Brigáda- kaufland

Od: Datum: 09.02.13 18:36 odpovědí: 5 změna: 10.02.13 07:55

Ahojky lidi, je mi 15 let, ještě jsem na ZŠ a hrozně nutně potřebuji brigádu. Myslíte, že třeba když se půjdu zeptat do kauflandu, jestli nepotřebují roznos letáků, vemou mě? Když to třeba napíšou na mamku, nebo tak? Prosím odpovězte, je to nutné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 09.02.13 18:47

Nejdřív se domluv s mámou - do toho Kauflandu (nebo i jinam) se musí jít zeptat ona, s tebou se nikdo bavit nebude - nesmí tě legálně zaměstnat...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 19:19
avatar

Pokud se půjdeš zeptat přímo do Kauflandu, stejně nepochodíš, protože roznosy letáků zařízují firmy přímo na to zaměřené, a dělají to pro různé obchoďáky a firmy - takže by Tě přinejmenším odkázali na ně. Zjednodušeně řečeno zadává Kaufland roznos letáků jiné firmě.

Pokud vím, od 15ti let zaměstnává brigádníky oficiálně pouze McDonald, možná i KFC.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 20:11

Ahoj, na roznos letáků Tě Kaufland určitě nepřijme. Často bývají v letácích Kauflandu inzeráty na roznos letáků v dané oblasti. Jedním z předpokladů je ukončená povinná školní docházka, tedy základní škola, což Ty zatím nesplňuješ. Věk od 15 myslím může být. Další věc, na roznos letáků se hlásí mnoho zájemců, jednoho pak náhodně vybere počítač, ostatní jsou jako náhradníci.

Nevím, proč tak nutně nyní potřebuješ brigádu, ale třeba by si k penězům mohla přijít i jinak, například se s rodiči domluv na rozšíření svých povinností a navýšením kapesného, zkus se poptat po příbuzných, v 15 Tě stejně nikdo moc legálně zaměstnat nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 22:48
avatar

Dokud nemáš ukončenou ZŠ, nesmí tě nikdo zaměstnat, přestože ti už bylo 15 let.

I ten McDonald by tě mohl zaměstnat nejdříve od 1. července.

Nepočítej s tím, že by solidní zaměstnavatel (a takového potřebuješ, nesolidní by ti možná ani nezaplatil) uzavřel smlouvu nebo dohodu "na někoho jiného".

To by byl podvod, s nímž by ti pravděpodobně odmítli pomáhat i tví rodiče.

___ Zkus se poptat po okolí, jestli někdo nepotřebuje výpomoc (obstarání nákupů, venčení psů, umytí okem, žehlení, na jaře pomoc v zahradě, ...), nebo - jak už tu bylo zmíněno - se dohodni s rodiči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 07:55
avatar

Roznos letáků neorganizují samotné supermarkety, ale agentury. Leták z Kauflandu nedostáváme, takže nevím, ale na letáku z Globusu je napsáno: Distribuci tohoto letáku zajišťuje společnost Česká distribuční. Bezplatná linka: 800 888 558, nebo mail: callcentrum@distribucni.cz

Jen přemýšlím, na co potřebuješ v 15 letech přísun peněz? Jistě Ti rodiče dají vše, co potřebuješ. Pochopila bych potřebu brigády třeba při studiu VŠ, v 15 se mi to zdá brzy. Ale práce ještě nikoho nezkazila. Jinak je povinností ukončená školní docházka. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.