natrhané kopřivy se nechají přejít varem, nechají se odstát, slejí se, a umyté vlasy se tímto odvarem spláchnou.

Pivo je také fajn, umyté vlasy se spláchnou 1 lahví piva. Kupodivu napáchnou, a jsou pak hezky lesklé.

Pokud máš světlé vlasy, můžeš použít odvar z heřmánku.

A pokud máš problém s vlasy, chce to dbát rovněž na stravu. Skvělé jsou pivovarské kvasnice - prodávají se v tabletách, nebo si jednoduše z droždí udělat drožďovou pomazánku.

Od: nela*
Datum: 30.05.15 11:31
Pravidelne zastrihavat trepici se konecky a ponicene vlasy. Nefenovat, nezehlit, nekulmovat. Nechat volne proschnout. Nikdy nechodit spat s mokrou hlavou a po kazdym myti pouzivat kondicioner.jednou tydne masku na vlasy s regeneracnim a vyzivujicim ucinkem. A nikdy! Necesat mokre vlasy a mnout rucnikem. Jen jemne promackavat a pak nechat proschnout. Timto se hodne zlepsily i moje vlasy. Chce to trpelivost, ale za par mesicu mozna tydnu budete mit krasne vlasy.
Datum: 02.06.15 15:40

Nečesat mokré vlasy? Kdybych si nechala vlasy uschnout neučesané, tak mi zůstane každý vlas pokroucený jinak do vrabčího hnízda a suché už je nikdy neučešu.

Nemohu používat kondicionéry, protože se mi vlasy mastí a když už, tak jen na konečky, tak se mi nejlépe osvědičila kúra od Gliss kur Hair repair - jen ten oranžový na tuším poškozené vlasy - ten se dá používat opakovaně i přes den na suché vlasy, ale používám ho i po umytí místo kondicionéru do konečků vlasů a ty pak snadno rozčeši. A chodím spát zásadně s vlasy mokrými..

Takže to chce vyzkoušet různé typy šamponů a jak už tu bylo řečeno, na mastné vlasy je nejlepší úplně obyčejný kopřivový. S balzámy a kondicionéry opatrně, protože ty již tak vlasy se sklonem k maštění, zatěžuje..

Datum: 02.06.15 14:42

Opravdu ve problematické věku, ale můžeš zkusit zvyšit kvality s nějakou maskou. Na internet najdeš moc recept na domácí masky pro suché i poškozené vlasy nebo si můžeš koupit nějakou z lekárny. Používám tuto masku Macadamia Natural Oil Care a jsme moc spokojená

Datum: 02.06.15 15:31

já taky používám masky, ale spíš nejaké bio, na netu si můžeš přečíst víc :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.