3xProhibice v ČR jako poslední šance?

Od: Datum: 15.09.12 09:21 odpovědí: 12 změna: 16.09.12 13:43

Já jenom nechápu, jak je možné, že se v takovéto šťastné a svobodné zemi tolik chlastá. Všude se line mír a pohoda, lidé již nebydlí v betonových králíkárnách nýbrž každý vlastní krásný rodinný domek před kterým stojí nové auto, se kterým ti šťastní lidé jezdí na víkendové výlety. Lidé jsou k sobě laskaví a přátelští, nežalují na sebe, nic si nezávidí, mohou cestovat svobodně po celém světě a přesto raději sedí doma a chlastají alkohol nad 20%.

Cože, Robert Owen byl proti mě realistou, jasně trocha ironie a sarkasmu po ránu neuškodí. Na večer mám v lednici basu piva, snad mi ta trocha kultury za 230kč pozvedne náladu.*smich*

Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.12 09:38
avatar

Problém nevzniknul z nadměrného svobodného pití,ale ze svobodného podnikání,kterému je povoleno až příliš svobody.Pan Podnikatel si svobodně zvolil způsob výdělku,který byl vždy obrovský,i když stát měl z pití alkoholu největší zisky.Ale bohužel myšlenka chamtivosti zvítězila nad svobodným podnikáním s příspěvkem státu a podnikatel zvolil nepoctivost,protože se ukázalo,že stát má krátké ruce a trest stojí za obrovský zisk.Že se přitom cosi zvrtlo a stálo to pár životů,to nikdo neřeší.Stejné je to v tomto světě s prodejem drog a zbraní.Stát si nebude dělat problémy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.09.12 09:58

Stát jako takový si nemůže dělat problém, ten by si měl dělat LID a jím volení jeho služebníci. Lid jak se zdá je špatný šéf.
Kdysik jsem se učil, že stát je politická organizace hospodářsky vládnoucí třídy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 15.09.12 10:08

Ano. Tato vládnoucí třída je špatná. Umírají kvůli ní nevinní lidé. Další nevinní kupují nezdravé potraviny. Stát a tedy nynější vládnoucí třída selhala na celé čáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.09.12 10:19

Ale ona dělá jen to, co jí ten chudák LID dovolí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nesvobodnyclovek
Datum: 15.09.12 10:13

Já jenom nechápu, jak je možné, že se v takové nešťastné a nesvobodné zemi chlastá tak málo. Všude se line závist a bída. Lidé již nebydlí v betonových králíkárnách, protože mnohdy bydlí pod mostem nebo na ubytovně. O autu si mohou nechat jen zdát. Lídé jsou k sobě závistiví a koukají jak druhého podvést.

Jen jsem to přeložil. Mnoho lidí sarkasmus a ironii nechápe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 10:26
avatar

Tam,kde zbytečně umírají lidé,tam nemá sarkazmus a ironie místo.Nejdříve jsem si říkal,že opilců a chlastounů škoda není,ale pak jsem zjistil,že vlastně chroničtí závisláci tam víceméně chyběli,umírali i lidé,kteří se napili vyjímečně a měli smůlu.Kdo jim vlastně aspoň přispěje na pohřeb?Bude dost peněz z rozpočtu obcí,krajů,státu?

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svobodnyclovek
Datum: 15.09.12 11:01

Před mnoha lety, jsem viděl obal desky od zpěváka tzv. druhé kultury Charliho Soukupa. Byla na ní téměř vychlastaná láhev Rumu a rádio zvané dráťák s jedním knoflíkem pouze pro zapnutí a vypnutí. Přebal symbolizoval jakousi nesvobodu s jedinou možností volby a láhev rumu pak jakési východisko z této chandry. Když se na to dívám dnes, už ani ta láhev Rumu není bezpečná a chandra přetrvává. Směšné tresty spolu s možností z toho třeba nějak vykličkovat za pomoci právníků, sklízejí ovoce v podobě bezohledných hovad, které jsou schopné i za cenu zabití nebo oslepení možná desítek lidí prodávat jed a vydělát statisíce. Pro tento status jsem v 89 teda klíčema nezvonil a to říkám upřímě.*bum*

Jarda

Datum: 15.09.12 12:23
avatar

Na Morave umrelo nekolik lidi, v praze jeden a ihned byla vyhlasena prohibice. Celkem zbytecna. Lidi by si davali pozor co kupuji a kde. Pochybuji ze vadny alkohol by se objevil ve velkych marketech.

Jenze, jde o politiku. Ted to vypada ze cela vlada dela vse pro to, aby zachranili chudaky lidi. Jenze...jde jim o to, nebo je to dalsi z veci, diky kterym se momentalne zapomene na vladni problemy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 12:47
avatar

Pochybuji ze vadny alkohol by se objevil ve velkych marketech

Nepochybujte! On se tam totiž skutečně objevil a údajně ho většina pochází právě z kamenných obchodů!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.09.12 13:58

Ono nejde jen o to že nějaký debil chtěl vydělat na chlastu, ono jde především o to, že metylalkohol byl vždy dost hlídaný pro jeho jedovatost a jednoduchou záměnu - ostatně jako je hlídaná každá prudce jedovatá látka. Dnes za účelem zisku se používá všude, kde se dřív bezproblémů používal denaturovaný etylalkohol a tím se zvýšila výroba / dovoz metylalkoholu a také jeho přístupnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 20:57
avatar

BMBX,máš velkou pravdu.Já měl v laborce 5l láhev metanolu v trezoru a když jsem z ní potřeboval odlít,bylo to na základě odměření a mého podpisu do knihy jedů,která byla u ředitele v trezoru.Problém distribuce je dnes i v tom,že metanol se používá na denaturaci etylalkoholu,pokud si jej někdo někde ukradne a v domění,že je to etanol,ho použije k míchání lihovin,pak je to ukázka špatného hospodaření a kontrolních mechanizmů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 13:43

Zvláštní, jak se v zemi České užívá slovo prohibice...tohle, co tady máme hraníčí s anarchií, neschopnosti vlády a kompetentních ochránit vnitřní trh od zmetků. To není jenom s alkoholem a úžasné na tom je, že ti kompetentní zasáhnou jenom v případě alkoholu... ehmmm *pivo*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.