Prostřeno, díváte se?

Od: Datum: 14.09.12 21:59 odpovědí: 35 změna: 17.09.12 19:40
avatar

Náhodou jsem se podívala na tento pořad a stala jsem se absolutně "acro". Děsně mne baví pozorovat, jak se lidé k sobě chovají. Je to úžasné. Obraz člověka a jeho podstaty. Vesměs tam jsou lidé, kteří neumí vařit, o kulinářství nemají ani páru, vastně ani neví, co to slovo znamená, přesto se do soutěže přihlásí. Zajímal by mne váš názor, jestli to někdo z Vás sleduje. Nemyslím VIP. To je o něčem jiném. Mluvím o obyčejných lidech. Sleduji to z psychologického hlediska a neustále žasnu, čeho všeho jsou lidé schopni. Jací jsou podrazáci, jak jsou falešní. Máte na to nějaký názor? Možná, že je tady i někdo, kdo se účastnil té soutěže a možná, že k tomu má co říci. Moc by mne to zajímalo. Děkuji S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.12 22:08

To je pořad pro kuchaře amatéry,ne pro profíky.Takže proč by se tam nepřihlásili lidé,kteří o oboru až tolik nevědí?

Ohledně mezilidských vztahů - je to show,jako každá jiná.Ti lidé dle mého názoru nejsou až tak konfliktní,myslím,že je tam tlak televize,aby ten pořad byl zajímavější. Vemte si např.jinou komerční televizi a pořad,kdy chlapi nafasují cizí polovičky. Vždycky jsou vybíráni lidé tak,aby k sobě co nejméně pasovali.

Je to divadlo a lidi jim to žerou a ještě to probírají druhý den v práci,jaký je kdo z účinkujících k...én.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 22:09
avatar

Co znamená "stala jsem se absolutně "acro"?

doplněno 14.09.12 22:31:

Díky za vysvětlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 22:27
avatar

Pardon, použila jsem výraz z francouštiny, myslela jsem, je i tady vžitý, znamená to závislá. Omlouvám se.

doplněno 14.09.12 22:33:

Fakt si to nahrávám, když vím, žre se nemohu dívat onlaine. Baví mě to. jsem zvědavá, co z koho vypadne, jak se zachovají, co nakecají a jak potom oni sami peldají nějaký neskutečný "blaf".

Od: bena*
Datum: 14.09.12 22:10

To je úplně uměle nahrané, aby se tam něco dělo, aby to mělo sledovanost.

někdo to prokoukne, že je to uměle nahrané, někdo se diví, jak se tam chovají ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 14.09.12 22:22

já teda Prostřeno sleduju občas a někdy to stojí z prd Suzy a někdy to jde,

předevčírem třeba holčina krájela do polévky petržel a říkala jí bílá mrkev,tak,že to hovoří za vše

nezapomenu na díl,kterej mi přirost k srdci,byl v něm kreslíř Urban s perfektní partou,bylo to vysíláno před vánoci vloni,to jsem byl potěšen.

někteří se tam přihlásí jen proto,že chtějí asi jen ty prachy,jinak to nechápu,

sám rád vařím a proto mě někdy ty jejich žblafy zaráží,ale každej máme jinej jazyk

S

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 13:13
avatar

A co teprve tady tato krasotinka *smich* *haha* *zed*


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 22:42
avatar

Tak tedy Beno, já se divím každý den. Je jasné, že jsou určité podmínky za účelem sledovanosti. Ale to právě mne zaráží. jak je možné, že nacházejí mezi lidmi takové "kamikaze"? Podle mne je tento pořad sondou do hloubky dnešní společnosti. Vždyť se tam neustále hlásí další a další lidé. To jim to je jedno, že se ve svém okolí zesměšní, nebo znemožní? To mi vrtá v hlavě. Přece je k přihlášení nikdo nenutí, jdou do toho dobrovolně.

