Otáčí se země?

Od: Datum: 14.06.15 13:18 odpovědí: 12 změna: 14.06.15 17:08

Ahoj, přečetl jsem si tenhle článek + video a dává to docela i smysl? jakto že by se teda čína nepříblížila k letadlu kdyby letadlo stálo nehybně na jednom bodě? http://www.ac24.cz/zpravy-ze-…u-a-zeme-neobiha-kolem-slunce

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: letadlo
Datum: 14.06.15 13:27

blbost, protože zeměkoule se otáčí I S ATMOSFÉROU *smich*

Datum: 14.06.15 13:28

nesmysl, zeme je prece obracena naruby a my zijeme v ni *placni*

Datum: 14.06.15 13:55

Jsou i zajímavější a poučnější články a stránky na netu-tohle nebudu komentovat...*ee*

Datum: 14.06.15 14:46

Musím odpovědět otázkou: Co bude držet letadlo ve vzduchu nehybně na jednom bodě?

Když se totiž letadlo nebude pohybovat, takztratí vztlak, který je drží ve vzduchu. Takže letadlo spadne jako kámen a Země se určitě nestihne otočit tak rychle, aby letadlo alespoň dopadlo do Číny

Ale asi je to o tom, který vztažný bod si určíme jako pevný bod.

Od: letadlo
Datum: 14.06.15 14:57

tak mohl bys místo letadla dát balón, ale není to tak že balón vzlétne, chvíli počká až se zeměloule pod ním otočí, a přistane v Číně *smich* protože k zeměkouli patří i ta atmosféra ve které je balón nebo letadlo a ta se otáčí taky...jinak by si taky mohl nadskočit a dopadl by si o pár stovek metrů dál *smich*

Datum: 14.06.15 15:09

Země se na rovníku otáčí 1 674 km/h. A to stačí pro jakékoliv letadlo.

Od: hod
Datum: 14.06.15 15:08

A víte, že letadlo když dosáhne letové výšky musí stále klesat při svém letu. Pokud by letělo "rovně" - uletí do vesmíru.

Od: bmbx®
Datum: 14.06.15 15:44

hod:

jenže základní výšková orientace letadla je podle atmosférického tlaku vzduchu a podle ní letí letadlo rovně - neklesá

Od: hod
Datum: 14.06.15 15:59

Hmm, asi jste nepobral smysl mé připomínky.

Od: bmbx®
Datum: 14.06.15 17:08

Ale pobral...

:-D

Jen jsem čekal, že se někdo chytí trochu jinak, třeba že to není pravda, že se lítá podle GPS nebo inerce

Datum: 14.06.15 16:14

Do které třídy chodíš?

Od: jofa®
Datum: 14.06.15 16:42

Taky jsem chvilku nad odpovědí-hod- váhal, ale pak mi došlo, že je to něco podobného, jako např. moucha v autobusu, která "musí" letět stejnou rychlostí, jakou jede autobus, aby se udržela ve vzduchu na jednom místě.

doplněno 14.06.15 16:45:

Prostě si z toho dělá legraci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.