Je racionální spláchnout stokorunu do záchodu

Od: Datum: 16.09.12 00:27 odpovědí: 14 změna: 16.09.12 14:35

Už delšé dobu řeším odpověď na jednu filosoficko-logickou otázku a nemůžu jí najít:

1) Nevím, jestli existuje záchodové božstvo

2) Nevím, jestli si zácodové božstvo (1) spláchnutím stokoruny příznivně nakloním

3) Nevím, jestli existuje posmrtnáý život

4) Nevím, jestli je posmrtný život (3) nekonečný

5) Nevím, jestli záchodové božstvo (1) ovlivňuje mojí pozici v posmrtném životě (3)

6) Nevím, jesti mou pozici záchodové božstvo (1) v posmrtném životě (3) ovlivní pozitivně (5), v případě, že si ho příznivě nakloním (2) a negativně (5), v případě, že si ho příznivě nenakloním (2)

7) Porovnáním jisté škody vzniklé vhozením a možné škody nevhozením dojdu k závěru, že je menší škoda jistá ztráta 100 KČ, než možné nekonečné (4) utrpení (6)

8) Racionální je minimalizovat škodu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 16.09.12 00:34
nevim co beres,ale bud to brat prestan,nebo zdvojnasob davky;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: radobyfilosof
Datum: 16.09.12 00:40

Díky, ale mě by opravdu zajímal nějaký argument, proč by racionálně uvažující jedinec neměl spláchnout stokorunu do záchodu.

Od: maybe87
Datum: 16.09.12 07:11

Pač za kilo si dneska nikoho nenakloníš. Spláchni tam celou výplatu a jednoho dne, pokud existuje posmrtný život (3) zjistíš, jestli sis záchodové božstvé příznivě naklonil (2)

Pakliže posmrtný život (3) neexistuje, může ti to být fuk, protože už tě spláchnutý prachy štvát nebudou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 00:40
avatar

Správná logika! Je vidět, že jste odpovědný muž, který myslí na budoucnost.

V rámci optimalizace vám mohu nabídnout zprostředkování kontaktu se záchodovým božstvem způsobem, který vám zajistí pozitivní identifikaci zmíněným božstvem a tedy zaručené místo u Velkého Klozetu až přijde váš Čas. Přeci nedopustíte, aby si božstvo myslelo, že to tam hází například váš soused.

Kam mohu poslat číslo účtu? 8-)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radobyfilosof
Datum: 16.09.12 00:42

Já jsem zatím ani nespláchnul tu stokorunu, ptám se ale každého, kdo to po přečtení neudělal, jaký k tomu má logický důvod vzhledem k mé argumentaci.

Od: jakojaaa
Datum: 16.09.12 01:08

Chybu vidím v bodě 7)

"je menší škoda jistá ztráta 100 KČ, než možné nekonečné (4) utrpení (6)"

Vzhledem k tomu, že pravděpodobnost, že dojde k nekonečnému utrpení, je blízká 0, ztráta 100 Kč se mi jeví jako podstatnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 01:45
avatar

Existuje-li záchodové božstvo, nemá žádný vliv na délku ani kvalitu posmrtného života. (Náboženství jste asi nenavštěvoval, že?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 07:47
avatar

Milý záchodový filosofe, asi sis šlehl málo.

Za stovku dneska ani kuře nehrábne, natož záchodové božstvo. Co je to stovka?

Pokud budeš ale pravidelně do záchoda házet celou výplatu, už to stojí za úvahu. Nasadit sítko, vybrat, vyprat, usušit a užít. Vždy´t pro Tebe s Tvým uvažováním jsou stejně peníze zbytečné. A mně by pomohly.

Opravdu, když třeba ve městě potkávám stovky lidí, nikdy by mě nenapadlo, co všechno se některým z nich může honit hlavou. Svatá prostoto! *modla* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 16.09.12 07:56

Řešíte opravdové hlouposti. Řešte radši užitečnější věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 10:11
avatar

Máte pravdu, měl byste ji spláchnout.

Myslel jste ale už na to, že může existovat božstvo, které vám slíbí cokoli, pokud se budete řídit pár pravidly a občas navštěvovat jeho svatostánek, nebo sluneční božstvo, kterému by udělalo radost, kdybyste na vršku pyramidu někoho vykuchal? V rámci předcházení nekonečnému utrpení byste se na to měl taky zaměřit.

doplněno 16.09.12 13:50:

Ještě jen tak mimochodem, pokud 2 a 5 vyměníte za jakékoli obdobné výroky (včetně toho, že "záchodové božstvo spláchnutím stokoruny negativně nakloním"), bude vám to taky fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 10:18
avatar

Stovku si nechte a kupte si za ni nový matroš:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zumpmistr
Datum: 16.09.12 10:23

Záchodové božstvo si nenakloníte ani tisícovkou. Ovšem může Vás hřát představa, že Vy sedíte doma a Vaše Ho.no se koupe třeba v Labradoru. Berinká úžina je pro něj příliš úzká a Tichý oceán, příliš hlučný. Však možná již za dnů pár uvidí Gibraltar a jednou možná dospěje až k mysu Dobré naděje.

Vědci z insitutu Vischi prý zkoumali jak je možné, že prd.l nemá vrásky a dospěli k výsledku, že je to tím, že má hov.o na starosti.

Hezkou Neděli*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gue
Datum: 16.09.12 13:46

Myslim, ze Zachodove bozstvo nema zadny prospech ze stokoruny. Mozna by mohlo ocenit vasi obet, ale myslim, ze vice oceni pokud budete jist vice vlakniny a tim padem se casteji vyskytovat ve svatostanku (WC)

Zachodove bozstvo podle me umi spis nez pozitivne ovlivnit vas statut po smrti, ovlivnit vas statut v dobe zivota. Takze dalsi duvod pro zdravou stravu. Pokud zvysite prijem vlakniny, zachodove bozstvo vas odmeni dlouhym zivotem, plnym kvalitni defekace.

Ja jsem nedavno pozil vetsi mnozstvi burcaku a zachodove bozstvo si tim hodne nahneval a musel se chodit k nemu vyzpovidat kazdou hodinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 14:35
avatar

Vzhledem k tomu, že si nemůžete být jist existencí posmrtného života ani existencí záchodového božstva, tudíž ani toho, zda záchodové božstvo ovlivní váš posmrtný život, je větší pravděpodobnost, že si způsobíte škodu vhozením stokoruny do záchodu než jejím ponecháním. Tudíž je racionálnější stokorunu do záchodu neházet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.