Od: bena*
Datum: 15.09.12 09:42

Pro peníze si někteří nechají vrtat koleno... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 19:38
avatar

A neříkají si ti další a další, že těm ostatním ukážou, jak by se toi mělo zvládnout, ale nakonec se nechají strhnout i oni? Ale spíš si myslím, že se lidé hlásí kvůli vidině "snadno vydělaných peněz".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jesterka*
Datum: 14.09.12 22:24

Ahoj, já tento pořad milovala, když se začal vysílat, cca před dvěma lety?, neunikl mi ani jeden díl. Bohužel se pořad časem změnil k horšímu,a v poslední době, kdy se zvýšila výhra (z dvaceti na čtyřicet tisíc), se už na něj nejsem schopná dívat. Zrovna před pár dny jsme se o tom bavily s kamarádkou, a shodly jsme se, že jsou účastníci neskutečně agresivní a jdou za výhrou hlava nehlava. Ze začátku mě bavilo pozorovat různé lidi, jak přistupují k vaření i hoštění, jak mají zařízené domácnosti. (mimochodem nikdy nezapomenu "na Lídu z lidu", když prohlásila, že se nenajedla a půjde si koupit na benzinku BAKETU). Nyní už se na tento pořad nedívám, nemám na to žaludek. Sleduji pouze VIP prostřeno a baví mě sledovat, jak se VIP v něm (často nevědomky) odhalují... Sleduji i diskuzi k tomuto pořadu na stránkách Primy, a často žasnu, jak jsou diskutéři zlí a sprostí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 23:13
avatar

Jestěrko a vidíš, před těmi dvěmi lety jsem to letmo viděla u své kamarádky, při náhodné návštěvě, a řekla si, co je tohle za blbost, jak se na to můžou lidi koukat. Myslela jsem, že jde o vaření. No, a dneska na to fakticky čumím každé ráno a těším se na každý druhý den. není to totiž o vaření a kulinářském umění, ale o lidské podstatě. a TO mne začalo zajímat. Z toho se dá pochopit mnohé a vysvětlit si mnohé, co se děje třeba kolem Tebe. Ten pořad není vůbec blbej. Je to průřez morálky dnešní populace. Tak to vnímám a baví mne to. Není to hloupý pořad. Naopak je hrůzně pravdivý, neboť ukazuje v celé nahotě podstatu člověčí.

Závist, škodolibost, faleš...

Ale mohu říci, že jsem každý týden překvapena tím, jak se lidé dokáží přetvařovat. A stále nechápu, kde berou nové a nové adepty. Přece ti blbci za ty roky už vědí, že to z huby vypustí, bude zveřejněno. Tak jak je možné, že se na to nevykašlou? A nejsou tam přece samí idioti a přesto do toho jdou. To je pro mne záhada největší.

Od: jesterka*
Datum: 14.09.12 23:33

Pořad není blbej, ale ti soutěžící! Ze začátku se hlásili lidi především kvůli vaření, dnes mám pocit, že to je výhradně o výhře a o předvádění se. Stejně jako kdysi v reality show Vyvolení. V první řadě (Vladko, Regina) to byli sice exibicionisti (normální člověk se přece nepřihlásí), ale podle mého názoru svým způsobem naivní exibicionisti, kteří nevěděli do čeho jdou, co taková realitiy show obnáší, protože se s tím u nás teprve začínalo. V dalších řadách ovšem už se hlásili úplně jiní lidé. Vyčůraní, hloupí. Stejně tak je to vidět v průběhu let na Výměně manželek a na Prostřenu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 15.09.12 20:27

@suzymon v tom není žádná záhada lidi jsou chamtiví a jdou ža každou cenu po penězích.Za starého režimu si sousedi a známí chodily zdarma pomáhat a teď koukaj kolik dáš (najdou se i vijímky)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 14.09.12 22:30

,,suzy,,já to sleduji a docela se mi to líbí.Lidi zůstanou lidma .Ano,nejsou to profíci ,,ani nesmí ,,ale VIP ,,také ,,je to na stejné úrovni,jen se tam více drží na uzdě. Lidi je znají.

Ono jak jak jde o peníze ,tak se dějí věci,,já se nedivím,ale až zas nějaké hrůzy tam nevidím,které by se mnou zahýbaly. Líbí se mi to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 22:34
avatar

Dívám se občas nedobrovolně. Je to maminčin oblíbený pořad, někdy nemohu uniknout. Domnívám se, že režie záměrně vybírá, aby se občas v pětici objevil nějaký kverulant, pak nám zase naservíruje pětici poměrně normálních a společenských kuchařů, ale to jen proto, aby v dalších dílech byli ti vyčnívající z průměru více vidět.

V jednom dílu vařil syn paní, se kterou se zná má kamarádka. A tak jsem se dozvěděla, že se u nich doma mnohokrát trénovalo přihlášené menu. To menu se nesmí změnit. Pak je docela legrační, když hosté nad talířem vzdychají, že mají už třetí cibulačku tento týden. Ano, možná právě pro konfrontaci přihlášené cibulačky byli do soutěže vybráni.

