Jak na novou práci

Od: Datum: 14.09.12 09:53 odpovědí: 11 změna: 15.09.12 01:11

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Pracuji dva roky u státního sektoru a mám smlouvu na neurčito. Jelikož ale potřebuji změnu a chtěla bych jiné zaměstnání, protože tady to nemá žádnou budoucnost, tak si chci něco najít, ale nevím, jak to je s tou smlouvou. Když bych si hledala jinou práci, byla zároveň tady a něco třeba našla, tak co má člověk říct tomu novému případnému zaměstnavateli? Jak mu můžu říct, že když dám výpověď tady, tak mám ještě 2 měsíční výpovědní dobu, takže přece nebude na mne čekat a raději si mezitím najde někoho jiného. Také mám strach, že odsud třeba odejdu jinam a tam i když si se mi bude třeba dařit, tak si pořádnou smlouvu nevybojuju, protože to není taková jistota jako být ve státním sektoru. :( Prosím o nějaké názory, zkušenosti a rady. Děkuji a přeji hezký den!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 14.09.12 10:01

Dobrý den.

Moje rada zní: jděte se podívat na Úřad práce. Ti lidé, marně hledající několik měsíců práci, by jistě dali cokoliv za smlouvu na dobu neurčitou. V dnešní době, kdy většina firem nenabízí nová pracovní místa, naopak propouští , není vhodné měnit zaměstnání. Počítejte s tím, že Vám nabídnou jen dobu určitou. A pokud opravdu někde někoho hledají, většinou ho potřebují ihned, nebudou tedy na Vás dva měsíce výpovědní lhůty čekat. Važte si stálého místa, určité jistoty v dnešní nejisté době. Máte v podstatě štěstí, že práci máte. Jen můj názor, zbytek je na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frogi*
Datum: 14.09.12 10:43

Tak já především chci změnu kvůli lidem, kolektivu a přístupu ke mně.. Nemluvím ani o tom, že mám tarifní plat a mám 10 tisíc korun měsíčně, z čehož se nemám absolutně jak uživit. Další zvýšení platu mi náleží za další dva roky a to o 400,- Kč čistého! Smlouvu na neurčito jsem dostala až po dvou letech práce tady, což jsem teda vůbec nečekala od tohoto místa. Já si vážím toho, že práci mám, ale jak mám žít z něčeho tak malého, člověk zaplatí nájem, sotva jídlo a potřeby kolem toho jako měsíčník a telefon a končím, a to jsem ještě ráda.. Nemám jak takhle žít, nemůžu vůbec nic, jenom chodit denně do práce, přijít najíst a konec. Nemůžu si nikam zajít, trošku si to oživit a povzbudit se, mít další chuť do práce.. nemám žádnou motivaci :(

Od: ron*
Datum: 14.09.12 10:52

Ano, chápu. To není nic slavného. Já Vás úplně neodrazuji od hledání nové práce, jen se do toho nevrhejte bez rozmyslu. Dejte výpověď, až budete mít další práci jistou,je to ale těžké. Jste-li v práci nespokojena, bez motivace, pak je tedy na místě hledat něco jiného. Život je změna. Na zaměstnání a kolektivu v něm velmi záleží. Vím to z vlastní zkušenosti, trávíme v zaměstnání podstatnou část dne, života. Přeji Vám tedy dobrou volbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 10:05
avatar

Dobrý den,pokud si chcete najít novou práci,tak novému zaměstnavateli musí být jasné že pokud jste zaměstancem,tak máte nějakou výpovědní lhůtu.Zda počká či ne,to je jen na vaší vzájemné domluvě.Já jsem přešel ze soukromého sektoru letos do státního a jsem spokojen.Nevím co očekáváte od nové práce a proč odcházíte nebo chcete odejít. Soukromý sektor je ale úplně jiný svět.Připravte se na to.Nepálí Vás jen dobré bydlo?každý začátek,příchoddo nového je těžký a kažsdý se s tím vyrovnává jinak. Někde to je o.k.,jinde boj o místo na slunci.Státní je jistota,soukromník tu dneska je,zítra být nemusí. Zvažte to,ale pokud Vás to nutí,láká,běžte.Mě to trvalo přes půl roku než jsem se rozhodl.Byl jsem ale ve firmě 12 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 10:21
avatar

Já bych radila být hodně opatrná... vím o případu, že si člověk domluvil nové místo s tím, že na něj počkají až mu uběhne výpovědní lhůta, tak dal výpověď, ale nakonec nepočkali - naskytl se jim někdo zajímavější a on zůstal bez místa...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.09.12 10:25

Tak ona je to vždy sázka do loterie. Někteří zaměstnavatelé s vámi sepíší předsmlouvu o tom, že vás zaměstnají, ale vzhledem k 3měsíční zkušební době je to vlastně k ničemu. A někteří navíc dají smlouvu na rok a až pak na neurčito. Ale co si budeme povídat, v dnešní době není jistota nikde. Myslím, že ani ve státním sektoru.

doplněno 14.09.12 10:27:

Na druhou stranu,kdo nic neriskuje... člověk si musí tak nějak v hlavě promyslet a propočítat všechna pro a proti. Rozhodně je velký faktor finance, stabilita dané firmy, eventuelně nějaké reference zevnitř, to je taky velká výhoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frogi*
Datum: 14.09.12 10:45

Hodně tady hrají roli finance, jak jsem uváděla výše no :(

Od: fram
Datum: 14.09.12 10:48

Známé dilema, také jsem tím prošla. Pořádně si rozmyslete to nové místo, jestli je to opravdu ono. A stojí za to riskovat. Potom dokažte zájem a vysvětlit musíte, že na vás budou 2 měsíce čekat. Nedávejte výpověď bez naprosté jistoty nové smlouvy. Osobně se léta pinožím za malý plat ve státním a jen tak poslouchám zkazky od těch, co přišli z "podnikání", jsou to spíš hrůzy. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frogi*
Datum: 14.09.12 10:55

Já bych ani jakože nehledala práci v soukromém sektoru, ale třeba nějaký úřad nebo tak. Ono jako nechápu, jak kamarádka byla jen na hloupé stáži (půlroční) na úřadě a měla tam 11.500,- Kč čistého, a tady 10.000,- po skoro 3 letech práce. Je to hrozné...

Datum: 14.09.12 22:41
avatar

Ve státní sféře zařazuje zaměstnavatel do platových tříd práce podle obtížnosti. Zaměstnanec musí splnit kvalifikaci předepsanou pro tu kterou třídu a k další (zpravidla vyšší) kvalifikaci se nepřihlíží.

Jakou práci máte nyní a jakou byste si představovala? Je šance, že by se Vám v případě změny plně započetla současná praxe?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 15.09.12 01:11

Zdravím.

Musíte vědět sama, co je to za firmu, reference, zkušenosti známých, "věhlas" apod. Pokud by na Vás nějak tlačili skrzevá co nejrychlejšího rozvázání pracovního poměru ve stávající firmě, dost by mi to smrdělo. Jinak samozřejmě Váš potenciální zaměstnavatel je připraven na to, že ve stávající firmě musíte splnit nějakou tu výpovědní dobu. Je pravda, že já jsem s tím nikdy problém neměl a nemusel jsem zůstávat déle, ale je to na domluvě. Ve státním sektoru na tom pravděpodobně budou trvat, ikdyž nevím, v dnešní době...

Pozor ale, aby Vám nezbyly oči pro pláč. Zde opravdu platí: Dvakrát měř a jednou řež.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.