1x

Zpomalený katastrální úřad

Od: Datum: 28.05.15 07:34 odpovědí: 10 změna: 28.05.15 12:39

Ahoj, jakou dobu má katastr na to, aby provedl změnu v mapaách?

Podal jsem žádost (před 15. dny) aby mi zapsali číslo domu, který jsem zkolaudoval. Myslel jsem si, že jen změní číslo parcelní na číslo popisné a mají to během pár dní hotové, ale stále se s tím se... a nic. Jak dlouho lhůtu na to ti byrokraté mají? 30 dní? Pokud ano počítá se do těch 30.dní i víkend nebo to jsou jen pracovní dny? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 28.05.15 08:11
Zdravim. Urad ma ze zakona 30 dni na provedeni zapisu, a ano pocitaj se i vikendy Mejte trosku strpeni.
Od: kklaban
Datum: 28.05.15 08:13

Dobře, děkuji za odpověď.

Datum: 28.05.15 10:58

Možná to nebude tak jednoduché. Je nový zákon, podle kterého je pozemek součástí stavby. Pokud jste v žádosti o vklad udělal chybu, tak se vklad neprovede a Vy přijdete o 1000,- Kč. Mě se to stalo u darovací smlouvy, chybu nešlo opravit a musel jsem podat novou žádost a zaplatit dalších 1000,- Kč.

Datum: 28.05.15 11:02

Tohle se neplatí, jde jen o změnu čísla parcelního na číslo popisné. Žádné peníze po mě nechtěli, ovšem jestli jsem při tom vyplňování papíru udělal nějakou chybu to nevím.

Datum: 28.05.15 11:41

Číslo parcelní se nezmění na číslo popisné. Pouze se přidá číslo popisné (budova č.p. xx na pozemku yy).

Datum: 28.05.15 12:21

No já tam mám teďka číslo parcely 481, které leží na pozemku č. 2482/1. Obec mi přidělila číslo popisné 33, takže by to číslo 481 mělo být změněno na 33, pokud to dobře chápu. Protože např. naši taky mají v mapách číslo popisné a né číslo parcelní.

Od: wow
Datum: 28.05.15 12:35

Katastrálních úřad po podání návrhu na vklad obešle účastníky a 20 dní nic dalšího nekoná (to je při prodeji - nevím, zda ve vašem případě platí to samé). 21 den začně konat a během pár dní je pak vše hotové.

Pokud se díváte na mapu, tak se dívejte na kastrální mapu, tam ta čísla jsou. V běžné webové/GPS mapě najde čísla popisná/orientační.

Datum: 28.05.15 12:39

Já návrh na vklad nepodával, to se samozřejmě platí 1000kč. Já jen vyplňoval nějaké zjednodušené lejstro. Mám to kvůlu tomu, jak jsem psal, že jsem dostavěl dům, nechal zkolaudovat a s geometrickým plánem, kolaudačním spisem a přiděleným číslem popisným od obce šel na katastr.

Od: buss®
Datum: 28.05.15 12:37

No a co vám bránilo se zeptet, kdy bude výsledek? Proč se lidi bojí?

Datum: 28.05.15 12:39

Já se nebojím, ptal jsem se té nepříjemné baby, co tam sedí a ta jen vyštěkla až to bude tak to bude.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.