Nědy žasnu nad odvahou nešiků, jindy nad povzdechy, že někdo nejí cibuli či kmín... Zajímavé. Také si myslím, že mnoho soutěžících nechce předvádět své kuchařské umění, ale pochlubit se bydlením a majetkem.

Je to taková reality show. Párkrát jsem viděla i kousky jiných, mnohem horších. Tak jsem se s pořadem celkem smířila. Když se občas musím dívat, snažím se alespoň trochu bavit a neprožívám při tom stud za jiné, jak tomu bylo při prvních dílech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 22:40
avatar

Česká verze pořadu je odporná. Produkce navybírá exoty, vyčuránky, vegetariány ... Kdyby mi někdo prolézal šuplíky, tak mu urazím ruce u samé ... Nevím zda český divák chce vidělt "krev", že bysme tací byli? Slovenská verze je velmi kulturní, milá, lidé si navzájem přejou úspěch.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: polinek*
Datum: 14.09.12 22:51

já říkám,vždy lepší,než je válení v krvi,,a také člověk vidí a i třeba si něco vyzkouší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 14.09.12 22:52

Dřív jsme ho sledovali jako Vy. Nesměl nám ujít žádný díl. Nahrávali jsme si ho atd. Dnes už se nám omrzel, jako spousta jiných pořadů na Prima TV. Nikdy jsem nepochopil např. proč se do kuchařské soutěže hlásí lidé typu: "...tohle nejím, támhleto mi nechutná, na tohle jsem alergická, tohle neochutnám...", a z hlediska tohoto svého "?postižení?", hodnotí výkon ostatních. Nelíbí se mi systém hodnocení každý den, má to své nevýhody.

Proto se nám to přestalo líbit. Je to mnohem víc nespravedlivá show, než spravedlivá soutěž.

A posuzovat, nebo zobecňovat chování soutěžících nelze. Jsou opravdu vybíráni dramaturgií TV, aby to byly pokud možno nejkonfliktnější typy, aby bylo "na co se dívat", aby bylo "maso".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 14.09.12 22:58
Byla jsem na praxi v jedné lesní kolibě(jestli víte co je to za restaurační zařízení).Měly jsme úžasného šéfa.Rozuměl vaření i obsluze.Někdy poněkud nervózní a neuroticky ale když jde o jeho pověst-prosím.Měl syna,který semtam mu tam vařil.Spíš to flákal a radši se upíjel alkoholem.Pamatuji si když jednou takhle synator vychrapaval v šatně opici(nevyboureny mladík,kterého těžce nebavilo vařit v rodinné restauraci) a přišel host a poručil si místní tajemství pana kuchaře.Snažila jsem se ho uvařit.No a pak host podle vůně poznal o co jde už z placu-tvaruzky:-D ony mi praskly,ale i tak to ocenil.Dojedl.A nyní si poručil moucnik.Byly to švestky-sušené švestky propichnuty mandlí a obalene v těstíčku,osmahnute.Recept našeho šéfa...to se mi ke štěstí už povedlo.
Nyní po 15letech takhle sedím večer u tv a začlo Prostreno.K mému úžasu tam soutěžil onen synator a se svým meny kterému dominovaly ony smažené švestky,musela jsem koukat a tak si predstavte že vyhrál.Ten opilý břidil,za kterého jsme věcně vařili:-D
doplněno 14.09.12 23:04: K tématu-kdyby mi někdo šel šmejdit do šuplat,schovala bych různě do skřínich pastičky na myši.Aby to bylo o něco veselejší:-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanacerven*
Datum: 15.09.12 00:14

Zdravím.

Na rozdíl od německé varianty, kdy se jedinci opravdu dobře baví, recepty jsou inspirativní, suroviny velice kvalitní a hodnotící komentáře jsou vyřknuté s nutnou dávkou nadhledu a humoru, v českém pojetí vyznívá tato show jako nemilosrdná prohlídka nezdravého životního stylu s nepřátelským, ba někdy až krutým hodnocením ostatních soutěžících. K tomuto hodnocení dochází, přirozeně, bez jakékoliv sebereflexe. Pořad zároveň poskytuje odpovědi i na řadu volně souvisejících otázek jako: proč máme nechvalné prvenství v karcinomu tlustého střeva či proč se snadno a bez reptání spokojíme s tím, co se nám předkládá, zda je to jídlo, služba nebo zákon.

Nedostatek kritického myšlení _ prosím, nezaměňovat s permanentním kritizováním a paušalizováním! - je patrný i při konzumaci veřejných politik. Vaření zákonů a veřejných politik, či reforem trpí stejnými neduhy jako příprava pokrmů v české reality show. Suroviny z levného supermarketu, špatný recept, povrchní znalost technologie, nedostatek praxe jsou zaručeným receptem pro vznik podivné kejdy, jejíž pozření dá zabrat i odolnějším jedincům. Navíc, když se kuchaři nestřídají a nejsou ochotni cokoliv změnit _ pokud možno k lepšímu -, nelze se pak divit, že výsledek jejich umění vyvolá celonárodní kocovinu. V horším případě lze mluvit o verbálním průjmu nebo intelektuální zácpě. Za znecitlivění průchodnosti střev si každý může sám nedostatkem zbytkové stravy. V případě společnosti hovořme o nedostatku odvahy, kuráže a integrity, ale i schopnosti naslouchat a přehodnocovat.

Nám, konzumentům, připadá úkol rozlišovat kvalitní pokrm od nekvalitního, kvalitní suroviny od napodobenin. Ať už se totiž jedná o amatérskou soutěž, jako v případě Prostřeno!, nebo o klání profesionálů, základní postupy pro přípravu bešamelové nebo holandské omáčky jsou stejné. Při dobré znalosti toho, oč se snažíme, daleko lépe odlišíme dobrého profesionála od plkala, který sice mluví jako kniha, ale jeho mluva nemá šťávu, nepřesvědčí a ani nechutná. Tato znalost by však měla být uplatňována i vůči nám samým. V zájmu věci a dobrého výsledku bychom tak měli i my sami, chceme-li se přihlásit do jakýchkoli soutěží, dobře zvážit, zda ovládáme základní postupy a principy, máme talent nebo i vůli se neustále učit a zda známe základy řemesla. Pokračování v klohnění nechutné bryndy, která se prezentuje jako delikatesa obstojí ještě tak v televizním pořadu. V reálném životě je to nebezpečné riskování se zdravím a trpělivostí občanů.

S pozdravem a přáním dobré chuti milanacerven.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 21:17
avatar

Z duše, z celé mé duše mi mluvíte. Přesně tak to cítím. Zatím se dívat budu, protože ráda vařím a mohu říci, že i dobře. Ale do tohoto programu bych se nepřihlásila. Není to o vaření. I já znám ten pořad z Francie, ale je to nějak jinak, než tomu je u nás. Tady jde fakt jenom o setkání zvláštních exotů, kteří vařit neumí, ani neznají kulinářské, a dnes už běžné výrazy. Kolikrát ani neumí přečíst menu. Neznají produkty, a co je na tom nejlepší, kolikrát ani nezvládnou používat vlastní elektrický spotřebič. Tedy ve Francii nikdo nikomu do skříní, do vany a tak dál, nelezl. To je u nás zřejmě přidaná "hodnota". A pak, co je zarážející. jak je možné, že producentovi je šuma fuk, když se celý týden vaří jedna a ta samá polévka a tak dál...

Není to pořad o kulinářském umění, byť amatérském, ale je to ubohý obraz naší společnosti. Dívat se budu, dokud mne to neomrzí. Já jsem to objevila nedávno, asi před dvěmi měsíci, možná asi ani ne, takže stále ještě dokáži žasnout nad lidskou blbostí.

Od: imrous*
Datum: 15.09.12 09:40

Ahoj . Dívám se docela pravidelně a souhlasím s názory většiny diskututujících, že už to není ani tak o vaření, ale o povaze českého člověka. Nemohu zapomenout na díl Prostřena s Čechy žijícími již 20 let v Austrálii. To byl díl plný pohody, smíchu a kamarádství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 15.09.12 09:53

díl z Austrálie byl max. pohodový

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 09:51
avatar

Také jsem na tom byla jeden čas závislá, též, aby se tak řeklo, z psychologického hlediska :-D Ale pak jsem zjistila, že by má psychika dalším sledováním utrpěla nevratné škody a antipatie postoupila tak daleko, že už nesnesu ani ukázky... Upřímně doufám, že to nebyl příliš typický vzorek národa, ale mám obavy, že spíše ano. Malichernosti, svůj domov máš v Česku. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 15.09.12 09:53

viděl jsem snad skoro všechny díly. také žasnu, co se tam někdy dokáže přihlásit. vaří kvůli výhře a docela slušné, tak nemůžeme čekat od všech lidskou cestu za vítězstvím. někteří se musí za sebe stydět, když se pak vidí v televizi, co tam říkají a v zápětí si protiřečí. "nejím tohle, tohle nemůžu" a pak to sami vaří, nebo jedí jinak upravené a ani neví, že je to právě to, co nemůžou. sám bych se raději takové soutěže nezúčastnil. sice tzv. sežeru všechno a jestli je to slané míň,nebo víc, mě nevadí, každý má jinou chuť. navíc jsem vznětlivý a asi by jsme týden vaření nedokončili, protože nesnáším křiváky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.09.12 14:32
avatar

Ahoj Suzy, nemusíš si díly nahrávat, stačí si je zkouknout na internetu v archivu TV Prima, tady:

http://play.iprima.cz/all/280310/15291

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 21:19
avatar

Jé, Pt. Ty jsi hlavička, díky. S.

Od: itan71*
Datum: 15.09.12 16:11

Viděl jsem jen kousek a stačilo mi. Prostřeno je pouze pro magory a je zajímavé že na to kouká tolik lidí,čím větší kravina tím větší úspěšnost,český národ je jedna drbárna a spousta lidí závidí, už aby to skončilo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 12:16
avatar

Asi jsem magor, ale já se na Prostřeno jednou za čas, když náhodou nejsem v práci, snažím dívat. Neberu to jako pořad o vaření, ale je to úžasný materiál pro studium lidských povah. člověk žasne, co všechno jsou někteří lidé doslova pro pár korun udělat. Zviditelnit se, projevit, odhalit a znemožnit se před celým národem. Často nezbývá než obdivovat jejich odvahu nebo drzost se do takového pořadu vůbec přihlásit. Ať je to Prostřeno, Farma nebo něco jiného, tam nejde o téma dané názvem, ale právě o to, jak se účastníci této "hry" projeví. A to je to, co na tom diváky přitahuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 21:24
avatar

Všem Vám velice děkuji za odpovědi, se kterými se shoduji. Jste fajn parta, ráda bych odpověděla každému zvlášť a pokecala si s ním na toto téma, ale to by byla fuška. *uf*. Tak jenom takhle. VELKÉ DÍKY za Vaši námahu. Suzy.

 

Datum: 16.09.12 11:50
avatar

Některé recepy jsou perfektní, občas sleduji, a máte pravdu - jak se někdy k sobě lidé chovají a čeho jsou schopni i před národem, aby dosáhli svého, je někdy až alarmující. Někteří účastníci jsou i takové špindíry, že bych se styděla toto ukázat veřejnosti... a kdysi jsem viděla díl, kde se nějaká slečna opila tak, že všechny pozurážela a vytvořila velké konflikty.

To snad ty lidi ani nemůže bavit, chodit denně na jídlo s někým, kdo se takto chová...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 16.09.12 18:24

je to teď nějaký trend. v televizi jede jeden pořad za druhým o vaření. zrovna dnes "Když vaří táta". dle jedné mé známé redaktorky časopisu pro ženy je vaření vděčné téma. zdá se mi to už přehnané. naznačuje to snad, že ženy už nemají k vaření přirozený vztah a vaří jen podle TV a receptů VIP osobností? osobně jejich vaření nekomentuji s profesního hlediska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 18:51
avatar

No já se často a to velice často divím, jak mohou z těch blafů, které předvádějí soutěžící, vydávat knižně "kuchařku". To si to fakt někdo koupí? Vždyť tam ti lidé z devadesáti procent neumí vařit, a neumí jídlo ani správně definovat. Já tedy nevím, ale půl knihy by bylo jen o vývaru s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi. To tam totiž vaří stále kolem dokola...

No nic, já si myslím, že je ten pořad o úplně o něčem jiném, než o kulinářském umění. Sem-tam se sice objeví někdo, komu se podaří upeldat něco poživatelného a nejlepší na tom je, že ho většinou ostatní bojkotujou, mají vzek a závidí. Ale čumím na to, přiznávám se. Jak dlouho mi to vydrží, to nevím. Ale když jsou v té televizi stejně samé koniny...

Od: olaf71*
Datum: 17.09.12 19:40

je to spíš reality show.namixovaní herci, neumělové, diletanti, občas někdo, koho to baví a něco umí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.